معرفی و دانلود کتاب صوتی توران میرهادی

عکس جلد کتاب صوتی توران میرهادی
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی توران میرهادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی توران میرهادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی توران میرهادی

کتاب صوتی توران میرهادی اثر شهرداد میرزایی، به روایت زندگی و سرگذشت استاد برجسته آموزش و پرورش و مادر ادبیات کودک و نوجوان می‌پردازد.

این اثر پایداری‌های توران میرهادی در گذشتن از گردنه‌های پر فراز و نشیب زندگی‌‌اش را روایت می‌کند. او زندگی‌ خود را یکسره ساخت و ساخت بدون اینکه در غبارِ شکوه‌ها بماند. از ساخت مدرسه‌ی فرهاد تا شورای کتاب کودک و فرهنگنامه‌ی کودکان و نوجوانان.

توران میرهادی در سال 1306 متولد شد، او نویسنده، استاد ادبیات کودکان، متخصص آموزش و پرورش و یکی از شخصیت‌های مشهور فرهنگی بود که بیش از 60 سال در گستره آموزش و پرورش، فرهنگ کودکی و ادبیات کودکان تلاش کرد و در این روند یکی از چهره‌های مهم و تاثیرگذار بود. تسلط او به زبان‌های آلمانی، فرانسه و انگلیسی او را فراتر از مرزهای ملی برده و همواره از او چهره‌ای فرامرزی ساخته است.

او توانست به مدت 25 سال به همراه همسر و همراهش محسن خمارلو، مجتمع آموزشی تجربی فرهاد یا مدرسه فرهاد را از سال 1334 تا 1359 اداره کند که همچنان سرآمدِ مدارس در برقراریِ آموزش پویا و نوین امروز است و فارغ‌التحصیلانش به سبب نظامِ پویای آموزشی و تربیتی آن هنوز با خاطره‌ی خوشی از آن روزهای یگانه یاد می‌کنند. این مجتمع یکی از آموزشگاه‌های تجربی و الگوواره ایران بود که هدف‌ها و کارکردهای آموزش و پرورش مدرن در آن تجربه و ارزیابی می‌شد. همچنین او یکی از بنیان‌گذاران شورای کتاب کودک است و از سال 1358 نیز سرپرستی تدوین و تالیف «فرهنگنامه کودکان و نوجوانان» را برعهده داشت، ازین‌رو با نام «مادر ادبیات کودک و نوجوان» از او یاد می‌شود. میرهادی روز 18 آبان 1395 در سن 89 سالگی درگذشت.

از آثار او می‌توان به دو گفتار درباره کتابخانه‌های آموزشگاهی و نقش آن در ایجاد عادت به مطالعه، کتاب کار مربی کودک، برنامه کار سالانه مربی در مهدکودک و کودکستان، جستجو در راه‌ها و روش‌های تربیت، تعلیمات اجتماعی سوم دبستان، راهنمای تدریس کتاب تعلیمات اجتماعی سوم دبستان اشاره کرد. همچنین او کتاب‌های افسانه چینی برای کودکان، گنجشک کوچولو، رفتار والدین ما باید چگونه باشد را نیز ترجمه کرده است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۸ دقیقه
زندگی هم‌چون کار
۱۴ دقیقه
مدرسه‌ی فرهاد
۲۲ دقیقه
شورای کتاب کودک
۲۴ دقیقه
فرهنگ‌نامه‌ی کودکان و نوجوانان

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی توران میرهادی
نویسنده
گویندهرخشان بنی اعتماد
ناشر چاپینشر قطره
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۲۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی توران میرهادی

سیما آقایی
۱۳۹۸/۹/۵
افتخار داشتم که در مدرسه فرهاد مربی تئاتر باشم. گرچه هیچگاه هم عصر توران خانم در مدرسه حضور نداشتم، اما جای جای مدرسه بوی ایشان را میشد حس کرد. تصور اینکه روزی ایشان در کلاسها و راهروی مدرسه قدم میگذاشتند دلچسب بود، به معنی واقعی کلمه ساختار معماری مدرسه جامعه‌ای مدنی را به نمایش میگذاشت، اما غم که انگیز آنجاست در حال حاضر هیچ ردپای علمی و حتی اسمی از ایشان در مدرسه یافت نمیشود و حتی یک جلد از کتب ایشان در کتابخانه نیست، دانش آموزان نیز هرگز اسم ایشان را به گوش نشنیده‌اند. تا جایی که در توان داشتم با همکاری مدیر مدرسه دانش آموزان را با این نام آشنا کردیم و نهالی در حیاط مدرسه به یاد ایشان کاشته شد، اما صد افسوس که هرگز کافی نیست.
سارا برخوردار
۱۴۰۱/۷/۲۷
خلاصه کتاب بسیار عالی بود. لازمه آموزش و پرورش در ایران خوندن کتابهای توران میرهادی است، وزیر آموزش و پرورش باید قبل از قبول وزارت حتما کتابهای ایشون رو به عنوان مرجع مطالعه کنند
گل اندام نصیرفروزی
۱۴۰۰/۹/۱۸
کتاب خوبی است ولی خیلی خلاصه گفته شده کاش مباحث بیشتری را در یک کتاب صوتی قرار میدادن اما مطالب جالب بود. با تشکر
ماریا رحیمی
۱۳۹۸/۴/۱۲
اگر دغدغه آموزشی در ایران دارید، این کتاب کوتاه جزو منابعی است که به گوش دادنش نیاز خواهید داشت
رقیه سبحانی
۱۳۹۸/۷/۱۷
کتابهای دیگه توران میرهادی هم بذارید
نصیبه صفرنژاد
۱۴۰۱/۷/۲۵
خیلی خوب بود کاش صوتی کتاب‌های دیگه‌ای از ایشون هم بزارید
مریم هیئت اصفهانی
۱۳۹۹/۶/۱۲
واقعا چقدر الان نیاز داریم به همچین نگرش هایی
سوده رمضانی
۱۳۹۹/۹/۴
واقعا عالی و شنیدنی و صدالبته تاثیرگذار︎!
پدرام قائدشرفی
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
از هر نظر مفید و عالی
مشاهده همه نظرات ۹

راهنمای مطالعه کتاب صوتی توران میرهادی

برای دریافت کتاب صوتی توران میرهادی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.