دانلود کتاب صوتی جاناتان مرغ دریایی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جاناتان مرغ دریایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی جاناتان مرغ دریایی

کتاب صوتی جاناتان مرغ دریایی نوشته‌ی ریچارد باخ رمانی کوتاه اما پرمعنا و شنیدنی درباره‌ی مرغی دریایی به نام جاناتان است که مثل بقیه‌ی مرغ‌های دریایی فکر و عمل نمی‌کند و به دلیل همین متفاوت بودنش با سایرین از سوی همنوعان خود رانده می‌شود. این رمان معروف در گروه پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویوررک تایمز قرار دارد.

درباره‌ی کتاب صوتی جاناتان مرغ دریایی:

کتاب صوتی جاناتان مرغ دریایی (Jonathan Livingston Seagull) در سال 1970 به نگارش درآمد، این اثر روایت‌گر زندگی مرغ دریایی‌ای است که دوست ندارد مثل هم‌نوعانش زندگی کند و می‌خواهد تندتر و بالاتر از دیگران پرواز کند و در زندگی‌اش پیشرفت کند. اما دیگر مرغان دریایی این تغییرات را دوست نداشتند و او را از خود می‌راندند.

این رمان، داستانی تمثیلی است که زندگی انسان‌ها و کشمکش درونی و بیرونی آن‌ها را به تصویر می‌کشد. هر انسانی در قلب خود دوست دارد که شخصیتی ویژه و منحصر به فرد داشته باشد و تمایل ندارد هم‌چون دیگران باشد. چنین موضوعاتی درونمایه‌ی اصلی رمان جاناتان مرغ دریایی را شکل می‌دهد. از طرف دیگر می‌توان این قصه‌ را ماجرای مرغ دریاییِ جوانی دانست که نمی‌خواهد مانند نیاکان خود زندگی کند و بدون فکر و حق انتخاب از قوانین پیروی کند. شاید این رمان که شاهکاری ماندگار است، تلنگری برای شما باشد تا تعصبات بی‌معنی را دور بریزید و آزاد و رها همان‌طور که دوست دارید، زندگی کنید.

شاید در دید اول به نظر برسد که ریچارد باخ (Richard Bach) این کتاب مطرح و فوق العاده را برای کودکان و نوجوانان به نگارش درآورده، اما خواندن یا شنیدن آن در هر سنی پیشنهاد می‌شود و عملی شایسته است.

ریچارد باخ را بیشتر بشناسیم:

ریچارد باخ نویسنده‌ای مطرح و برجسته است که در آمریکا و در سال 1936 چشم به جهان گشود و به خاطر پیشینه‌ی خلبانی بیشتر آثارش با پرواز در ارتباط است و رمان جاناتان مرغ دریایی نیز از این قاعده مستثنی نیست. این نویسنده یکی از نوادگان یوهان سباستین باخ به شمار می‌آید. باخ آثار گوناگونی دارد اما عمده‌ی شهرت خود را مدیون رمان جاناتان مرغ دریایی است. ریچارد باخ همواره می‌کوشد تا در کتاب‌های خود به معنا و مفهوم زندگی بپردازد و به دیگران امید و انگیزه برای تلاش بدهد.

نکوداشت‌های کتاب جاناتان مرغ دریایی:

- اثری پیشگامانه. (Barnes & Noble)
- اثری پرفروش و شگفت‌انگیز در نکوداشت قدرت هر فرد و لذت پیدا کردن مسیر. (Amazon)
- این کتاب، درس‌های عمیقی از زندگی به مخاطب می‌دهد. (Invisible Mentor)

در بخشی از کتاب صوتی جاناتان مرغ دریایی می‌شنویم:

چند روزی گذشت و جاناتان فهمید که اینجا نیز درس‌های زیادی در مورد پرواز هست که می‌تواند بیاموزد. تنها تفاوتش با زندگی قبلی‌اش این بود که در اینجا مرغانی هم‌فکر و هم‌عقیده وجود داشتند. برای هر مرغی که اینجاست، مهم‌ترین مسئله در زندگی، رسیدن و تجربه‌کردن کمال مطلوب است؛ این کمال، پرواز بود. مرغان حیرت‌انگیزی بودند؛ هر روز، ساعت‌ها تمرین پرواز می‌کردند و شیوه‌های پیشرفته‌ای را می‌آموختند.

