دانلود کتاب صدای نفس‌های کاک لطیف: زندگینامه و خاطرات سردار شهید حاج لطیف راستی

  • از: رضا رستمی
  • ناشر: انتشارات صریر
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب صدای نفس‌های کاک لطیف: زندگینامه و خاطرات سردار شهید حاج لطیف راستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب صدای نفس‌های کاک لطیف: زندگینامه و خاطرات سردار شهید حاج لطیف راستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صدای نفس‌های کاک لطیف: زندگینامه و خاطرات سردار شهید حاج لطیف راستی

کتاب صدای نفس‌های کاک لطیف: زندگینامه و خاطرات سردار شهید حاج لطیف راستی نوشته‌ی رضا رستمی، زندگی‌نامه و خاطرات به یادماندنی مردی غیرتمند و جسور را به تصویر می‌کشد که با ایثار و از خودگذشتگی از انقلاب اسلامی دفاع کرد.

درباره‌ی کتاب صدای نفس‌های کاک لطیف:

این کتاب خاطرات و رشادت‌های سردار شهید حاج لطیف راستی از شهدای مظلوم پیشمرگان مسلمان کُرد شهرستان مریوان را شرح می‌دهد. شهید حاج لطیف در طول سال‌های جنگ، لباس مقدس پاسداری را پوشید و از شروع خدمت به‌ طور مستمر در مقابل دشمن متجاوز ایستاد.

او نقش مهمی در حفظ امنیت منطقه کردستان داشت. در تمام عملیات‌ها خودش هم حضور داشت و نیروهایش را به تنهایی نمی‌فرستاد. در واقع هر جایی که حاج لطیف حضور داشت، هیچ دشمنی جرأت نفوذ به آن منطقه را نداشت. ضدانقلاب‌ها بارها تلاش کردند تا وی را ترور کنند، ولی موفق نشدند. امید است ما هم بتوانیم ادامه‌دهنده‌ی راه این بزرگ‌ مردان باشیم.

کتاب صدای نفس‌های کاک لطیف برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب به افرادی پیشنهاد می‌شود که به خاطرات و زندگی‌نامه شهدای انقلاب اسلامی علاقه دارند.

در بخشی از کتاب صدای نفس‌های کاک لطیف می‌خوانیم:

سال 1376 من را به‌ عنوان مسئول بهداری گردان سوم تکاوران در شهرستان سروآباد معرفی کردند اولین روز آشنایی من با حاج لطیف بود و بعد به ‌عنوان دفتردار و راننده مسئول بهداری در جوار ایشان مشغول به خدمت شدم.

او می‌گفت: باتقوا و در کنار مردم باشید. استاد اخلاق، معلمی دین‌مدار بود چون همیشه نماز شب و توسل به ائمه را سرلوحه کار روزمره خود قرار می‌داد. به خواندن نماز ما را نصیحت می‌کرد و می‌گفت: نماز پایه و اساس دین است. همیشه در جوار علما و بزرگان دین باشید چون از ورثه انبیاء هستید. هیچ موقع دیگران را تحقیر نکنید به کسی توهین نکنید. هم‌رزمان و دوستان را دوست بدارید به مستمندان و فقیران کمک کنید. حاج لطیف زندگی آرام و ساده‌ای داشت. دنبال تجملات دنیایی نبود. می‌گفت: ای‌کاش زندگی همیشه ساده و آرام بود مبادا دچار گناه و گمراهی شویم.

توصیه شهید قبل از عملیات این بود که دشمن را کوچک نشمارید خودتان را در مقابل دشمن تجهیز و آماده کنید و در حین عملیات خونسردی خودتان را حفظ کنید و بر کارتان تسلط داشته باشید و روحیه خوبی داشته باشید.

به سازماندهی و نحوه‌ی بازسازی نیروها و امکانات مشغول بود برای نیروها سخنرانی می‌کرد نیروها را دلداری می‌داد می‌گفت: باخدا باشید تا خدا شمارا یاری کند.

بعد از عملیات و درگیری مابین روستاهای نژمار و سرنژمار از توابع شهرستان مریوان، نیروها را جمع و شروع به تلاوت قرآن کردد گفت: با تلاوت قرآن دل‌ها آرام می‌گیرد.

شش ماه بعد از شهادتش در خواب شهید راستی و شهید احمد کریمی را در مسجد روستای پایگلان دیدم گفت:‌ای برادر جایگاه خوبی در کنار امام‌جمعه روستای فوق داریم یک نهر روشن و پُرآب در حیاط مسجد جاری بود و در کنار آن نشسته بودند.

 ۱۳۴ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-331-536-5 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۳۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
زندگی‌نامه
فقدان حضور برادرم را به‌شدت احساس میکنم
حاج لطیف در پی گسترش دین مبین اسلام بود
یار و غمخوار محرومین و فقرا بود
حرف و صحبتش همیشه دین مبین اسلام بود
او رفت تا خط امام و رهبری پُر رهرو بماند
حاج لطیف مظهر و نماد کمک به فقرا بود
مالک اشتر
زندگی‌اش را فدای انقلاب کرد
صدای نفس‌های کاک لطیف
حاج لطیف مرد جنگ بود
مقارن با حضور رهبری در کُردستان به شهادت رسید
فدایی امنیت رهبر انقلاب
نمادی از غیرت مردم کُردستان
هم رکابی با شهید حاج هوشنگ ورمقانی
میازار موری که دانه‌کش است
جبهه دانشگاه بزرگی برای ماست
تعامل با مسجد و روحانیت
احترام به پدر و مادر
مُبلغ دین
منجی تنهایی من
خیالی وه‌شی
حاج لطیف جمیل شهسوار کُردستان
مظهر واقعی اخلاص
آلبوم تصاویر
منابع

راهنمای دانلود کتاب صدای نفس‌های کاک لطیف: زندگینامه و خاطرات سردار شهید حاج لطیف راستی

برای دانلود کتاب صدای نفس‌های کاک لطیف: زندگینامه و خاطرات سردار شهید حاج لطیف راستی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  صدای نفس‌های کاک لطیف: زندگینامه و خاطرات سردار شهید حاج لطیف راستی