دانلود کتاب شکوفایی توانایی‌های نهفته: با هفت مهارت کوچینگ


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شکوفایی توانایی‌های نهفته: با هفت مهارت کوچینگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شکوفایی توانایی‌های نهفته: با هفت مهارت کوچینگ

مایکل سیمپسون در کتاب شکوفایی توانایی‌های نهفته: با هفت مهارت کوچینگ تشریح می‌کند که چگونه می‌توانید مدیر خوبی باشید، او در واقع راهکارهایی را به شما ارائه می‌دهد تا نیروی انسانی خود را بهتر مدیریت کنید و در نتیجه علاوه بر شما، اطرافیان و سازمانتان نیز رشد کنند.

در این کتاب شما پارادایم‌ها و اصول کلیدی را که برای کوچینگ مؤثر در هر سطحی از سازمان ضروری است پیدا خواهید کرد. در این کتاب مایکل سیمپسون (Michael K Simpson) هفت مهارت کلیدی را شناسایی می‌کند که هر کوچ بزرگ برای تبدیل افراد به کارکنان عالی بایستی آن‌ها را بداند. هیچ یک از این موارد شامل دستورالعمل‌های مفصل در مورد اینکه چگونه یک کارمند باید کار خود را انجام دهد، نیست.

توصیه‌های سیمپسون در کتاب شکوفایی توانایی‌های نهفته (Unlocking potential: 7 coaching skills that transform individuals) را دنبال کنید. او به شما کمک خواهد کرد که افراد را کوچ کنید بدون اینکه ماهیت آن‌ها را تغییر دهید. او به شما کمک می‌کند بر روی این موضوع تمرکز کنید که چطور می‌توانید به موفقیت افراد در آینده کمک کنید، به جای آنکه به اشتباه‌های گذشته خود فکر کنند.

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا مدیران در انجام کوچینگ کارکنان ضعیف هستند. یک دلیل این است که مدیران اغلب کارگران دانش را مدیریت می‌کنند، یعنی افرادی که در کارشان آگاه‌تر از رئیس خود هستند. چگونه می‌توان از یک مدیر انتظار داشت کسی را که ده برابر بیشتر از او نسبت به کارش می‌داند کوچ کند؟

دلیل دیگر اجتناب مدیران از کوچینگ این است که آن‌ها درگیر مشغله‌های خود هستند. اگر کوچینگ را به عنوان یک فرآیند پیچیده و زمان‌بر در نظر بگیرید، درگیر انجام آن نخواهید شد و به این دلیل که زیردستان مستقیم شما به همان اندازه مشغول هستند، آن‌ها نیز ممکن است نیازی به کوچینگ که یک فرآیند زمان‌بر است احساس نکنند.

سیمپسون درباره نحوه تعامل با افراد، جایی که باید به مکالمات به دقت گوش دهید و متعهد بودن کامل جهت موفقیت مراجعان، به شما راهنمایی می‌دهد. افراد رشد و توسعه می‌یابند، در حالی که پاداش‌های ارزشمند خود را برای کمک به آن‌ها به دست می‌آورید. بی‌تردید تیم و سازمان شما در نتیجه کوچینگ رشد خواهند کرد.

کوچینگ چیست؟

کوچینگ انواع مختلفی دارد. با این حال هدف تمامی گونه‌های آن کمک و یاری رساندن به شما برای دستیابی به جایگاه یک رهبر یا مدیر یا یک شخص خوب و موفق است. کوچینگ می‌تواند ترکیبی از درمانگری، بحث‌هایی که در جلسات هیئت مدیره صورت می‌گیرد و آموزش‌هایی که در تیم‌های المپیک انجام می‌شود، باشد. در فرآیند کوچینگ هدف و تمرکز بر پیشرفت هر چه بیشتر شماست.

کوچینگ به شما کمک می‌کند به شناخت عمیقی از خودتان برسید و از باورها و نگرش‌هایی که ممکن است شما را در گذشته نگه دارند آگاه شوید و همچنین باعث انعطاف‌پذیری و شجاعت در شما برای انجام کارهای جسورانه می‌شود.

در بخشی از کتاب شکوفایی توانایی‌های نهفته می‌خوانیم:

واضح است که کوچینگ تنها در مورد سازمان و یا تیم نیست. کوچینگ در مورد افراد است و ممکن است کاری طاقت‌فرسا به نظر برسد، چیزی که بیش از آموزش کسب‌وکار شما را آماده می‌کند. البته، می‌توانید یک کوچ خوب و یا یک کوچ بد باشید. هیچ داوری حضور ندارد که عملکرد شما را تماشا کند و به شما بگوید که کارتان را به خوبی انجام می‌دهید یا نه. اما اگر از اصول مهم فراگیر که در این کتاب تشریح شده است پیروی کنید، احتمالاً این کار را به خوبی انجام خواهید داد.

بیشتر کاری که ما هر روز برای یکدیگر انجام می‌دهیم یعنی روش هدایت و پشتیبانی نوعی کوچینگ است. اما کوچینگ چیزی فراتر از مشاوره یا نصیحت کردن است: یک مجموعه‌ی خاص از شایستگی‌ها، مهارت‌ها و رفتارها است و یک نوع خاص از نیت و شخصیت خوب را می‌طلبد. شاید بهترین تعریف کوچینگ، «شکوفایی توانایی‌های نهفته یک انسان دیگر است» ما این تعریف را دوست داریم چون توانایی‌های نهفته‌ی انسانی بسیار هیجان‌انگیز و کاملاً شخصی است. همه توانایی‌ها و ضعف‌های منحصر به فردی دارند.

همه ما، کوچ‌هایی داشته‌ایم که در طول راه به ما کمک کرده‌اند، و به احتمال زیاد، آن‌ها بیش از یک رئیس یا راهنما بوده‌اند. آن‌ها نه تنها می‌توانند درباره عادات و عملکرد کسب‌وکار صحبت کنند بلکه برای زندگی شخصی و بهتر شدن ما به عنوان یک انسان نیز می‌توانند یاری‌رسان باشند. در واقع، گاهی بهترین کوچ‌های ما، همکاران، همسران و دوستان ما هستند. (افرادی که در جایگاه و قدرت سازمانی نیستند اما به آن‌ها اعتماد می‌کنیم تا مشاور و راهبر ما باشند.)

 ۱۹۰ صفحه، ۷۴۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7590-29-4 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۹۵۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: چهار اصل کوچینگ
اعتماد
توان نهفته
تعهد
اجرا
فصل دوم: هفت مهارت کوچینگ
ایجاد اعتماد
چالش پارادایم
جستجوی وضوح استراتژیک
اجرای بدون نقص
ارائه بازخورد مؤثر
شکوفا کردن استعداد
حرکت به میانه
کوچینگ: کلام آخر
منابع

راهنمای دانلود کتاب شکوفایی توانایی‌های نهفته: با هفت مهارت کوچینگ

برای دانلود کتاب شکوفایی توانایی‌های نهفته: با هفت مهارت کوچینگ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شکوفایی توانایی‌های نهفته: با هفت مهارت کوچینگ