دانلود کتاب سبک سازی سازه‌های بتنی و تاثیر آن در کاستن اثرات مخرب زلزله


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سبک سازی سازه‌های بتنی و تاثیر آن در کاستن اثرات مخرب زلزله و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سبک سازی سازه‌های بتنی و تاثیر آن در کاستن اثرات مخرب زلزله

کتاب سبک سازی سازه‌های بتنی و تاثیر آن در کاستن اثرات مخرب زلزله نوشته‌ی حسین شاددل و عبدالله عنایتی تکله، ضمن آشنا کردن شما با ساختمان‌های بتنی، به بررسی تاثیرات سازه‌های بتنی در زمان وقوع زلزله می‌پردازد.

بتن و فولاد جزو مصالحی محسوب می‌شوند که در حال حاضر در بیشتر ساختمان‌ها و بنا‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. به همین خاطر، باید متذکر شد که بدون این دو پیشرفت جوامع بشری به شکل امروزی امکان‌پذیر نبوده است.

در جهان امروز با توجه به اهداف اساسی که از ساخت یک بنا دنبال می‌شود، به این نتیجه رسیده‌اند، در بین مصالح ساختمانی (باربر و حمال) بتن و فولاد از بهترین مصالح بوده و هر دو شرط مقاومت بالا و ارزانی را به طور نسبی ارضا می‌کنند. از لحاظ مقاومت، مصالح دیگری نیز وجود دارند اما به علت قیمت بسیار بالای آن‌ها مقرون به صرفه نبوده و مردود اعلام شده‌اند.

در میان این دو مصالح، بتن از مخلوط کردن آب با سیمان و سنگدانه‌های گوناگون وجود می‌آید و ویژگی‌های خاصی دارد، بنابراین نمی‌توان آن را مثل فولاد همگن و همسان در نظر گرفت. همچنین برای داشتن اندازه مناسب و نسبت اختلاط شن و سیمان در ساخت بتن، محاسبات به خصوصی صورت می‌گیرد که از آن به عنوان طرح اختلاط یاد می‌شود.

در بخشی از کتاب سبک سازی سازه‌های بتنی و تاثیر آن در کاستن اثرات مخرب زلزله می‌خوانیم:

یخ زدگی زیر اساس در اثر ناهمگونی زیر اساس سنگ‌ها و نقاط بالای عمق نفوذ یخبندان در سنگ و در اثر جریان آب در زیر اساس روی می‌دهد، در زمان ذوب یخ‌ها آب حاصل از ذوب یخ با خاصیت نفوذ پذیری باعث کاهش ظرفیت باربری زیر اساس و لایه‌های جسم راه می‌گردد. با عایق کاری جسم راه با لیکا اثرات یخزدگی جاده و آسیب‌های ناشی از آن و نیز کاهش ظرفیت باربری در اثر ذوب یخ از بین می‌رود. عایق لیکا در لایه‌های جسم راه قرار می‌گردد و مقاومت آن‌ها را در برابر یخبندان به دلیل ظرفیت عایق حرارتی بالاتر نسبت به دانه‌های سنگی افزایش می‌دهد. پس در نتیجه با توجه به ویژگی‌های لیکا از آن جمله وزن فضایی کم، زهکشی، عایق بودن، موئینگی کم، دوام، مقاومت در برابر تغییر شکل، ظرفیت باربری کافی، کاهش رانش دیوارهای حایل پل‌ها و شیروانی‌ها همراه با اجرای صحیح می‌توان بسیاری از مشکلات راه سازی را حل و ایمنی و دوام آن را تضمین کرد.

 ۱۱۰ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6524-04-9 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: بتن‌های پیشرفته
فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه تحقیق
فصل سوم: مواد و روش‌ها
فصل چهارم: نتایج
فصل پنجم: بحث و نتیجه‌گیری

راهنمای دانلود کتاب سبک سازی سازه‌های بتنی و تاثیر آن در کاستن اثرات مخرب زلزله

برای دانلود کتاب سبک سازی سازه‌های بتنی و تاثیر آن در کاستن اثرات مخرب زلزله و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سبک سازی سازه‌های بتنی و تاثیر آن در کاستن اثرات مخرب زلزله