دانلود کتاب سال 1396 صنعت، معدن و تجارت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سال 1396 صنعت، معدن و تجارت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سال 1396 صنعت، معدن و تجارت

کتاب سال 1396 صنعت، معدن و تجارت نوشته‌ی احمد تشکینی به بررسی جایگاه جهانی اقتصاد ایران و تصویر آن در شاخص‌های بین المللی می‌پردازد.

اقتصاد ایران در سال 1396 هم‌زمان با اقتصاد جهانی که از جریان رو به رشدی برخوردار بود، توانست پیشرفت چشمگیری در شاخص‌های تولید ناخالص، درآمد سرانه و تجارت خارجی، به واسطه موقعیت بعد از برجام و رفع بعضی تحریم‌ها داشته باشد، البته وضعیت رشد این شاخص‌های اقتصادی با برنامه‌ریزی‌های انجام شده فاصله زیادی داشت. همچنین گمانه زنی‌های بسیار در رابطه با تصمیم ایالات متحده آمریکا برای خروج از برجام، سبب به وجود آمدن چشم‌اندازی ناخوشایند برای وضعیت شاخص‌های اقتصادی ایران شد.

بررسی رشد اقتصادی (بدون نفت) نشان از آن دارد که در سال 1396 برعکس سال‌های گذشته، قسمت اعظم رشد اقتصادی مرهون قسمت‌های غیرنفتی بود، چرا که رشد تولید ناخالص داخلی (بدون نفت) در این سال از رشد کل تولید ناخالص داخلی بیشتر ارزیابی شده است.

بخش صنعت، معدن و تجارت به خاطر داشتن سهم بالایی از تولید ناخالص داخلی یکی از قسمت‌های پراهمیت اقتصادی کشور محسوب می‌شود که تحولات آن اقتصاد ملی را تحت شعاع قرار می‌دهد. کتاب حاضر در 11 فصل حاوی مجموعه‌ای از اطلاعات عملکردی سال 1396 بخش صنعت، معدن و تجارت با هدف بررسی سیاست‌ها، فعالیت‌ها، تحولات و بیان آثار سیاست‌های کلان بر این بخش نوشته شده است.

در بخشی از کتاب کتاب سال 1396 صنعت، معدن و تجارت می‌خوانیم:

مصرف نهایی انرژی در بخش صنعت را می‌توان متأثر از سطح تولید، شدت انرژی، سطح فناوری صنایع و ترکیب تولید کالاهای صنعتی مربوط دانست. همراه با افزایش سطح تولید، افرایش در مصرف حامل‌های انرژی اجتناب ناپذیر است، شدت انرژی شاخص وابستگی تولید به نهاده انرژی است و به عواملی ازجمله فناوری، کارآمدی تجهیزات مصرف کننده انرژی و همچنین مدیریت تقاضای انرژی مربوط می‌شود. هرگونه بهبودی در این عوامل، به کاهش شدت انرژی و صرفه جویی در مصرف انرژی در سطح مشخص تولید منجر خواهد شد

 ۳۵۸ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-468815-7 

چاپ ۱۳۹۹: ۶۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۸۰۰۰ ت - 11.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: جایگاه اقتصاد ایران و تصویر آن در شاخص های بین الملل
فصل دوم: تحولات شاخص‌های کلان و جایگاه صنعت، معدن و تجارت در اقتصاد ملی
فصل سوم: تحولات قیمتی در بخش صنعت، معدن و تجارت
فصل چهارم: تحولات بخش صنعت
فصل پنجم: تامین مالی بخش صنعت، معدن و تجارت و تجلیل پویایی‌های بخش صنعت و معدن در بازار سرمایه
فصل ششم: تحولات انژی در بخش صنعت، معدن و تجارت
فصل هفتم: تحلیل تجارت خارجی
فصل هشتم: تحلیل بازرگانی داخلی
فصل نهم: اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان‌های تابعه
فصل دهم: تحلیل آثار سیاست‌های ارزی بر بخش  صنعت، معدن و تجارت
فصل  یازدهم: عملکرد بخش  صنعت، معدن و تجارتدر یک نگاه

راهنمای دانلود کتاب سال 1396 صنعت، معدن و تجارت

برای دانلود کتاب سال 1396 صنعت، معدن و تجارت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  کتاب سال 1396 صنعت، معدن و تجارت

نظرات کتاب سال 1396 صنعت، معدن و تجارت

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.