دانلود کتاب سپهبد تیمور بختیار به روایت اسناد ساواک (جلد سوم)

  • ناشر: انتشارات مرکز بررسی اسناد تاریخی
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب سپهبد تیمور بختیار به روایت اسناد ساواک (جلد سوم) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سپهبد تیمور بختیار به روایت اسناد ساواک (جلد سوم) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سپهبد تیمور بختیار به روایت اسناد ساواک (جلد سوم)

سرتیپ تیمور بختیار که روز ۲۹ مرداد ۱۳۳۲ به سمت فرماندهی لشگر ۲ زرهی منصوب و پس از چند ماه با حفظ سمت، فرماندار نظامی تهران شد از جمله افرادی است که در دوران تثبیت دیکتاتوری مطلقه شاه نقش مهمی بعهده داشت.

خروج بختیار از لبنان و ورودش به ژنو پایان بحران استرداد وی بود. عملکرد دولت ایران درقضیه لبنان مشخص ساخت که رژیم ایران کاملاً مخالف فعالیت بختیاراست وامکان مصالحه بین وی و رژیم ایران وجود ندارد. از این زمان اقدامات بختیارشکل منظم تر و گسترده تری بخود گرفت. ورود بختیار به عراق در واقع تشکیل ستاد عملیاتی علیه دولت ایران بود. قبل از بحث پیرامون علت ورود بختیار به عراق و ارائه اسناد فعالیت وی مروری بر تحولات سیاسی عراق و روابط سیاسی ایران و عراق در این دوران برای درک ماهیت حمایت دولت عراق از بختیار ضروری است.

(این کتاب نسخه قدیمی بوده و با همکاری ناشر به صورت اسکن شده آماده سازی شده است و تنها در نسخه ویندوز قابل مشاهده می باشد.)

 ۵۵۰ صفحه، ۴۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-5645-26-3 

چاپ ۱۳۷۸، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب سپهبد تیمور بختیار به روایت اسناد ساواک (جلد سوم)

برای دانلود کتاب سپهبد تیمور بختیار به روایت اسناد ساواک (جلد سوم) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سپهبد تیمور بختیار به روایت اسناد ساواک (جلد سوم)