دانلود کتاب صوتی آه با شین


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آه با شین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی آه با شین

کتاب صوتی آه با شین اثر محمدکاظم مزینانی به روایت خاطرات شیرین و جذاب پیرمردی بیمار از دوران کودکی تا کهنسالی‌اش می‌پردازد و به نوعی تناقضات و تفاوت‌های نسل‌های مختلف را شرح می‌دهد. این کتاب در سال 1393 به عنوان بهترین رمان جایزه جلال آل احمد برگزیده شد.

درباره‌ی کتاب صوتی آه با شین:

کتاب صوتی آه با شین در جشنواره داستان انقلاب انتخاب شده و به عنوان رمان برگزیده جایزه جلال آل احمد که به عنوان ارزشمندترین جایزه ادبی کشور به شمار می‌رود هم معرفی شده است. قلم محمدکاظم مزینانی در این رمان درخشان درخور جایزه جلال بود و آن را نیز دریافت کرد.

این رمان به روایت خاطرات مردی قاجاری، به زبان خودش و از دوران کودکی تا زمان پیری می‌پردازد. کلیت داستان در دوران پهلوی و مبارزات انقلابیون سپری می‌شود؛ نخست دوران کودکی راوی در زمان حکومت رضاخان شرح داده می‌شود و سپس تا جایی ادامه می‌یابد که شخصیت اصلی 70 سال سن دارد، از بیماری قلبی رنج می‌برد، سکته او را زمین‌گیر کرده و جمهوری اسلامی ایران نیز در این زمان شکل گرفته است. کاوه تنها پسر این پیرمرد و تنها میراث خانوادگی اوست که معتاد شده و زندگی‌ خانوادگی آن‌ها در حال فروپاشی است.

روایت دل‌نشین خاطرات، برگشتن و مرور کردن خاطرات کودکی، نوجوانی، جوانی و زمان حال که شخصیت اصلی در بستر بیماری است و به سنین جوانی خود می‌اندیشد؛ موجب شده این اثر به کتابی درخشان و شنیدنی تبدیل شود. داستان به صورت لایه‌لایه روایت می‌شود و رو به جلو می‌رود. سپس آرام آرام شخصیت‌ها به میان می‌آیند و شما با آن‌ها آشنا می‌شوید و زندگی هر یک و سرنوشت‌شان را تا مرگ دنبال می‌کنید.

کتاب آه با شین را می‌توان اثری تاریخی به شمار آورد، زیرا از فصل اول تا انتها به ترتیب برهه‌هایی از تاریخ معاصر ایران هم‌چون دوران رضا شاه، فرمان کشف حجاب، جنگ جهانی، سقوط رضا شاه، سر کار آمدن محمدرضا پهلوی، مبارزات سیاسی پیش از انقلاب و ... را به تصویر می‌کشد.

این اثر با بهره‌گیری از نثری روان و گویشی مناسب و استفاده از تعلیق و کشش، داستان جذابی را روایت می‌کند تا شما را در مسیر یادآوری تاریخ معاصر با خود همراه نماید.

شنیدن کتاب صوتی آه با شین به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

شنیدن کتاب صوتی آه با شین، به افرادی که به داستان‌ها و رمان‌های تاریخی علاقمند هستند، پیشنهاد می‌شود.

محمدکاظم مزینانی را بیشتر بشناسیم:

محمدکاظم مزینانی در سال 1342 در شهر دامغان متولد شد و در رشته زبان و ادبیات فارسی به تحصیل پرداخته است. او چندین کتاب برجسته در بخش‌ها و دسته‌های گوناگون ادبی دارد. از میان آثار او می‌‌توان به کتاب درخشان «شاه بی شین» اشاره کرد که نخستین اثر او در بخش بزرگسال بود و در جشنواره انقلاب نیز انتخاب شد و به دنبال آن کتاب «آه با شین» نوشته شد. هم‌چنین در سال 1385 کتابش با عنوان پائیز در قطار توانست جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در بخش کودک و نوجوان را اخذ نماید.

در قسمتی از کتاب صوتی آه با شین می‌شنویم:

در خوابگاه فرودگاه قلعه‌مرغی در حال استراحت بودند که ناگهان با شنیدن صدای غرش چند هواپیما بیرون دویدند. هواپیماهای روسی آزادانه در آسمان چرخ می‌زدند و اعلامیه روی شهر می‌ریختند؛ اعلامیه‌ی‌ حضور ارتش روس و انگلیس در خاک ایران، به قصد جلوگیری از نفوذ آلمان نازی، با وعدۀ زندگی بهتر به کارگران و دهقانان ایرانی.

