دانلود کتاب صوتی آفتاب در حجاب


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آفتاب در حجاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی آفتاب در حجاب

کتاب صوتی آفتاب در حجاب نوشته‌ی سید مهدی شجاعی، یکی از ماندگارترین و درخشان‌ترین کتاب‌های ادبیات مذهبی است که تمامی زوایای مختلف زندگی، رفتار و خلقیات حضرت زینب (س) را مورد بررسی قرار می‌دهد.

درباره‌ی زندگی پیامبران، امامان و بزرگان دین اسلام دانستن می‌تواند درس‌های زیادی درباره‌ی مهربانی، اخلاق، عشق و نیکی به دیگران و... به ما بدهد، آشنایی با وقایع درخشانی مثل عاشورا نیز می‌تواند برایمان مملو از درس ایثار و ایمان باشد. زندگی این بزرگان از معرفت و مهربانی نامحدود برگرفته شده که درک مقداری از آن می‌تواند ما را در راه درستی قرار بدهد. حضرت زینب (س) که در تاریخ صدر اسلام او را به عنوان نماد شکیبایی، صبر و استقامت در مقابل مشکلات می‌دانند، یکی از آن زنان بزرگی است که دانستن درباره‌ی زندگی‌اش می‌تواند به زنان و مردان بسیاری در دوره‌های گوناگون تاریخی به عنوان سرلوحه و الگو در زندگی کمک کند.

در جامعه‌ی امروزی حماسه‌ی بزرگ کربلا به انواع تحریف‌ها آلوده شده و به همین دلیل سید مهدی شجاعی این کتاب را با مطالعه و تحقیقات دقیق و عالمانه تاریخی و روایی به نگارش درآورده است تا روایتی ویژه از این حادثه را بازگو کند و دریچه تازه‌ای به روی دوست‌داران اباعبدالله (ع) و خواهر گرامی‌اش حضرت زینب کبری (س) بگشاید.

کتاب صوتی آفتاب در حجاب دریچه‌ای به سوی شما باز می‌کند تا بتوانید غم‌های کربلا را به نظاره بنشینید. اگر صبر و استقامت حضرت زینب (س) نبود، تاریخ امروز هیچ چیزی از گذشته و حادثه‌ی کربلا دربرنداشت تا به مردمان امروزی ارائه دهد.

این کتاب صوتی روایتی است از زندگی حضرت زینب که او را می‌توان کوه صبر و استقامت دانست، روایتی از کودکی تا حادثه‌ی عاشورا، از اسارت و سختی‌هایش، از غربت و وفات ایشان. سید مهدی شجاعی در این کتاب عشق، حماسه، مهربانی و ادب را با یکدیگر پیوند می‌زند و اثری ناب و دل‌نشین را ارائه می‌کند، او زبان روایتش را در مخاطب برگزیده، راوی دانای کل است که در کلیه روایت حضرت زینب را مخاطب قرار می‌دهد و روایت خود را ادامه می‌دهد. قالبی که نمونه‌اش در ادبیات داستانی ایران بسیار کم دیده شده است.

داستان این کتاب صوتی از کابوس حضرت زینب در کودکی شروع می‌شود:

چشم‌های اشک‌آلودت را به پیامبر دوختی، لب برچیدی و گفتی: «خواب دیدم، خواب پریشان دیدم. دیدم که طوفان به پا شده است، طوفانی که دنیا را تیره و تار کرده است. طوفانی که مرا و همه چیز را به این سو و آن سو پرت می‌کند، طوفانی که چشم به بنیان هستی دارد. ناگهان در آن وانفسا چشم من به درختی کهنسال افتاد و دلم به سویش پرکشید…»

داستان از این کابوس که گواه رحلت پیامبر است و شهادت مادر و پدر و… شروع می‌شود و در پایان کتاب باز به همین خواب پریشان می‌رسیم: «تعبیر شد خواب کودکی‌های من پیامبر! و من اکنون با یک دنیا مصیبت و غربت تنها مانده‌ام…»

شنیدن این کتاب صوتی به شما کمک می‌کند که درک بهتری نسبت به شخصیت والای حضرت زینب داشته باشید.

در بخشی از کتاب صوتی آفتاب در حجاب می‌شنویم:

«می‌خواهی حسین را از این حال غریب درآوری. حالی که چشم به ابدیت دوخته است و غبار لباسش را برای رفتن می‌تکاند. اما چاره نیست. بهترین پناه اشک‌های تو، همیشه آغوش حسین بوده است و تا هنوز این آغوش گشوده است باید در سایه سار آن پناه گرفت. این قصه، قصه اکنون نیست. به طفولیتی برمی‌گردد که در آغوش هیچ‌کس آرام نمی‌گرفتی جز در بغل حسین. و در مقابل حیرت دیگران از مادر می‌شنیدی که: بی‌تابی‌اش همه از فراق حسین است. در آغوش حسین، چه جای گریستن؟»

 ۷ ساعت و ۳۰ دقیقه، ۳۲۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۴۰۰۰ ت - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
عنوان
۱۲ دقیقه
پرتو اول
۱۰ دقیقه
پرتو دوم
۱۳ دقیقه
پرتو سوم
۲۵ دقیقه
پرتو چهارم
۱۲ دقیقه
پرتو پنجم
۲۳ دقیقه
پرتو ششم
۲۸ دقیقه
پرتو هفتم
۱۵ دقیقه
پرتو هشتم
۲۶ دقیقه
پرتو نهم
۳۶ دقیقه
پرتو دهم
۱۶ دقیقه
پرتو یازدهم
۴۴ دقیقه
پرتو دوازدهم
۴۴ دقیقه
پرتو سیزدهم
۳۸ دقیقه
پرتو چهاردهم
۲۳ دقیقه
پرتو پانزدهم
۳۲ دقیقه
پرتو شانزدهم
۲۶ دقیقه
پرتو هفدهم
۲۵ دقیقه
پرتو هجدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی آفتاب در حجاب

برای دانلود کتاب صوتی آفتاب در حجاب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  آفتاب در حجاب
مهرآسا محمدصادقی
۱۳۹۹/۴/۱۴
کتاب بسیار زییا و تاثیرگذار بود.. در حالیکه اشک هام سرازیر بود، مو به تنم صاف میشد.
حتما توصیه میکنم بشنوید.
ممنون از کتابراه🌷
Amine Bagheri
۱۳۹۹/۶/۱
بسیار عالی حتما بخوانید
منصوره لسان طوسی
۱۳۹۹/۲/۲۸
اینکه ابن کتاب برخلاف چیزهایی که تا بحال دیده‌ام از مقوله‌ی عشق و ولایت سخن گفته برام بسبار جذابیت داشت ممنون
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۸)