دانلود کتاب سال‌های دوری


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سال‌های دوری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سال‌های دوری

کتاب سال‌های دوری نوشته‌ی مرضیه یار احمدی، روایتی جذاب از سرگذشت قدیمی و واقعی دختری در یکی از محله‌های جنوب تهران است که در طول زندگی‌ عاشقانه‌اش فراز و نشیب‌های بسیاری را متحمل می‌شود.

درباره کتاب سال‌های دوری:

این رمان قدیمی، درامی عاشقانه است که سرگذشت دختری متولد 1325 به نام بانو را در یکی از محله‌های قدیمی جنوب تهران روایت می‌کند؛ دختری که عاشق شوهرش می‌شود اما به دلیل سنت‌ها و باورهای مردم آن زمان مجبور است به خاطر بچه‌دار نشدن با هوو کنار بیاید و درد و رنج زیادی را تحمل کند.

در نهایت باید توجه داشت که این رمان جذاب و دلنشین طبق عقاید و رسوم همان محل و مردم آن زمان نوشته شده است.

کتاب سال‌های دوری مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای علاقمندان به مطالعه داستان‌هایی با ژانر عاشقانه، قدیمی و واقعی پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب سال‌های دوری می‌خوانیم:

پرده توری سفید و با دستاش کنار زد و پنجره را باز کرد هوای صبح و پیچش نسیم در لا به لای شاخ و برگ‌های سر به آسمان سپرده چنارهای باغ و صدای پرندگان سمفونی زیبایی در قلبش می‌نواخت تا او را به گذشته دور ببرد جایی که:

همیشه صبح‌های زود با صدای رادیو آقا جون مجبور بودند بیدار بشند و کسی دیگه حق خواب نداشت حتی روزهایی که آقا جون نبود.

ننه عالم استکان‌ها رو زیر شیر سماور گوشه اتاق تو کاسه می‌گرفت و یکی یکی تو نلبکی می‌ذاشت. آقام صدا زد؛ طوبی، پوران، بانو، بیدار شید تا لنگ ظهر می‌خوابید سریع از رختخواب بلند شدم دلم می‌خواست بازم بخوابم ولی کل اهالی این محل و ساختمون ما از صبح زود بیدار می‌شدند.

ننه عالم روسریش و جلو آینه سنجاق زد و اومد تو اتاق و پرده‌ها رو کنار زد و با غر غر خم شد و لحاف و از روی سه تامون کنار زد و گفت ورپریده‌ها بلند شید دیگه لنگه ظهر امروز خیلی کار داریم.

نگاه کن تو رو خدا دختر گیس بریده فردا عروسیشه هنوز خوابه، طوبی بلند شو خونه شوهرتم می‌خوای اینقدر بخوابی همه بگن دخترش تنبله فقط بخور و بخواب بلده، طوبی بلند شد و روسریش و کشید رو سرش و گفت: ننه الان که هنوز هوا روشنم نشده کدوم لنگ ظهر بعدشم غلط می‌کنن که بگن دخترش تنبل مگه قراره که کلفت ببرن! ننه که سرگرم چیدن رختخواب گوشه صندوق خونه بود با غیظ اومد طرف طوبی یه لگد زد تو پای طوبی و گفت: شوهرت دادم زبون دراز بشی بری جنگ با قوم شوهر، آبروی آقات و تو درو همساده ببری.

 ۶۰۸ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6113-54-8 

چاپ ۱۳۹۹: ۱۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب سال‌های دوری

برای دانلود کتاب سال‌های دوری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سال‌های دوری

نظرات کتاب سال‌های دوری

نارگل گلی
۱۴۰۰/۱/۲۰
رمان خوبی بود ولی بعضی قسمتهارو زیادی غیر واقعی جلوه میداد و اینکه بااینکه در طول داستان چندین بار افراد مختلف تجاربشون رو در اختیار بانو گذاشته بودن باز هم ب بیراهه میرفت درسته ک پیشرفت یک زن رو استقلال رو نشون میداد ولی دلیلی برای سالهای طولانی فکر کردن نداشت و از زن مستقلی این رفتارهای بچه گانه بعید بود و بیشتر داستان رو پراز غم و غصه نشون داد حتی در شادیهاش عقده غم داشت
طیبه حسینی
۱۴۰۰/۱/۱۲
ارزش خوندنشو داشت البته کمی توضیحات زیاد و خسته کننده می‌شد و یه جاهایی اتفاقات داستان تصنعی و تخیلی و دور از زندگی واقعی به نظر می‌رسید. در کل دوست داشتم تا آخر بخونمش.
Zohreh Alizadeh
۱۴۰۰/۱/۲۲
سلام خیلی قشنگ بود ولی خیلی طولانی شد بهم رسیدنشون واقعا بانو ۱۰سال عمرش رو بخاطر غرورش هدر داد
مشاهد همه نظرات (۶)