دانلود کتاب زیست شناسی در تربیت بدنی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زیست شناسی در تربیت بدنی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زیست شناسی در تربیت بدنی

کتاب زیست شناسی در تربیت بدنی نوشتۀ محمد شبانی و نرگس مرادطلب، به جنبه‌های فیزیولوژیکی ورزش و علوم زیستی در این حوزه می‌پردازد و از اهمیت و نقش این علم در عرصۀ ورزش سخن می‌گوید.

دربارۀ کتاب زیست شناسی در تربیت بدنی:

در دنیای امروز با تخصصی شدن رشتۀ تربیت بدنی، دانشجویان این رشته نیاز بیشتری به کتاب‌های تخصصی احساس می‌کنند. با این وجود، نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که هر چند درس‌های پایه همانند فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی و ... از دروس مهم رشتۀ تربیت بدنی محسوب می‌شوند، اما متأسفانه آثار تخصصی منتشر شده در این حوزه بسیار کم است و در دانشگاه‌های بسیاری، تدریس دروس این چنینی به گروه‌های مربوطه سپرده شده و اغلب، اساتید آن‌ها با وجود نداشتن آگاهی لازم و کافی در این زمینه، تنها به تدریس مبانی پایه‌ای چنین دروسی می‌پردازند در حالی که باید در کنار تدریس دروس پایه‌ای به دروس تخصصی نیز پرداخته شود.

در این کتاب تلاش شده که علاوه بر مبانی پایه زیست‌شناسی، مفاهیم کاربردی و مرتبط با رشتۀ تربیت بدنی و علوم ورزشی نیز بازگو شود تا دانشجویان بتوانند ارتباط میان دروس پایه و تخصصی را بهتر و بیشتر درک کنند.

کتاب زیست شناسی در تربیت بدنی برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای دانشجویان و فعالان عرصۀ تربیت بدنی بسیار سودمند و کاربردی است.

در بخشی از کتاب زیست شناسی در تربیت بدنی می‌خوانیم:

به طور کلى هر سلول یک موجود یوکاریوت از سه بخش غشاء، سیتوپلاسم و هسته تشکیل شده است. در واقع، سلول
مانند اتاقى است که به وسیلۀ دیوارهایش احاطه شده (غشاء) و چیزى هم در درون آن وجود دارد (سیتوپلاسم). غشاء از دو لایه فسفولیپیدى تشکیل شده و همه موادى که به سلول وارد شده و یا از آن خارج مى‌گردند، باید از این غشاء عبور کنند. پروتئین‌هاى مختلفى هم در این لایه قرار داشته و براى عبور مولکول‌هایى ویژه، نقش حامل را بازى مى‌نمایند.

درون سلول محاط شده با این غشاء، مخلوط پیچیده‌ای از مواد وجود دارد که به مجموعه آن‌ها «سیتوپلاسم» مى‌گویند. ساختارهایى هم در سیتوپلاسم وجود دارند که «اندامک» نامیده مى‌شوند. انواع مختلفى از اندامک‌ها در سلول حضور دارند تا فعالیت‌هاى مختلف حیاتى را انجام دهند. یکى از مهم‌ترین این اندامک‌ها «هسته» است. هسته اغلب در مرکز سلول قرار دارد و تمام اطلاعات ژنتیکى سلول در مولکول DNA در آن ذخیره شده است. سلول‌هاى یک موجود پرسلولى به دلیل نقش‌ها و وظایف مختلفى که دارند، از نظر شکل و ساختار نیز متنوع هستند.

 ۲۰۲ صفحه، ۸ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-5751-11-6 

چاپ ۱۳۹۹: ۳۹۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: تاریخچه و اهمیت زیست‌شناسی
فصل دوم: ویژگی‌های کلی موجودات زنده
فصل سوم: مولکول‌های حیاتی
فصل چهارم: ساختمان، کار و ویژگی‌های سلول
فصل پنجم: آنزیم‌ها
فصل ششم: فتوسنتز
فصل هفتم: واکنش‌های رهاسازی و تبدیل انرژی در سلول
فصل هشتم: وراثت
فصل نهم: تولیدمثل
فصل دهم: زنجیره‌های غذایی و هرم عناصر و چرخه عناصر
فصل یازدهم: محیط زیست
منابع

راهنمای دانلود کتاب زیست شناسی در تربیت بدنی

برای دانلود کتاب زیست شناسی در تربیت بدنی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زیست شناسی در تربیت بدنی