دانلود کتاب سفارش‌ها و پندهای خیرخواهانه در قرآن کریم

  • از: احمد رضوی
  • ناشر: انتشارات کتاب شفاء
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب سفارش‌ها و پندهای خیرخواهانه در قرآن کریم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سفارش‌ها و پندهای خیرخواهانه در قرآن کریم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سفارش‌ها و پندهای خیرخواهانه در قرآن کریم

در کتاب سفارش‌ها و پندهای خیرخواهانه در قرآن کریم، تالیف احمد رضوی، تمام آیات و ترجمۀ آن‌ها به اضافۀ آیاتی که مربوط به محتوای بحث بوده است به صورت کامل بیان شده و سعی بر این بوده که آیه‌ای فرو نماند.

محتوای اصلی کتاب سفارش‌ها و پندهای خیرخواهانه در قرآن کریم، در بردارندۀ 70 آیۀ قرآنی است که واژه‌های «وصیت»، «موعظه» و «نصیحت» در آن‌ها بکار رفته است. به همین جهت در سه بخش، مورد توجه قرار گرفته است. 

قرآن کریم تنها کتاب الهی است که بدون زیادی و کاستی از طریق حضرت جبرائیلِ امین، به پیامبر گرامی اسلام، و از ایشان به ما رسیده است. کتابی که هدایت‌گر انسان‌ها و جنیان است. هر چند الفاظش در قالب 114 سوره منحصر و محدود شده لیکن مطالب، معارف و راهکارهای هدایتگرانه‌اش نامحدود و بی‌نهایت است. روی سخن قرآن کریم، با خِردمندان، دانشمندان، عُقلای عالَم، مؤمنان و پرهیزکاران است. در نزد این گروه‌ها هر چه سخن کوتاه و معانی بلند باشد، پسندیده‌تر است که می‌گویند: «خَیرُ الکلام، ما قَلَّ و دَلَّ». فارسی بگویم: اگر در خانه کس است، یک حرف بس است. 

اگر مخاطبانِ قرآن عظیم‌الشأن، به این دستورات الهی که در دو آیه بیان شده عمل کنند، راه سعادت، نیکبختی، شرافت و هدایت را پیدا کرده، دنیا و آخرتشان را تضمین کرده‌اند

خطابِ عام به همۀ انسان‌ها:

«یَا أَیُّهَا النَّاسُ اتَّقُوا رَبَّکُمْ وَاخْشَوْا یَوْماً لایَجْزِی وَالِدٌ عَن وَلَدِهِ وَلاَ مَوْلُودٌ هُوَ جَازٍ عَن وَالِدِهِ شَیْئاً إِنَّ وَعْدَ اللهِ حَقٌّ فَلاتَغُرَّنَّکُمُ الْحَیَاۀُ الدُّنْیَا وَلایَغُرَّنَّکُم بِاللهِ الْغَرُورُ»؛ (سوره لقمان، آیه 33) 

ای مردم! تقوای الهی پیشه کنید و بترسید از روزی که نه پدر کیفر اعمال فرزندش را تحمل می‌کند، و نه فرزند چیزی از کیفر (اعمال) پدرش را؛ به یقین وعده الهی حق است؛ پس مبادا زندگانی دنیا شما را بفریبد، و مبادا (شیطان) فریبکار شما را (به کرم) خدا مغرور سازد!

کتاب سفارش‌ها و پندهای خیرخواهانه در قرآن کریم، بررسی سه واژۀ قرآنی است که مهم‌ترین سخنانِ خداوند متعال، پیامبران الهی و بندگان صالح خدا را در بر دارد. اگر به محتوای عظیم این سه واژه تدبّر گردد، شاید بشود گفت که از عمیق‌ترین و پُر محتواترین واژگان قرآنی است. 

1- واژۀ وصیت: این واژه با تمام مشتقاتش، در قرآن کریم 32 مرتبه یاد شده است. در فارسی برای این واژه مناسب‌ترین معنا «سفارش» است. 

2- واژۀ موعظه: این واژه با تمام مشتقاتش، در قرآن کریم 25 مرتبه یاد شده است. در فارسی برای این واژه مناسب‌ترین معنا «پند و اندرز» است. 

3- واژۀ نصیحت: این واژه با تمام مشتقاتش، در قرآن کریم 13 مرتبه یاد شده است. در فارسی برای این واژه مناسب‌ترین معنا «خیرخواهی» است. 

با توجه به معانی فارسی این سه واژه، عنوان کتاب «سفارش‌ها و پندهای خیرخواهانه» انتخاب شده است. 

امید است عمل به سفارشات این آیات الهی، و گوش دادن به پندها و اندرزهای نورانیِ آن، چراغِ راه گردد، و خوانندگان را در مسیر پیروی از حق و حقیقت، ثابت قدم گرداند. 

 ۷۷ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-5755-27-5 

چاپ ۱۳۹۷: ۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

آغاز سخن
بخش اول: وصیت: سفارش
بخش دوم: موعظه: پند و اندرز
بخش سوم: نصیحت: خیرخواهی
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب سفارش‌ها و پندهای خیرخواهانه در قرآن کریم

برای دانلود کتاب سفارش‌ها و پندهای خیرخواهانه در قرآن کریم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سفارش‌ها و پندهای خیرخواهانه در قرآن کریم