معرفی و دانلود کتاب صوتی از جهنم سرد شین تا بهشت ارزنتاک

عکس جلد کتاب صوتی از جهنم سرد شین تا بهشت ارزنتاک
قیمت:
55000 تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی از جهنم سرد شین تا بهشت ارزنتاک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی از جهنم سرد شین تا بهشت ارزنتاک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی از جهنم سرد شین تا بهشت ارزنتاک

کتاب صوتی از جهنم سرد شین تا بهشت ارزنتاک به روایت خاطرات سید علی کاظم داور، رزمنده بسیجی و مبارزی که در دوران دفاع مقدس در جبهه‌های حق علیه باطل جنگیده است، می‌پردازد.

در این کتاب خاطرات حضور در پادگان سیدالشهدا(ع) و جزایر مینو، والفجر 9، گردان امیرالمؤمنین(ع) و... ذکر شده است. یکی از بخش‌های شنیدنی این اثر به عملیات والفجر 4 اختصاص دارد که در این عملیات تعدادی از رزمندگان به داخل رود اروند می‌افتند و سرانجام می‌توانند با دعای حضرت یونس(ع) نجات پیدا کنند. بخش دیگر این خاطرات به جنگ‌های نامنظم در قرارگاه رمضان در خاک عراق اختصاص دارد.

در این اثر به ذکر زندگی سید علی کاظم داور و وقایع دفاع مقدس تا بعد از رحلت امام خمینی(ره) پرداخته شده و با هدف ثبت بخشی از تاریخ شفاهی دفاع مقدس و یادآوری گوشه‌هایی از ایثار و دلاوری رزمندگان اسلام گردآوری شده است.

در قسمتی از کتاب صوتی از جهنم سرد شین تا بهشت ارزنتاک می‌شنویم:

بالاخره به رودخانه دریاسور رسیدیم. از شدت تشنگی سرم را توی آب رودخانه بردم و آن‌قدر از آن آب سرد و گوارا نوشیدم، تا سیر شدم. کفش‌هایم گِلی شده بود. آن‌ها را در رودخانه شستم. به‌ دلیل خستگی و نداشتن راهنما و همچنین طغیان آب رودخانه، عبور از آن خیلی مشکل بود. بنابراین، به توقف در این سمت رودخانه مجبور شدیم. چند خانه متروکه در مجاورت کوه بلندی در حاشیه رودخانه قرار داشت. شب را در همان خانه‌ها ساکن شدیم. باران شدیدتر شد و از سقف فرسوده و ترک‌خورده اتاق‌ها مدام قطرات باران بر سرمان می‌چکید. سرما تا مغز استخوان نفوذ می‌کرد. هیچ پتویی نداشتیم. بچه‌ها با هر زحمتی بود، هیزم‌های خیس را آتش زدند و خودشان را گرم کردند. آسمان بعد از چند ساعت سروصدا آرام گرفت، و چرت ما به خوابی عمیق تبدیل شد.

صبح، چند نفر از بچه‌ها به نزدیک‌ترین روستا رفتند و با خرید آرد و دو رأس گوسفند برگشتند. با زحمت زیاد نان درست کردیم و گوسفندها را هم ذبح کردیم. برای کباب کردن گوشت‌ها، هر ‌چند نفر با هم آتش روشن کرده بودند. این کارها تا ظهر طول کشید. بعد از ناهار و نماز، تصمیم گرفتیم از رودخانه عبور کنیم. به علت جریان شدید آب، عبور از آن به‌ تنهایی ممکن نبود. برای ‌همین به قسمتی از بالای رودخانه، که عمق کمتری داشت، رفتیم و با گرفتن دست‌های یکدیگر با تلاش زیاد از آن عبور کردیم. پاچة شلوارها خیس شده بود. مسیرمان سربالایی بود و راه رفتن دشوار.

شب شد. فرماندهان به ما گفتند که برای عبور از جلوی پاسگاه ترکیه باید این راه را تا دامنه کوه بلندی که نزدیک آن بود، دوان‌دوان برویم. اما بعد از آن همه کوه‌پیمایی‌، چه کسی توان دویدن داشت؟ فقط چند نفر از بچه‌ها توانستند بدوند.
صدای پارس سگ‌های پاسگاه ترکیه هم شنیده می‌شد. همین ‌طور راه می‌رفتیم. دیگر برایمان اهمیتی نداشت که به دست سربازان ترکیه اسیر شویم. به دامنه آن کوه رسیدیم. اگر نیروهای ترکیه و عراق یا جانوران وحشی به ما حمله می‌کردند، از خودم مطمئن بودم که به علت خستگی قادر به هیچ ‌گونه واکنشی نبودم. با خودم گفتم: «بالاتر از سیاهی که رنگی نیست. بگذار هر اتفاقی که می‌خواهد، بیفتد.» نفسم بالا نمی‌آمد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
28 دقیقه
قسمت اول
27 دقیقه
قسمت دوم
27 دقیقه
قسمت سوم
26 دقیقه
قسمت چهارم
25 دقیقه
قسمت پنجم
25 دقیقه
قسمت ششم
26 دقیقه
قسمت هفتم
26 دقیقه
قسمت هشتم
26 دقیقه
قسمت نهم
26 دقیقه
قسمت دهم
23 دقیقه
قسمت یازدهم
27 دقیقه
قسمت دوازدهم
26 دقیقه
قسمت سیزدهم
28 دقیقه
قسمت چهاردهم
28 دقیقه
قسمت پانزدهم
26 دقیقه
قسمت شانزدهم
26 دقیقه
قسمت هفدهم
25 دقیقه
قسمت هجدهم
24 دقیقه
قسمت نوزدهم
25 دقیقه
قسمت بیستم
29 دقیقه
قسمت بیست و یکم
27 دقیقه
قسمت پایانی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی از جهنم سرد شین تا بهشت ارزنتاک
نویسنده
راویمحمدرضا علی
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۳۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی انقلاب و دفاع مقدس، کتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه صوتی
55000 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی از جهنم سرد شین تا بهشت ارزنتاک