خلبان‌ها سراسیمه به دفتر فرمانده‌ پایگاه رفتند و برای مقابله با هواپیماهای دشمن اجازه‌ی‌ پرواز خواستند. اما او اجازه نداد و گفت که از فرماندهی کل قوا چنین دستوری نرسیده. اصرار خلبان‌های جوان بی‌فایده بود. تنها کاری که از آن‌ها برمی‌آمد این بود که بایستند و جولان دادن هواپیماهای دشمن را تماشا کنند. اما بالاخره طاقت نیاوردند و با فرمانده درگیر شدند و در اتاق را به روی او بستند. بعد هم، سربه‌هوا و یکی دیگر از خلبان‌ها به‌سرعت به پرواز درآمدند. اما وقتی به آسمان رسیدند که دیگر از هواپیماهای روسی خبری نبود.

سربه هوا آن بالا، توی آسمان، مانده بود که چه کار کند. اگر به فرودگاه برمی‌گشت، حتما محاکمه می‌شد و مجازات سختی در انتظارش بود. جای دیگری هم نمی‌توانست برود. پس به فکرش رسید که خودش را به شهر اجدادی‌اش برساند تا آب‌ها از آسیاب بیفتد. این‌طوری حداقل هواپیما به دست دشمن نمی‌افتاد و او هم سری به خانواده‌اش می‌زد و بعد از سال‌ها دیداری تازه می‌کرد.

بغضش را مثل برگه‌ی زردآلوی خیس‌نخورده قورت داد و گفت: «بد کردم نگذاشتم هواپیما دست اجنبی بیفتد؟»

 ۱۴ ساعت و ۲۰ دقیقه، ۷۹۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۳۴۰۰۰ ت - 10.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۹ دقیقه
فصل اول: آن‌هایی‌ها - قسمت اول
۲۸ دقیقه
فصل اول - قسمت دوم
۲۲ دقیقه
فصل اول - قسمت سوم
۲۶ دقیقه
فصل اول - قسمت چهارم
۲۸ دقیقه
فصل اول - قسمت پنجم
۳۰ دقیقه
فصل اول - قسمت ششم
۱۴ دقیقه
فصل اول - قسمت هفتم
۲۵ دقیقه
فصل دوم: سال سن - قسمت اول
۴۰ دقیقه
فصل دوم - قسمت دوم
۲۷ دقیقه
فصل دوم - قسمت سوم
۳۰ دقیقه
فصل دوم - قسمت چهارم
۳۱ دقیقه
فصل سوم: باغ‌های بی‌سیرت - قسمت اول
۴۰ دقیقه
فصل سوم - قسمت دوم
۳۱ دقیقه
فصل سوم - قسمت سوم
۳۵ دقیقه
فصل سوم - قسمت چهارم
۲۴ دقیقه
فصل چهارم: کلت و کتلت - قسمت اول
۲۷ دقیقه
فصل چهارم - قسمت دوم
۲۸ دقیقه
فصل چهارم - قسمت سوم
۲۷ دقیقه
فصل چهارم - قسمت چهارم
۳۱ دقیقه
فصل چهارم - قسمت پنجم
۲۴ دقیقه
فصل پنجم: از افلاک تا کراک - قسمت اول
۲۶ دقیقه
فصل پنجم - قسمت دوم
۲۷ دقیقه
فصل پنجم - قسمت سوم
۲۸ دقیقه
فصل پنجم - قسمت چهارم
۲۶ دقیقه
فصل پنجم - قسمت پنجم
۲۸ دقیقه
فصل پنجم - قسمت ششم
۱۸ دقیقه
فصل پنجم - قسمت هفتم
۳۰ دقیقه
فصل ششم: این‌هایی‌ها - قسمت اول
۳۱ دقیقه
فصل ششم - قسمت دوم
۲۴ دقیقه
فصل ششم - قسمت سوم
۲۶ دقیقه
فصل ششم - قسمت چهارم

راهنمای دانلود کتاب صوتی آه با شین

برای دانلود کتاب صوتی آه با شین و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  آه با شین

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
عیاری بکتاش
۱۳۹۹/۱۰/۲۴
از این رمان خیلی خوشم اومد هم موضوع جالبی داره. تصویرسازی خوبی هم داره. صدا راوی هم گرم دلنشین هست%
★★★★★۵ستاره
نکیسا سردارزاده
۱۳۹۹/۹/۸
اولین داستانی بود که از این نویسنده خوندم. کتاب را دوست داشتم. بیان گوینده هم عالی بود به نظرم.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)