دانلود کتاب سرنوشتی برای آفریقا


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سرنوشتی برای آفریقا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سرنوشتی برای آفریقا

عبدالله واد در کتاب سرنوشتی برای آفریقا، به عقاید، اندیشه‌ها و سرچشمه‌های معنوی ملت‌های آفریقایی بسیار تاکید می‌کند و به همین دلیل این کتاب می‌تواند منبع مناسبی برای شناخت آفریقا و به ویژه کشور سنگال باشد.

عبدالله واد (Abdoulaye Wade)، یکی از رهبران سرشناس آفریقا است که پس از سال‌ها مبارزات سیاسی و تحمل تبعید و زندان، توانست در انتخابات سال 2000 به پیروزی برسد و رئیس جمهور سنگال شود. کتاب سرنوشتی برای آفریقا - آینده یک قاره، نیز به اعتباری بازتاب دهنده اندیشه‌ها و تفکرات اوست. وی در مبارزات خود همواره به یک آفریقای متحد، قدرتمند، مستقل و سعادتمند اعتقاد داشته است و بر این باور بوده که اشتباهات گذشته رهبران آفریقا همواره قابل جبران می‌باشد و می‌توان با همت جوانان این قاره و تدوین طرح‌های سیاسی و اقتصادی روشمند، کشورهای این منطقه را به سعادت رهنمون ساخت.

این کتاب به هفت بخش تقسیم شده است. بخش نخست، در رابطه با چالش‌های موجود در آفریقا ازجمله چالش‌های زیست محیطی، جمعیتی، اقتصادی، اجتماعی سیاسی سخن می‌گوید؛ بخش دوم به فلسفه و فرهنگ سیاه‌پوستان می‌پردازد؛ بخش سوم مسئله‌ی ایدئولوژی و عقیده را بررسی می‌کند؛ بخش چهارم از پایداری مقاومت - بخش اصلی پان آفریکائیسم سخن می‌گوید؛ بخش پنجم نیز از بازگشت پان آفریکائیسم سخن به میان آورده؛ در بخش ششم پیرامون استراتژی ایالات متحده آفریقا بحث شده و بخش هفتم به موضوع همکاری‌های بین المللی، می‌پردازد. در ابتدا نیز مقدمه ناشر و توضیحات عبدالله واد در مورد چگونگی تصمیم به تالیف این کتاب آمده است.

(با همکاری ناشر نسخه‌ی اسکن شده از این کتاب به صورت الکترونیکی  آماده شده است. لطفا قبل از خرید نسخه نمونه را بررسی نمایید.)

در بخشی از کتاب سرنوشتی برای آفریقا می‌خوانیم:

قحطی یکی از بلاهایی است که از چندین دهه پیش دامن‌گیر آفریقا شده و حقیقتاً تا کنون هیچگونه توجه جهانی بدان نشده، مگر از زمانی که صفحات تلویزیون غربی‌ها مملو شد از تصاویر مردم در حال مرگ از گرسنگی و انتظار کشیدن صبورانه‌ی آنان برای مردن. ولی در حقیقت علیرغم دوره‌های خشکسالی و جنگ، این امر یعنی قحطی در آفریقا سابقه‌ای طولانی داشته است. تاکنون تعدادی از جمعیت‌شناسان و اقتصاددانانی که به بررسی این موضوع پرداخته‌اند اعلام کرده‌اند که بدی تغذیه و سوء تغذیه از جمله علل این موضوع به شمار می‌آیند.

 ۲۳۲ صفحه، ۲۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-439-406-5 

چاپ ۱۳۸۹، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه ناشر
پیشگفتار
بخش اول: چالش‌ها
بخش دوم: فلسفه و فرهنگ سیاهپوستان
بخش سوم: مسئله‌ی ایدئولوژی و عقیده
بخش چهارم: پایداری مقاموت بخش اصلی پان آفریکانسم
بخش پنجم: بازگشت پان آفریکانیسم
بخش ششم: استراتژی ایالات متحده آفریقا
بخش هفتم: همکاری‌های بین المللی
کتابشناسی منتخب

راهنمای دانلود کتاب سرنوشتی برای آفریقا

برای دانلود کتاب سرنوشتی برای آفریقا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سرنوشتی برای آفریقا