معرفی و دانلود کتاب زندگانی حضرت محمد (ص) و کلمات قصار

عکس جلد کتاب زندگانی حضرت محمد (ص) و کلمات قصار
قیمت:
۵,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب زندگانی حضرت محمد (ص) و کلمات قصار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب زندگانی حضرت محمد (ص) و کلمات قصار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زندگانی حضرت محمد (ص) و کلمات قصار

کتاب زندگانی حضرت محمد (ص) و کلمات قصار، بخشى از کتاب سیرى در سیره نبوى اثر استاد شهید آیت‌اللّه‌ مرتضی مطهرى است. این اثر شامل یک سخنرانى درباره تاریخچه زندگانى پیامبر (ص) به طور خلاصه و با زبان ساده و نیز تحلیل سخنانى چند از آن حضرت، به ضمیمه ترجمه صد سخن از آن بزرگوار مى‌باشد.

در بخشی از کتاب زندگانی حضرت محمد (ص) و کلمات قصار می‌خوانیم:

پیغمبر فقیر بود، از خودش نداشت یعنى به اصطلاح یک سرمایه‌دار نبود. هم یتیم بود، هم فقیر و هم تنها. یتیم بود، خوب معلوم است، بلکه به قول نصاب لطیم هم بود یعنى پدر و مادر هر دو از سرش رفته بودند. فقیر بود، براى اینکه یک شخص سرمایه‌دارى نبود، خودش شخصا کار مى‌کرد و زندگى مى‌نمود. و تنها بود. وقتى انسان روحى پیدا مى‌کند و به مرحله‌اى از فکر و افق فکرى و احساسات روحى و معنویات مى‌رسد که خواه ناخواه دیگر با مردم زمانش تجانس ندارد، تنها مى‌ماند. تنهایى روحى از تنهایى جسمى صد درجه بدتر است.

اگرچه این مثال خیلى رسا نیست، ولى مطلب را روشن مى‌کند: شما یک عالم بسیار عالم و بسیار باایمانى را در میان مردمى جاهل و بى‌ایمان قرار بدهید. ولو آن افراد پدر و مادر و برادران و اقوام نزدیکش باشند، او تنهاست؛ یعنى پیوند جسمانى نمى‌تواند او را با این‌ها پیوند بدهد. او از نظر روحى در یک افق زندگى مى‌کند و این‌ها در افق دیگرى. گفت: «چندان که نادان را از دانا وحشت است، دانا را صد چندان از نادان نفرت است».

پیغمبر اکرم در میان قوم خودش تنها بود، همفکر نداشت. بعد از سى سالگى در حالى که خودش با خدیجه زندگى و عائله تشکیل داده است، کودکى را در دو سالگى از پدرش مى‌گیرد و به خانه خودش مى‌آورد. کودک، على بن ابیطالب است. تا وقتى که به رسالت مبعوث مى‌شود و تنهایى‌اش با مصاحبت وحى الهى تقریبا از بین مى‌رود (یعنى تا حدود دوازده سالگىِ این کودک) مصاحب و همراهش فقط این کودک است؛ یعنى در میان همه مردم مکه کسى که لیاقت همفکرى و هم روحى و هم‌ افقى او را داشته باشد، غیر از این کودک نیست. خود على علیه‌السلام نقل مى‌کند که من بچه بودم، پیغمبر وقتى به صحرا مى‌رفت مرا روى دوش خود سوار مى‌کرد و مى‌برد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
زندگانى حضرت محمد صلى‌الله‌علیه‌و‌آله
ولادت و دوران کودکى
مسافرت‌ها
شغل‌ها
سوابق
سیرى در سخنان رسول اکرم
کلمات قصار رسول‌اکرم صلى‌الله‌علیه‌و‌آله

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب زندگانی حضرت محمد (ص) و کلمات قصار
نویسنده
ناشر چاپی موسسه انتشارات صدرا
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات56
زبانفارسی
شابک978-964-7299-95-4
موضوع کتابکتاب‌های تاریخ اسلام، کتاب‌های کلام و عقاید
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب زندگانی حضرت محمد (ص) و کلمات قصار

علی شهابی
۱۴۰۲/۷/۲۵
چقد زیبا و روان گفته شده میلیون‌ها انسان هستند پیامبر رو دوست دارن بدون اینکه چیزی از زندگی ایشون بدونن و میلیون‌ها نفر اهانت میکنن بدون اینکه جیزی بدونن و این فاجعه هست
این کتاب رو حتما پیشنهاد میکنم یه جمله بسیار زیبا بود داخل کتاب از پیامبر که منظور این هست برای اینکه کسی رو به اسلام دعوت کنی عقل اون طرف رو ببین چه اندازه هست
روزبه عباسی
۱۳۹۹/۴/۲۴
برای نوجوانه یا جوان
مریم طالبی زاده
۱۴۰۲/۱/۴
من خیلی دوست داشتم
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب زندگانی حضرت محمد (ص) و کلمات قصار

برای دریافت کتاب زندگانی حضرت محمد (ص) و کلمات قصار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.