دانلود کتاب صد و هفتاد و ششمین غواص: خاطرات آزاده ایرانی محمدرضا یزدیان

  • از: محمدرضا یزدیان
  • ناشر: انتشارات ستاره ها
  • ۱۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب صد و هفتاد و ششمین غواص: خاطرات آزاده ایرانی محمدرضا یزدیان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب صد و هفتاد و ششمین غواص: خاطرات آزاده ایرانی محمدرضا یزدیان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صد و هفتاد و ششمین غواص: خاطرات آزاده ایرانی محمدرضا یزدیان

کتاب صد و هفتاد و ششمین غواص: خاطرات آزاده ایرانی محمدرضا یزدیان، برگرفته از خاطرات دوران دفاع مقدس، دوران آتش و خون، نبردهای نابرابر، ایستادگی و سال‌های سخت اسارت است. حکایت جوانان و ایثارگرانی که در راه دفاع از این مملکت و دفاع از دین و آیین‌شان، از خود گذشتگی کردند.

این کتاب بیانگر زنده‌ به‌ گور شدن 175 غوّاص شهید و اسیران عملیات کربلای چهار است که پیکرشان 29 سال بعد از این عملیات کشف شد و خرداد سال 1394 در مراسم باشکوهی تشییع شدند.

محمدرضا یزدیان تنها ناظر و بازمانده‌ی زنده‌به‌گور شدن غوّاصان و اسیران عملیات کربلای چهار است که پیش‌تر خاطراتش را گفته بود و جمعی باور نکرده بودند.

در بخشی از کتاب صد و هفتاد و ششمین غواص می‌خوانیم:

شب عملیات شد. تقریباً تمام ساختمان‌های دژ خرمشهر مملو از جمعیت رزمندگان بود. این دژ در واقع شهرک آپارتمانی بتن‌آرمه‌ای بود که به خاطر شرایط جنگی خالی ‌از سکنه شده و به محل مناسب و امنی برای استقرار نیروهای رزمنده تبدیل شده بود. در محوطه مقابل دژ ازدحام زیادی به چشم می‌خورد و رفت و آمد خودروهای سنگین، تانک‌ها، نفربرها، بولدوزرها و تجمع رزمندگان حال و هوای عجیبی به وجود آورده بود. هر کس مشغول کاری بود. گروهی در حال تنظیف اسلحه‌هایشان بودند و تعدادی سر و وضع‌ و پوتین و لباس و بند حمایل‌شان را مرتب می‌کردند. عده‌ای دیگر مهمات و ادوات جنگی را جابه‌جا می‌کردند و بعضی در گوشه و کنار نشسته و مشغول دعا و مناجات بودند. عده‌ای هم با دیده‌های اشک‌بار یکدیگر را در آغوش گرفته بودند و حلالیت می‌طلبیدند که نکند این آخرین دیدار آن‌ها باشد.

حال ‌و هوای عملیات هیجان خاصی به رزمندگان بخشیده بود و بیشتر آن‌ها چهره‌هایی شادمان و بشّاش داشتند. هاج و واج در گوشه‌ای ایستاده بودم و با نظاره این همه شوق، به حال آنان غبطه می‌خوردم. ناگهان صدای انفجار مهیبی افکارم را به هم ریخت. رزمندگان به طرف پناهگاه‌ها و سنگرها هجوم بردند و صدای ضد هوایی‌ها گوش‌ها را پر کرد. هواپیماهای دشمن بمب‌ها و راکت‌های خود را پرتاب و فرار ‌کردند. راکتی به یکی از ساختمان‌های دژ اصابت کرد. آن ساختمان چهار طبقه به تلی از آتش و خاک و دود تبدیل شد. صدای شیون و فریاد از هر گوشه‌ای شنیده می‌شد.

 ۳۳۶ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-254-060-7 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۹۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

اشاره ناشر
فصل اول
آب و نی
پیشانی پر ستاره
در بند
فصل دوم
شبه‌محبوب
175 غوّاص
آخرین بازمانده
شکنجه با کت‌ و شلوار!
ایستاده در خواب!
فردی به نام م. ر
فصل سوم
در مسیر تونل مرگ
شفته‌ پلو
باران چوب و کابل!
اردوگاه یازده
خسته نباشی برادر
قصه‌های ظهر جمعه
همه مفقودالاثرید!
شهید غریب، محمد رضایی
فصل چهارم
محمد ویتامین!
تلویزیون دردسرساز
سگ‌های دست‌آموز!
جام زهر
زنبق‌های روییده در مرداب
مرد است خمینی
سیدی باید برقصه!
به سوی آزادی
تصاویر

راهنمای دانلود کتاب صد و هفتاد و ششمین غواص: خاطرات آزاده ایرانی محمدرضا یزدیان

برای دانلود کتاب صد و هفتاد و ششمین غواص: خاطرات آزاده ایرانی محمدرضا یزدیان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  صد و هفتاد و ششمین غواص: خاطرات آزاده ایرانی محمدرضا یزدیان
هادی حسن ابادی
۱۳۹۹/۳/۲۶
درود خدا بر مجاهدان صبور راه نور و عرض ارادت به شهدا که ذرات مطلق نور در این سیاهی ظلمتند. خداوند فیض شهادت را که براستی اهلا من العسل است نصیب همه جویندگان راهش بنماید انشالله. کتاب هم نثر گیرایی داشت و هم روایت زیبایی. ممنونم
امیرحسین رجب پور
۱۳۹۹/۹/۱۲
کتاب بسیار مفید و جذاب
مهدیه اسدی زاده
۱۳۹۹/۹/۴
بسیاردوست داشتنی💫💞
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۶)