دانلود کتاب سپهبد مهدیقلی علوی مقدم: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک

  • ناشر: انتشارات مرکز بررسی اسناد تاریخی
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب سپهبد مهدیقلی علوی مقدم: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سپهبد مهدیقلی علوی مقدم: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سپهبد مهدیقلی علوی مقدم: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک

یکی از ارکان اساسی قدرت در حکومت پهلوی، نیروهای نظامی و انتظامی بود که از طریق آن رضا خان میرپنج، به عنوان سردار سپه و وزیر جنگ، ظهور کرد و پشتوانه آن و با برنامه ریزی و حمایت و هدایت انگلستان، کودتای اسفند 1299 را به ثمر راند.

در کانون نظامی کشور - که همواره در بخش وسیعی از بدنه آن، نیروهای دلسوز و متدین، بسیار یافت می شد - کسانی که به واسطه ارتباط با بیگانگان و اعمال خشونت و سرکوب حکت های مردمی، به درجات بالای نظامی ارتقا یافته بودند، به علت همین سر سپردگی، در خدمت به منافع استعماری غرب، همواره گوش به فرمان بودند.

یکی از این افراد مهدیقلی علوی مقدم است که پس از تحصیل در مدرسه علوم سیاسی - که با هدایت انگلیس ها دایر شده بود - از دانشگاه تولوز فرانسه، دکترای دامپزشکی گرفت و به عنوان «بیطار فرج سواره نظام» به ارتش پیوست.

 ۴۴۶ صفحه، ۹ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-8145-01-6 

چاپ ۱۳۹۳، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب سپهبد مهدیقلی علوی مقدم: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک

برای دانلود کتاب سپهبد مهدیقلی علوی مقدم: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سپهبد مهدیقلی علوی مقدم: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک