دانلود کتاب سیستم‌های مدیریت اطلاعات با رویکرد عارضه‌یابی در سازمان‌های نظامی و دولتی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سیستم‌های مدیریت اطلاعات با رویکرد عارضه‌یابی در سازمان‌های نظامی و دولتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سیستم‌های مدیریت اطلاعات با رویکرد عارضه‌یابی در سازمان‌های نظامی و دولتی

کتاب سیستم‌های مدیریت اطلاعات با رویکرد عارضه‌یابی در سازمان‌های نظامی و دولتی، به مفاهیم پایه در سیستم‌های اطلاعاتی مدیریت با رویکرد پیشرفت و توسعه فناوری اطلاعات پرداخته و برای آشنایی دانشجویان دوره کارشناسی تدوین و تالیف گردیده است.

جهان همواره در حال تغییر و تحول است و ادامه حیات ذرات هستی در گرو همین تغییرات می‌باشد. تغییر در همه پدیده‌های جهان جریان دارد و این تنها به طیف خاصی محدود نیست. تغییر پیش از پیدایش بشر وجود داشته و همیشه نیز وجود خواهد داشت. در غیر این صورت، انتقال به زمان و شرایط بعدی در هر موقعیت و لحظه از زمان، ممکن نخواهد بود. بشر همیشه درصدد ایجاد تغییرات مثبت، مهار تغییرات منفی و مبارزه با آثار آن بوده است و سعی نموده است که تغییرات را مدیریت نماید تا از آثار زیان‌بار آن در امان بماند.

سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی نیز در دنیای پر شتاب امروزی دائماً در حال تغییر و تحول هستند و سازمان‌هایی می‌توانند باقی بمانند که برای بقای خود مزیت رقابتی به وجود آورند. در زمان کنونی سازمان‌ها به صورت فرآیندهای محیطی پویا، با تغییر روبرو هستند و مجبور شده‌‌اند که خود را با عوامل محیطی سازگار نمایند. تکنولوژی موجب تغییر کارها و سازمان‌ها شده است. برای مثال به جای سرپرستی مستقیم، کارها به وسیله کامپیوتر کنترل می‌شود که در نتیجه موجب گردیده تا حوزه کنترل مدیران گسترش یابد و سازمان‌ها در سطح افقی گسترده‌تر شوند.

یکی از تحولات و تغییرات عمده و بسیار مهم مطرح شدن اطلاعات و اهمیت و نقش اساسی آن در سازمان‌ها و جوامع است. روند شتاب‌آلود تغییرات به گونه‌ای است که در آینده‌ای نه چندان دور شاهد به وجود آمدن سازمان‌هایی خواهیم بود که با تصورات کنونی ما از سازمان تفاوت اصولی خواهد داشت. با توجه به شرایط موجود و همه‌گیر شدن فناوری اطلاعات و سیستم‌های اطلاعاتی، استفاده از این ابزار برای ماندن در صحنه رقابت جهانی و انجام فعالیت سازمان‌ها اجباری شده است. به عبارتی سازمان‌ها با توجه به شرایط حاضر برای ادامه بقاء چاره‌ای جز روی آوردن به این ابزار ندارند.

در بخشی از کتاب سیستم‌های مدیریت اطلاعات با رویکرد عارضه‌یابی در سازمان‌های نظامی و دولتی می‌خوانیم:

با توسعه کاربرد سیستم‌های کامپیوتری، مدیران دریافتند که بیشتر داده‌ها در سیستم‌های کامپیوتری ذخیره می‌شوند. بعلاوه مدیران دریافتند که به کارگیری اطلاعات منجر به افزایش اثربخشی تصمیم‌گیری در بخش‌های مختلف سازمان می‌شود. نرم‌افزارهای بانک اطلاعاتی که ابزار آسان دسترسی به اطلاعات را تشکیل می‌دهند در سیستم‌های آنلاین به کار گرفته می‌شدند و با ظهور ابزارهای مدلسازی و سیستم‌های تصمیم‌گیری جدید، مدیران توانایی دستکاری داده‌ها را پیدا کردند که در گذشته امکان‌پذیر نبود. این تغییر در ابزارها نیازمند آن بود که مدیران درباره اطلاعات تفکر کنند و به اینکه چگونه باید اطلاعات را در تصمیم‌گیری بکار برد.

سیستم‌های DP ساختارمند توانایی ارضای اینگونه نیازها نبودند و لذا هزینه‌های آن نیز به راحتی قابل توجیه نبودند. حتی با ظهور سیستم‌های مبتنی بر داده‌های منسجم برای ایجاد MIS،‌ بانک‌های اطلاعاتی اغلب غیرمنعطف بودند و کاربر نمی‌توانست اطلاعات را به صورتی که نیاز داشت بدست آورد. بعدها با ظهور تکنولوژی اطلاعات و ایجاد زبان‌های جدید نسل چهارم که توانایی تعریف و بکارگیری داده‌ها را بسیار آسان می‌کردند؛ بانک‌های اطلاعاتی منطقی ایجاد گردید که مشکلات گذشته را نداشت. بسیاری از سازمان‌ها نیاز به ایجاد دپارتمان تکنولوژی اطلاعات (IT) را احساس کردند تا بتوانند یک مرکز اطلاعات را به منظور پشتیبانی وتوسعه و حداقل کردن ریسک محاسبات کاربران و ایجاد ارتباطات جدید را ایجاد کنند.

 ۳۳۶ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8077-05-3 

چاپ ۱۳۹۴: ۲۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل یکم: اهمیت تصمیم‌گیری و فناوری اطلاعات و کاربرد آن در مدیریت
فصل دوم: سیستم‌های اطلاعاتی
فصل سوم: انواع سیستم‌های مدیریت اطلاعات
فصل چهارم: مدیریت منابع اطلاعاتی
فصل پنجم: پایگاه داده و پردازش اطلاعات
فصل ششم: سیستم‌های اطلاعاتی استراتژیک
فصل هفتم: عارضه‌یابی مدیریت اطلاعات
فصل هشتم: ارائه بازخورد اطلاعات عارضه‌یابی
منابع

راهنمای دانلود کتاب سیستم‌های مدیریت اطلاعات با رویکرد عارضه‌یابی در سازمان‌های نظامی و دولتی

برای دانلود کتاب سیستم‌های مدیریت اطلاعات با رویکرد عارضه‌یابی در سازمان‌های نظامی و دولتی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سیستم‌های مدیریت اطلاعات با رویکرد عارضه‌یابی در سازمان‌های نظامی و دولتی