دانلود کتاب صوتی خواب باران


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خواب باران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی خواب باران

سرنوشت بازی عجیبی دارد! وجیهه سامانی در کتاب صوتی خواب باران در پس زمینه داستانی عاشقانه نگاهی واقع‌بینانه به موضوعات اخلاقی و اجتماعی می‌اندازد؛ به معضلات روز جوانان مثل فقر فرهنگی، فقر اقتصادی، اعتیاد، خودکشی و ازدواج.

قرار گرفتن در تنگناها و مشکلات زندگی، دختری را به سمت خودکشی می‌کشاند؛ داستان از جایی شروع می‌شود که خانواده‌ای مهربان این دختر را نجات می‌دهند و او دوباره به زندگی برمی‌گردد. این کتاب تعریفی صحیح و واقعی از سرنوشت و قضا و قدر ارائه می‌کند و مرز باریک میان تردید و ایمان را به درستی نمایش می‌دهد.

هما «شخصیت اصلی داستان» از بخت بدش در یک خانواده‌ از هم پاشیده و متلاشی زندگی می‌کند. او می‌خواهد با امیر، همکلاسی‌اش ازدواج کند اما مشکلی بزرگ دارد: معتاد به مواد مخدر است و هنوز نتوانسته اعتیادش را ترک کند، به همین جهت از رسمی شدن رابطه‌اش با امیر و خواستگاری فرار می‌کند. هما با خودش عهد کرده تا اعتیادش را ترک نکرده، وارد زندگی مشترک نشود ولی هر چه تلاش می‌کند نمی‌تواند به تنهایی از عهده این کار برآید، بنابراین تصمیم می‌گیرد مسئله را با مادرش در میان بگذارد تا بتواند به کمک او از اعتیاد خلاص شود. اما مادر که خود زخمی این ماجراست، این موضوع را نمی‌تواند تحمل کند، او را زیر بار کتک می‌گیرد و همه وسایل خلافکاری‌های همسرش را به آتش می‌کشد.

هما که دیگر تحمل آن‌جا برایش سخت می‌شود از خانه بیرون می‌زند اما زمانی که برمی‌گردد، با جسد نیم‌سوخته‌ی مادرش روبه‌رو می‌شود و دنیا برایش تیره و تار می‌شود. هما را به مرکز بازپروری می‌فرستند و امیر هم که همیشه در کنارش بوده پشت او را خالی می‌کند. همه‌ی این اتفاقات موجب می‌شود هما به کل از خدا و رحمتش ناامید شود. در اوج همه‌ی این ناامیدی‌ها و تلخی‌ها و سیاهی‌ها، تصمیم به خودکشی می‌گیرد و رگ دستش را می‌زند. غافل از این که خدا سرنوشت دیگری برایش رقم زده و تازه از این جای ماجرا به بعد است که زندگی او زیر و رو می‌شود....

وجیهه سامانی نویسنده این کتاب در سال 1355 در تهران به دنیا آمده و دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات فارسی است. او در سال 1385 رتبه اول جشنواره مطبوعات وزارت ارشاد را کسب کرده و با کتاب «عروس آسمان» برگزیده جشنواره حبیب غنی‌پور و با رمان «آن مرد با باران می‌آید» برگزیده جشنواره داستان انقلاب حوزه هنری شده است. او در دو گروه سنی بزرگسال و نوجوان می‌نویسد که از جمله آثار او می‌توان به "بادبادک‌ها"، "عروس آسمان"، "بخوان به نام مهر"، "مثل یک رویا" و... اشاره کرد.

در قسمتی از کتاب صوتی خواب باران می‌شنویم:

شب چادر سیاه و مرطوبش را بر سر شهر کشیده بود. آسمان تجریش مخملی سیاه بود و ستاره‌های ریز و درشت، مثل مشتی پولک درخشان، گرداگرد قرص کامل ماه می‌درخشیدند. هوا پر بود از بوی شمعدانی و عطر سبک و دل‌انگیز یاس. نسیم ملایم و خنک بهاری که از سمت کوه‌های شمال شهر می‌وزید، شاخه‌های ترد و نازک درختان باغچه را به بازی گرفته بود.

حسام مثل هر شب نشسته بود روی ایوان. دور و برش پر بود از برگه‌های نوشته شده به خط بریل. تکیه به پشتی، چایش را جرعه‌جرعه می‌نوشید و به صدای ممتد جیرجیرک‌ها و قل‌قل ریزش فواره‌ی وسط حوض گوش می‌داد. چایش را که سر کشید، دست کشید و برگه‌ای از روی زمین برداشت و با سرانگشتان، خطوط برجسته‌اش را لمس کرد.