جاناتان مرغ دریایی، زمان بسیار طولانیِ دنیایی را که از آن آمده بود، از یاد برد؛ جهانی که در آن، مرغان چشمان خود را به روی شکوه پرواز بسته بودند و از بال‌هایشان فقط برای پیدا کردن غذا و ستیز بر سر آن استفاده می‌کردند، اما گاهی فقط برای یک آن چیزهایی به خاطر می‌آورد.

در سحرگاه یک روز که پس از یک جلسه تمرین دور زدن با بال بسته، همراه مربی‌اش در ساحل استراحت می‌کردند، به یاد آورد. حالا با روش ساده‌ی ارتباط (تله‌پاتی) آشنا شده بود؛ روشی که مرغان به‌جای داد و بیداد از آن استفاده می‌کردند. درحالی‌که سکوت کرده بود پرسید: سالیوان! بقیه‌ی مرغان کجا هستند؟ چرا تعداد مرغان در اینجا اینقدر کم است؟ چرا جایی که من از آن آمدم...

سالیوان سری تکان داد و گفت: نه آن مرغان و نه هزاران مرغی که من می‌شناسم، به اینجا نخواهند آمد. تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که از میان یک میلیون پرنده، تنها یکی مانند تو یافت می‌شود. اکثر ما از این هم آرام‌تر راه را طی کردیم. از یک جهان به جهان دیگری که شبیه همان بود رفته و از یاد بردیم که از کجا آمده‌ایم و نخواستیم بدانیم که چه جهانی در پیش خواهیم داشت و در همان لحظه‌ای که بودیم زندگی کردیم.

 ۱ ساعت و ۱۹ دقیقه، ۸۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۰ دقیقه
فصل اول - بخش اول
۱۰ دقیقه
فصل اول - بخش دوم
۱۱ دقیقه
فصل اول - بخش سوم
۱۱ دقیقه
فصل دوم - بخش اول
۱۴ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۱۱ دقیقه
فصل سوم - بخش اول
۱۴ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی جاناتان مرغ دریایی

برای دانلود کتاب صوتی جاناتان مرغ دریایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  جاناتان مرغ دریایی

نظرات کتاب صوتی جاناتان مرغ دریایی

مینا معتمدی
۱۳۹۹/۱۲/۲۹
این کتاب بی‌نظیر هست مخصوصا صدای راوی
من این کتاب رو دوبار گوش کردم و به جرات میگم به معنای واقعی زندگی من رو متحول کرد و به من جسارت تغییر کردن داد
به قول ریچارد باخ تمامی وجود تو از نوک‌ یک بال تا نوک بال دیگر چیزی جز اندیشه تو نیست. وجود یک مرغ دریایی جز آگاهی و آزادی نیست و هیچ محدودیتی وجود ندارد
این کتاب رو بارها و بارها باید خواند مخصوصا آن جا که گره مشکلات زندگی سخت و دشوار مینماید.
محمد اوجاقی
۱۴۰۰/۲/۷
کسانی که به فکر رشد و کمال در زنگی از نظر مادی و معنوی هستند حتما گوش فرادهند زیرا پله‌ای تاثیر گزار برای رشد در جهت مختلف زندگی ذهنی، مادی، احساسی ومعنوی از قبیل تغیر، شجاعت، پیشرفت، شاگردی، آموزگاری، عشق، فرزانگی، کمال خواهد داشت و شما را به آن سوی کمال و خواستن ویادگیری چیز‌های جدید و طی کردن مسیر‌های جدید برای کمال سوق میدهد
سمیه مقدم
۱۳۹۹/۱۰/۲۵
داستان کمک می‌کند شناخت از خود و بدون هیچ قید بندی که قطعا جسارت لازمه تا این موضوع درک کنیم بخوانیم تا تمام رگ و پوست استخوان‌هایمان با همراه با اندیشه هایمان به سوی آگاهی حرکت کنند.
دل چون تنور پر شد که ز سوز چند گوید
دهن پر آتش من سخن از دهان آتش
مشاهد همه نظرات (۲۱)