دانلود کتاب سفرهای سندباد: داستانی از داستان‌های هزار و یک شب

  • از: عبداللطیف طسوجی
  • ناشر: نشر ارس
  • ۱۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب سفرهای سندباد: داستانی از داستان‌های هزار و یک شب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سفرهای سندباد: داستانی از داستان‌های هزار و یک شب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سفرهای سندباد: داستانی از داستان‌های هزار و یک شب

کتاب سفرهای سندباد: داستانی از داستان‌های هزار و یک شب اثر عبداللطیف تسوجی، داستان سفرهای دریایی سندباد به نقاط دوردست است که نگرش و تصورات مردم آن زمان را از زندگی ساکنان نواحی دوردست و سرزمین‌های دور انعکاس می‌دهد.

سندباد یک چهره داستانی کهن ایرانی است که از او به همراه لقب سندباد دریایی، سندباد دریانورد یا سندباد بحری نام برده شده‌ است. این داستان در قصه‌های هزار و یک شب هم گنجانده شده و به میان عرب‌ها راه یافته‌ است و اروپاییان آن را از ایشان گرفته‌اند. داستان سندباد امروزه سوژه چندین فیلم سینمایی و پویانمایی گوناگون در جهان شده‌ است.

سندباد (Sinbad) بحری و داستان‌های هزار و یک شب از دل برخی از افسانه‌ها و داستان‌های دوره ساسانی و برخی از سفرنامه‌های بازرگانان ایرانیِ قرن‌های اولیه اسلامی برگرفته شده است. بعدها در تبادلات بازرگانی بصره و سیراف با کشورهای هند و چین و شروع ادبیات جدید، این داستان‌ها در آمیزش با فرهنگ عرب، در دل هزار و یک شب جای گرفتند.

در بخشی از کتاب سفرهای سندباد میخوانیم:

اهل کشتى از شنیدن سخنان ناخدا به هراس و بیم شدند. و کانون‌ها و اسباب برجا گذاشته به سرعت به‌سوى کشتى بشتافتند، پاره‌اى از ایشان به‌کشتى رسیده و پاره‌اى نرسیده بود که جزیره به‌ جنبش آمد و به‌ قعر دریا فرو رفت و هرچه برآن جزیره بود در دریا غرق گشت من نیز از آنان بودم که بر روى جزیره در دریا غرق شدم ولکن خداى‌ تعالى مرا خلاص کرد و نجات را روزى من گردانید و تخته چوبین بزرگ که در آن‌ جامه مى‌شستند مرا پیش آمد. من آن تخته بگرفتم و بر او بنشستم چون از جان گذشتن دشوار بود ناچار مانند غوکان آب را به‌ پاى خویش مى‌بریدم و شنا مى‌کردم و موج‌ها نیز از چپ و راست مرا یارى مى‌کردند.

و اما ناخدا بادبان کشتى بیافراشت و با کسانى که از غرق نجات یافته به‌ کشتى در آمده بودند روان شدند و غرق شدگان را نگاهى نکردند و مرا پیوسته چشم به‌کشتى بود تا این‌ که کشتى از دیده ناپدید گشت.

 ۲۲۴ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-5630-23-7 

چاپ ۱۳۹۵: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب سفرهای سندباد: داستانی از داستان‌های هزار و یک شب

برای دانلود کتاب سفرهای سندباد: داستانی از داستان‌های هزار و یک شب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سفرهای سندباد: داستانی از داستان‌های هزار و یک شب
کاربر M.S
۱۳۹۷/۳/۱۰
خیلی قشنگه😍😍😍
Saeed Raad
۱۳۹۸/۷/۱۰
خوب
ندا وطن خواه
۱۳۹۸/۶/۲۷
من که خیلی از سفر‌های سندباد خوشم آمد. عالی🌷🌹❤️🇮🇷
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۶)