عزیزخانم هم که تازه شستن ظرف‌ها را تمام کرده بود، برق آشپزخانه را خاموش کرد و به طرف ایوان رفت. قبل از اینکه پرده‌ی توری آویخته پشت در ایوان را کنار بزند، کمی مکث کرد و به حسام خیره ماند. آرامش و لبخند ملایمی که روی صورت حسام نشسته بود، حالش را خوش کرد.

هنوز قدم به ایوان نگذاشته بود که صدای بلند برخورد شیئی به در آهنی حیاط، سکوت شب را شکست. حسام دستپاچه سرش را رو به مادر بالا گرفت: «چی بود؟»

 ۶ ساعت و ۵۶ دقیقه، ۳۸۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
معرفی
۳۶ دقیقه
آتش
۱۱ دقیقه
گلستان - بخش اول
۲۰ دقیقه
گلستان - بخش دوم
۲۴ دقیقه
گلستان - بخش سوم
۱۸ دقیقه
گلستان - بخش چهارم
۱۶ دقیقه
گلستان - بخش پنجم
۱۴ دقیقه
گلستان - بخش ششم
۵۶ دقیقه
گلستان - بخش هفتم
۹ دقیقه
گلستان - بخش هشتم
۲۴ دقیقه
گلستان - بخش نهم
۲۶ دقیقه
گلستان - بخش دهم
۱۴ دقیقه
گلستان - بخش یازدهم
۲۱ دقیقه
گلستان - بخش دوازدهم
۱۵ دقیقه
گلستان - بخش سیزدهم
۵ دقیقه
گلستان - بخش چهاردهم
۲۷ دقیقه
گلستان - بخش پانزدهم
۱۱ دقیقه
گلستان - بخش شانزدهم
۲۶ دقیقه
گلستان - بخش هفدهم
۱۹ دقیقه
خلیل- بخش اول
۲۴ دقیقه
خلیل - بخش دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی خواب باران

برای دانلود کتاب صوتی خواب باران و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  خواب باران

نظرات کتاب صوتی خواب باران

فاطمه لواسانی دانا
۱۳۹۸/۶/۲۹
داستان کتاب مثل همه داستانهای دنیافقط یه قصه است که میشه گفت در سطح خیلی بالایی پرداخت نشده ومیشد خیلی بهتر تحلیل بشه واثر ماندگار تری ازش ساخت منتها دست توانای نویسنده وطبع لطیفش برای به کار گیری جملات وتعابیر وتمثیلهای زیبا اثر رو به صورتی دلنشین ودوست داشتنی به رشته تحریر در آورده. وصد البته لحن وتبحرگوینده توانای داستان صوتی وافکت خوب این کتاب صوتی باعث شد تمام مدت گوش کردن تصویری واضح ودلنشین در خیالم نقش ببنده که تابه حال تجربه‌اش نکرده بودم. گاهی باشنیدن بعضی کتابهای صوتی آدم دلش میخواد گوینده رو کمی تا قسمتی خفه کنه که اینقدر بد میخونه ولی این کتاب منو واداشت بی‌اراده دوسه بار صفحه گوشی رو روشن کنم تا تصویری که مجسم میکنم رو به چشم ببینم. خیلی لذت بردم. ممنونم ودست مریزاد میگم به گروه محترم اجرای این کتاب صوتی👏👏👏💖💖
برومند مرواریدی
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
من کلا انسان مثبتی هستم و عادت ندارم چیزی رو اینقدر صریح نقد کنم و خودم رو هم درون جایگاه نمیبینم ولی دلم میخواد این بار اینو بگم که از داستان اصلا لذت نبردم و ریتم داستان بسیار بسیار خسته کننده بود و اگر صدای گرم و گیرای گوینده نبود این داستان هیچ نقطه مثبتی نداشت درست مثل دیدن سریال‌های سطح پایین تلویزیون که حتی وقتی حوصله هم سر میرود دیدنشان حالی از تو عوض نمی‌کند با عرض پوزش از نویسنده گرامی و البته داستان چیزی سلیقه‌ای است و شاید به دید خیلی‌ها خوب به نظر برسد
Monir Naghikhani
۱۳۹۸/۶/۲۹
واااای من نمیدونستم آخر هفته‌ها کتاب صوتی هدیه میکنید، نمیدونید چقدر خوشحالم کردید، خدابهتون توفیق بده، من هنوز گوش نکردم ولی ازاون زمتن که نمیتونم بخونم وگوش میدم دیه عادت کردم وهمه کتابها از نظر من فوقالعاده هستن، ممنونم از شما، بسیار ممنون🙏🙏🙏🙏🙏
مشاهد همه نظرات (۴۶)