دانلود کتاب زندگی سخت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زندگی سخت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زندگی سخت

کتاب زندگی سخت، حکایتی از تجربه زندگی مارک تواین در غرب وحشی و یکی از پر بحث برانگیزترین کتاب‌های اوست، ماجرایی که در اوج‌گیری تب کشف معادن نقره نوادا برایش اتفاق افتاد. این کتاب نه یک زندگینامه، نه رمان و نه یک کتاب تاریخی است اما با این حال همه هم هست.

زندگی سخت نیز، چون دیگر آثار تواین و حتی بیش از آن‌ها، طنزها و بازی‌های زبانی بسیاری دارد؛ به نظر می‌رسد در این کتاب، تواین قصد به رخ کشیدن توانایی‌های زبانی خود را داشته است. در ترجمه هم تلاش شده است این بازی‌های زبانی و طنزها بازسازی شود و در جاهایی که به‌نظر ضروری می‌رسید و تعدادشان کم هم نبود، در پانویس صفحات توضیحاتی آورده شدند.

کتاب زندگی سخت (Roughing it) یک دوره از زندگی مارک‌ تواین (Mark Twain) را شامل می‌شود که او به سفری دور و دراز می‌رود و در مورد آنچه در این سفر مشاهده می‌کند، می‌نویسد.

سام کلمنس که نوجوان و به گفته خودش نادان و بی‌تجربه است پس از دریافت یک پیشنهاد شغلی از برادرش که به تازگی به یک منصب مهم دولتی در نوادا رسیده، عازم سفر می‌شود. او که هیچوقت از خانه دور نشده است؛ در آرزوی پیشرفت، پولدارشدن و سیاحتی ماجراجویانه راهی غرب می‌شود و این تجربه برایش زندگی سختی رقم می‌زند.

مارک تواین (ساموئل لنگهورن کلمنس) در سرتاسر جهان بیشتر به دلیل رمان‌های ماندگاری مانند «ماجراهای تام سایر» و «ماجراهای هاکلبری فین» شناخته می‌شود، ولی این نویسنده‌ی معروف علاوه بر این‌ها، در باز گفتن زندگی و تجارب خودش نیز توانایی فراوانی داشت. تواین در جوانی و به همراه برادرش، سفرهای مختلفی به منطقه‌های وحشی غرب آمریکا داشت. او از شهری به شهر دیگر سفر می‌کرد و کارهای گوناگونی را تجربه می‌کرد. کتاب زندگی سخت که اثری بین رمان و سفرنامه و واقعیت و خیال است، به آن سال‌های پرتب و تاب از زندگی تواین می‌پردازد. این نوشته جذاب و گیرا، ماجراجویی‌های طنزآمیزی را در خود جای داده که ترکیبی از واقعیت و میزانی از تخیل نویسنده هستند.

در بخشی از کتاب زندگی سخت می‌خوانید:

در جزیره‌ی مائویی به شخصیت عجیبی برخوردم که کم‌کم مایه‌ی آزردگی من شد. اولین‌ باری که او را دیدم در جایی مثل سالن اجتماعات در شهر لاهاینا بود. او روی یک صندلی در بالای اتاق نشسته بود و دقایقی با اشتیاق فراوان به جمع ما نگاه می‌کرد و آن‌ چنان با دقت به حرف‌هایمان گوش می‌داد که گویی با او سخن می‌گوییم و انتظار داریم که او جواب‌مان را بدهد. حس کردم چنین رفتاری از یک فرد غریبه ناشی از اجتماعی بودن اوست. چندی نگذشت که در طی صحبت‌ها و در زمینه‌ی موضوع مورد