دانلود کتاب شاخص‌های پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در پروژه‌های راهسازی

  • از: حامدرضا حیدری، احسان کاشی
  • ناشر: انتشارات گیوا
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب شاخص‌های پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در پروژه‌های راهسازی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شاخص‌های پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در پروژه‌های راهسازی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شاخص‌های پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در پروژه‌های راهسازی

کتاب شاخص‌های پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در پروژه‌های راهسازی نوشته‌ی حامدرضا حیدری و احسان کاشی، به شما نشان می‌دهد که زیرساخت‌های حمل و نقل و ارتباطاتی چه نقش مهمی در پیشگیری از بحران‌های طبیعی و غیرطبیعی دارند و برای جلوگیری از آسیب‌پذیری آن‌ها چه کارهایی را باید انجام داد.

درباره‌ی کتاب شاخص‌های پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در پروژه‌های راهسازی:

کلمه‌ی زیرساخت در قرن نوزدهم ریشه داشته است و در قرن بیستم از آن جهت اشاره به تأسیسات نظامی استفاده می‌کردند. اما کم کم بهره‌گیری از این واژه گسترده‌تر شد. مدیریت بحران، علمی محسوب می‌شود که به وسیله‌ی تجزیه و تحلیل بحران‌های پیشین، به دنبال پیدا کردن ابزاری است که به کمک آن بتوان از وقوع اتفاقات سنگین جلوگیری کرد و یا برای مقابله با آن‌ها آمادگی لازم را پیدا نمود.

خیلی وقت است که توجه به ابعاد گسترده پدافند غیرعامل به صورت جدی در کشور احساس می‌شود. پدافند غیرعامل مجموعه فعالیت‌های غیر مسلحانه‌ای است که منجر به بالا رفتن بازدارندگی، پایداری عملکردهای ضروری، کم شدن آسیب‌پذیری، افزایش تداوم ملی، ساده‌سازی مدیریت بحران در مقابل اقدامات و تهدیدات دشمن خواهد شد. حمل و نقل و زیرساخت‌های ارتباطاتی یکی از پنج حلقه‌ی مهم یک کشور به شمار می‌آید که اگر نابود شود کل کشور نیز فلج می‌گردد.

حساسیت شدید اقتصادی - اجتماعی زیرساخت‌ها بر روی جامعه در رویارویی با مشکلات مختلف طبیعی و غیرطبیعی منجر شده تا دولت بهره‌برداران از زیرساخت‌ها را ملزم کند تا برنامه‌‌ای قبلی برای مواجه با انواع بحران‌ها را تدوین نمایند و منفعلانه عمل نکنند. همانطور که می‌دانید زیرساخت حمل و نقل به عنوان یکی از عوامل مهم و حیاتی جامعه، در زمان‌های مختلف یعنی شرایط عادی بهره‌برداری، زمان بحران و یا بعد از آن، فعالیت‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را ایفا می‌کند.

کتاب شاخص‌های پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در پروژه‌های راهسازی برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای افرادی که در حوزه‌های ساخت و ساز و راهسازی فعالیت دارند، پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب شاخص‌های پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در پروژه‌های راهسازی می‌خوانیم:

تهدید عملی است که فردی برای تنبیه یا آزار فرد دیگر به منظور اطاعت‌پذیری او انجام می‌دهد در رابطه با کشورها و دولت‌ها تهدید در برابر مفهوم امنیت ملی قرار می‌گیرد و از آن به تجاوز به حق حاکمیت دولت‌ها در امور داخلی و خارجی آن‌ها تعبیر می‌شود.

تهدید نقطه مقابل امنیت است و رابطه معکوس با آن دارد یعنی در صورت شکل‌گیری و توسعه تهدیدات، ضریب امنیت ملی کاهش می‌یابد. هرگونه تجاوز به حق حاکمیت دولت‌ها در اداره امور داخلی و خارجی آن‌ها، تهدید در برابر امنیت ملی آن کشورها محسوب می‌شود. به عبارتی تهدید، امنیت را به چالش کشیده و آن را نفی می‌کند. در واقع امنیت تابع نوع، میزان و شدت تهدید است. ضمناً امنیت و ناامنی را می‌توان دو سوی یک پیوستار در نظر گرفت. به عنوان مثال هر کشور در هر زمان، برحسب این که در چه نقطه‌ای از پیوستار قرار گرفته از درجه‌ای از امنیت و ناامنی (تهدید) به صورت توأم برخوردار است.

تهدید حالت و یا وضعیتی است که ملت و دولت یک کشور نگران از دست دادن تمام یا بخشی از جمعیت، خاک و دارایی خود می‌باشند؛ تهدیدات عوامل اساسی سلب آزادی نظام حاکم و مردم برای تعقیب اهداف ملی هستند؟ تهدیدات عوامل تضعیف قدرت و توان ملی یک کشور در برابر آسیب‌پذیری‌های داخلی و خارجی هستند و تهدید امنیت ملی یعنی تحلیل بردن توان یک کشور برای حفظ و بهره‌گیری از فرهنگ، ارزش‌ها و منافع مشروع آن است.

 ۲۲۵ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-8479-03-1 

چاپ ۱۳۹۵: ۷۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۳۵۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: کلیات
فصل دوم: پدافند غیرعامل
فصل سوم: تهدیدشناسی
فصل چهارم: پایداری، مدیریت بحران و زیرساخت‌های حمل و نقل
فصل پنجم: شاخص‌های پدافند غیرعامل
فصل ششم: بحث و نتیجه‌گیری

راهنمای دانلود کتاب شاخص‌های پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در پروژه‌های راهسازی

برای دانلود کتاب شاخص‌های پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در پروژه‌های راهسازی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شاخص‌های پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در پروژه‌های راهسازی