saeid jafar
۱۳۹۸/۷/۹
کتابش رو قبلاخوندم. خیلی جالب بود برای من. البته از رادیو هم گوش دادم. انقدر برام جالب بود. چه سختی‌ها وزحمت کشیدن برای ما. البته معلوم بود که اصلاتجربه تاکتیکی نداشتند ولی کم کم بدست اوردند. بعضی جاهاش اشک مون رو درمیاورد. فقط میتونم بگم از شهدا شرمندم. هیچ کاری برای خونشون نکردم. مثلا یه بار یه و کاری برخلاف میلم باشه وبگم فقط اینبارو بخاطر فلان شهید نکردم. چون سربازی رفتم تو مرز خدمت میکردم یه چیزهایی رو ازشون درک میکنم. ولی خب خونشون خیلی مقدسه. دیدم خیلی‌ها هزشون شفا وشفاعت گرفتند.
سعید جعفرپور
۱۴۰۰/۳/۱۶
باسلام. بسیارجالب خواندنی و پند اموزبودالبته برای من. جدن خمینی چه سربازهایی داشت.. که اگه الان فقط به اندازه انگشت‌های دست این افراد در ایران کنونی بودند. وضع ما اینطور نبود. خدا رحمتشان کند. عکس‌های این عزیز در گوگل هست میتوانید سرچ کنید. از چهره شان معلوم بود ک چ سختی‌ها کشیدند. مهرماه ۹۷ بشهادت نایل شدند. خوشابسعادتشون.. بنظرم هرکسی ک شهیدمیشه انتخاب شدس. احتمالن فرشته ملایک از خدا درخواست میکنن ک این شخص روبیارپیش ما. دعای شهید بزرگوارکه انشالله همه عاقبت بخیربشیم انشالله. مخلص همه دوستان یاعلی مدد
عابدین محبی
۱۴۰۰/۶/۲۱
با اتمام فصل آخر کامل فهمیدم که جبهه به راستی بهترین دانشگاه انسان سازی بوده و هرکسی که در اون زمان توفیق و سعادت حضور در جبهه نصیبش شده با بالاترین مدرک انسانیت فارغ تحصیل شده. و داستان زندگی آقای داور یک نمونه خوب از این دانشگاه انسان سازی بود. جوانکی سر به هوا و دردسر ساز جبهه که فرمانده‌های جنگ می‌خواستن از دستش خلاص بشن، در آخر داستان نمونه گذشت و عفو و بخششه.
علیرضا کیانی
۱۴۰۰/۱۱/۱
این کتاب خاطرات ساده و بی آلایش یک رزمنده عادی بدون عنوان و درجه است. اگرچه نقاط ضعفی در تدوین و خواندن کتاب هست ولی خاطرات راوی در زمان جنگ مخصوصا عملیات برون مرزی آن برایم جالب بود ‌ خدا خیرشون بده که برای حفظ این مملکت خیلی زحمت کشیدند
اصغر کاظمی
۱۴۰۰/۶/۳۱
خاطرات جالبی بودمیشه یه فیلم سینمایی خوب از این درآورده سرگذشتی داشته چقدر سختی گرسنگی وتشنگی کشیدن رزمندگان، الان ما باید قدر این رفاه و آسایش رو بدونیم و ناراضی نباشیم خدایا شکرت
یزدانپناه کشاورز
۱۴۰۲/۶/۲۳
در زمان جنگ و میادین سخت مرد از نامرد شناخته میشود پس‌ای شیپورها بنوازید! واقعا با شنیدن مطالب کتاب فوق از داشتن چنین هموطنانی احساس غرور میکنم و به آینده کشورم امیدوارتر از قبل شدم
مهدی خاکی
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
خوب بود
نوجوان جنگجو و با دل و جرات
خوشم اومد
تو این سن و سال آنقدر شور و شوق برای دفاع از این خاک
اسماعیل جعفری زاده
۱۳۹۸/۷/۱۰
جگر سوز زیبا بود جگر سوز، به یاد لاله‌های رفته در خاک 🌷🌷🌷❤🌷❤🌷❤🌷❤
مشاهده همه نظرات 8

راهنمای مطالعه کتاب صوتی از جهنم سرد شین تا بهشت ارزنتاک

برای دریافت کتاب صوتی از جهنم سرد شین تا بهشت ارزنتاک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.