دانلود کتاب صوتی از جهنم سرد شین تا بهشت ارزنتاک


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی از جهنم سرد شین تا بهشت ارزنتاک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی از جهنم سرد شین تا بهشت ارزنتاک

کتاب صوتی از جهنم سرد شین تا بهشت ارزنتاک به روایت خاطرات سید علی کاظم داور، رزمنده بسیجی و مبارزی که در دوران دفاع مقدس در جبهه‌های حق علیه باطل جنگیده است، می‌پردازد.

در این کتاب خاطرات حضور در پادگان سیدالشهدا(ع) و جزایر مینو، والفجر 9، گردان امیرالمؤمنین(ع) و... ذکر شده است. یکی از بخش‌های شنیدنی این اثر به عملیات والفجر 4 اختصاص دارد که در این عملیات تعدادی از رزمندگان به داخل رود اروند می‌افتند و سرانجام می‌توانند با دعای حضرت یونس(ع) نجات پیدا کنند. بخش دیگر این خاطرات به جنگ‌های نامنظم در قرارگاه رمضان در خاک عراق اختصاص دارد.

در این اثر به ذکر زندگی سید علی کاظم داور و وقایع دفاع مقدس تا بعد از رحلت امام خمینی(ره) پرداخته شده و با هدف ثبت بخشی از تاریخ شفاهی دفاع مقدس و یادآوری گوشه‌هایی از ایثار و دلاوری رزمندگان اسلام گردآوری شده است.

در قسمتی از کتاب صوتی از جهنم سرد شین تا بهشت ارزنتاک می‌شنویم:

بالاخره به رودخانه دریاسور رسیدیم. از شدت تشنگی سرم را توی آب رودخانه بردم و آن‌قدر از آن آب سرد و گوارا نوشیدم، تا سیر شدم. کفش‌هایم گِلی شده بود. آن‌ها را در رودخانه شستم. به‌ دلیل خستگی و نداشتن راهنما و همچنین طغیان آب رودخانه، عبور از آن خیلی مشکل بود. بنابراین، به توقف در این سمت رودخانه مجبور شدیم. چند خانه متروکه در مجاورت کوه بلندی در حاشیه رودخانه قرار داشت. شب را در همان خانه‌ها ساکن شدیم. باران شدیدتر شد و از سقف فرسوده و ترک‌خورده اتاق‌ها مدام قطرات باران بر سرمان می‌چکید. سرما تا مغز استخوان نفوذ می‌کرد. هیچ پتویی نداشتیم. بچه‌ها با هر زحمتی بود، هیزم‌های خیس را آتش زدند و خودشان را گرم کردند. آسمان بعد از چند ساعت سروصدا آرام گرفت، و چرت ما به خوابی عمیق تبدیل شد.

صبح، چند نفر از بچه‌ها به نزدیک‌ترین روستا رفتند و با خرید آرد و دو رأس گوسفند برگشتند. با زحمت زیاد نان درست کردیم و گوسفندها را هم ذبح کردیم. برای کباب کردن گوشت‌ها، هر ‌چند نفر با هم آتش روشن کرده بودند. این کارها تا ظهر طول کشید. بعد از ناهار و نماز، تصمیم گرفتیم از رودخانه عبور کنیم. به علت جریان شدید آب، عبور از آن به‌ تنهایی ممکن نبود. برای ‌همین به قسمتی از بالای رودخانه، که عمق کمتری داشت، رفتیم و با گرفتن دست‌های یکدیگر با تلاش زیاد از آن عبور کردیم. پاچة شلوارها خیس شده بود. مسیرمان سربالایی بود و راه رفتن دشوار.

شب شد. فرماندهان به ما گفتند که برای عبور از جلوی پاسگاه ترکیه باید این راه را تا دامنه کوه بلندی که نزدیک آن بود، دوان‌دوان برویم. اما بعد از آن همه کوه‌پیمایی‌، چه کسی توان دویدن داشت؟ فقط چند نفر از بچه‌ها توانستند بدوند.
صدای پارس سگ‌های پاسگاه ترکیه هم شنیده می‌شد. همین ‌طور راه می‌رفتیم. دیگر برایمان اهمیتی نداشت که به دست سربازان ترکیه اسیر شویم. به دامنه آن کوه رسیدیم. اگر نیروهای ترکیه و عراق یا جانوران وحشی به ما حمله می‌کردند، از خودم مطمئن بودم که به علت خستگی قادر به هیچ ‌گونه واکنشی نبودم. با خودم گفتم: «بالاتر از سیاهی که رنگی نیست. بگذار هر اتفاقی که می‌خواهد، بیفتد.» نفسم بالا نمی‌آمد...

 ۹ ساعت و ۳۵ دقیقه، ۵۳۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۸ دقیقه
قسمت اول
۲۷ دقیقه
قسمت دوم
۲۷ دقیقه
قسمت سوم
۲۶ دقیقه
قسمت چهارم
۲۵ دقیقه
قسمت پنجم
۲۵ دقیقه
قسمت ششم
۲۶ دقیقه
قسمت هفتم
۲۶ دقیقه
قسمت هشتم
۲۶ دقیقه
قسمت نهم
۲۶ دقیقه
قسمت دهم
۲۳ دقیقه
قسمت یازدهم
۲۷ دقیقه
قسمت دوازدهم
۲۶ دقیقه
قسمت سیزدهم
۲۸ دقیقه
قسمت چهاردهم
۲۸ دقیقه
قسمت پانزدهم
۲۶ دقیقه
قسمت شانزدهم
۲۶ دقیقه
قسمت هفدهم
۲۵ دقیقه
قسمت هجدهم
۲۴ دقیقه
قسمت نوزدهم
۲۵ دقیقه
قسمت بیستم
۲۹ دقیقه
قسمت بیست و یکم
۲۷ دقیقه
قسمت پایانی

راهنمای دانلود کتاب صوتی از جهنم سرد شین تا بهشت ارزنتاک

برای دانلود کتاب صوتی از جهنم سرد شین تا بهشت ارزنتاک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  از جهنم سرد شین تا بهشت ارزنتاک
اسماعیل جعفری زاده
۱۳۹۸/۷/۱۰
جگر سوز زیبا بود جگر سوز، به یاد لاله‌های رفته در خاک 🌷🌷🌷❤🌷❤🌷❤🌷❤
saeid jafar
۱۳۹۸/۷/۹
کتابش رو قبلاخوندم. خیلی جالب بود برای من. البته از رادیو هم گوش دادم. انقدر برام جالب بود. چه سختی‌ها وزحمت کشیدن برای ما. البته معلوم بود که اصلاتجربه تاکتیکی نداشتند ولی کم کم بدست اوردند. بعضی رو بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)