دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب - استفاده مجدد از پساب تصفیه خانه فاضلاب

  • از: سایه مهری چمبلی
  • ناشر: نشر عطران
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب زودآموز آب و فاضلاب - استفاده مجدد از پساب تصفیه خانه فاضلاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زودآموز آب و فاضلاب - استفاده مجدد از پساب تصفیه خانه فاضلاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زودآموز آب و فاضلاب - استفاده مجدد از پساب تصفیه خانه فاضلاب

کتاب زودآموز آب و فاضلاب - استفاده مجدد از پساب تصفیه خانه فاضلاب نوشته سایه مهری چمبلی، به الگوهای ریاضی تصفیه زیستی فاضلاب و چگونگی استفاده مجدد از آب می‌پردازد.

هدف این کتاب بیان پیامدهای بزرگ مربوط به کاربرد دوباره پساب، ارزیابی خطر، سادگی ذخیره‌سازی برای آب بازیافت شده، کاربرد اصلی پساب فاضلاب، سنجش‌های تخلیه پساب و سنجش‌های طراحی برای دهانه‌ها است.

یکی از نگرانی‌های مهم بهداشت عمومی و ایمنی و محیط‌زیست پیامدهای بزرگ کاربرد مجدد پساب است. سیستم‌های پالایش فاضلاب که اکنون در دسترس‌اند به خوبی درک شده، کارساز و بااطمینان هستند. این وسایل قادر به ساخت پساب با هر کیفیت دلخواهی می‌باشند. با این وجود، همچنان نگرانی از سلامتی و ایمنی طولانی مدت انسان و خطرات زیست‌محیطی است که برای پالایش کردن بسیار سخت هستند. به همین دلایل، کاربرد مجدد فاضلاب در موارد بسیاری پذیرفته نشده است.

در بخشی از کتاب زودآموز آب و فاضلاب - استفاده مجدد از پساب تصفیه خانه فاضلاب می‌خوانیم:

هیچ قانون فدرال برای کنترل آب بازیافتی و کاربرد دوباره در آمریکا وجود ندارد. ایالت‌های فردی گسترش یافته و قوانین را در سطح دولت ایالتی اجرا کرده‌اند. EPA آمریکا راهنماها و داده‌های پس زمینه برای کاربرد دوباره آب را گسترش داده است. نخستین کتابچه راهنما در سال 1980 چاپ شد و سه بار در سال 1992، 2004 و 2012 به روز شد.

چند دهه، بسیاری از ایالت‌ها از این راهبردها و منابع دیگر برای گسترش قانون‌ها و راهبردها برای ایالت‌هایشان به کار برده‌اند. EPA آمریکا پیوسته وضعیت قانون‌های کاربرد دوباره آب و راهبردهای گسترش یافته توسط این ایالت‌ها در راهبردهای به روز شده را ارزیابی و به‌روزرسانی کرده است. این نشریه‌ها همچنین شامل راهبردهای به روز شده، پیشرفت‌های فنی، داده‌های پژوهشی و دیگر داده‌ها است.

قانون‌های کاربرد دوباره به وسیله ایالت‌های فردی بسیار متفاوت گسترش یافت. تا آگوست 2012، 43 ایالت بود که دارای قانون‌ها و یا راهبردها برای کاربرد دوباره از آب بازیافتی بودند. دولت نیوجرسی قانون‌های کاربرد دوباره و همچنین راهبردها را تصویب کرده است. هیچ یک از قانون‌ها و راهبردها در شش ایالت باقی مانده و بخش کلمبیا گسترش داده نشده است.

 ۱۴۵ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-703781-4 

چاپ ۱۳۹۹: ۶۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

1- مقدمه
2- پیامدهای بزرگ مربوط به کاربرد دوباره پساب
2-1- پارامترهای کیفیت آب بازیافت شده
2-2-تکنولوژی پالایش برای آب بازیافتی
2-3- قانون‌ها یا راهبردهای مربوط به کاربرد دوباره از آب بازیافتی
3- بررسی خطر بهداشتی
3-1- سم‌شناسی کمی
3-2- ارزیابی خطر
3-3- ارزیابی اثرات غیرسرطان‌زا بودن
3-4- ارزیابی اثرات سرطان‌زا
4- امکانات ذخیره‌سازی برای آب تصفیه شده
4-1- مخازن ذخیره‌سازی محصور شده
4-2- مخازن ذخیره روباز
5- استفاده مجدد از آب بازیافتی
5-1- استفاده مجدد برای مصارف شهری
5-2- استفاده مجدد صنعتی از آب
5-3- استفاده مجدد برای آبیاری کشاورزی
5-4- آبگیری برای استفاده مجدد تفریحی و زیبایی محیط
5-5- استفاده مجدد محیطی برای بازسازی و بهبود زیستگاه
5-6- تغذیه آب زیرزمینی
5-7- افزایش منبع آب آشامیدنی
6- تخلیه پساب به درون آب‌های طبیعی
6-1- الزامات برون‌ریز
6-2- مدل‌های کیفیت آب آب سطحی
6-3- طراحی سازه‌های خروجی

راهنمای دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب - استفاده مجدد از پساب تصفیه خانه فاضلاب

برای دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب - استفاده مجدد از پساب تصفیه خانه فاضلاب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زودآموز آب و فاضلاب - استفاده مجدد از پساب تصفیه خانه فاضلاب