دانلود کتاب صوتی دختر ایزدی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دختر ایزدی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی دختر ایزدی

کتاب صوتی دختر ایزدی اثر امید حاجوی، سرگذشت دختری ایزدی به نام نادیا است که به دست گروه ستمگر داعش اسیر شده و روزگار سخت و مشقت‌باری را پشت سر گذاشته است.

در روزهایی که داعش شهرهای کردنشین عراق را اشغال کرد زنان این مرز و بوم در پی رهایی از دردی بودند که داعش بر آنان تحمیل کرده بود. دختر ایزدی در واقع روایت‌گر سرگذشت دخترانی است که در دوران نوجوانی جنگ را حس کرده و به اسارت گرفته شده‌اند. دخترانی که وجودشان را تناقضات انسانی، تناقض میان فرار و قرار، امید و ناامیدی، حقیقت و عشق، باور و ناباوری پر کرده است.

رمان دختر ایزدی از دیدگاه یک دختر 16 تا 18 ساله‌ی ایزدی و به شیوه جریان سیال ذهن روایت می‌شود که در مدت زمان کوتاهی توانست به چاپ دوم برسد و نگاه مخاطبان بی‌شماری را به خود جلب کند.

داستان این کتاب از جایی شروع می‌شود که شخصیت اصلی رمان در اردوگاه بردگان جنسی داعش است و داستانی کلاسیک نیست. نادیا مشغول مرور خاطرات پیش از جنگش در روستاست. اما پس از مدتی، ناگهان شوکی به مخاطب وارد می‌شود و دختر می‌گوید که در حال حاضر در اردوگاه داعشی‌ها است.

نادیا در سلول الخامس و مادرش هم در سلول کناری‌اش زندانی است. این‌جاست که او با بزرگ‌ترین تناقض بشری زندگی‌اش روبرو می‌شود؛ یعنی تناقضی که همه در زندگی‌های روزمره‌شان با آن روبرو می‌شوند اما نسبت به آن بی‌توجه‌اند. این تناقض همیشه با بشر بوده است؛ عشق یا حقیقت، فرار یا قرار. برای نادیا وضعیتی پیش می‌آید که فرار کند اما او درگیر این معنی می‌شود که باید فرار کند و مادرش را در دست داعشی‌ها تنها بگذارد یا بماند و به جای مادرش قربانی شود.

«دختر ایزدی» با هستی آدمی درآمیخته است. جنگ، می‌تواند جنگِ داعش باشد، می‌تواند جنگ جهانی دوم یا جنگ در ویتنام باشد اما عمل انجام شده در آن با هستی هر انسانی، یکسان است.

رمان «دختر ایزدی» یک کتاب نیمه ‌مستند است که با استفاده از تخیل و داستان‌نویسی امید حاجوی، به نگارش درآمده. به این معنی که 80 درصد مطالبش با استفاده از گزارش‌های خبری و مستنداتی که درباره رفتار داعش با زنان و دختران ایزدی وجود داشته، منتشر شده است.

در قسمتی از کتاب صوتی دختر ایزدی می‌شنویم:

«وقت بیداری و کتک رسیده است. انرژی کوچکی در سینه دارم همان را تقویت می‌کنم تا به کار بگیرم. در باز می‌شود و کمربندی روی صورتم می‌آید. سپس روی تنم، روز آغاز می‌شود! همه در گوشه‌ای جمع می‌شویم. کار هر صبح اوست که به جای صبحانه ما را کتک بزند. او کسی است که من و پدرم را در مدرسه از هم جدا کرد. باز هم با کمربند به شانه من می‌زند. چند قدم عقب عقب می‌روم و دوباره می‌ایستم. سه روز پیش به من تجاوز کرد، از عالم و آدم متنفر می‌شوم...»

 ۳ ساعت و ۱۸ دقیقه، ۱۸۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۴ دقیقه
بخش اول
۲۶ دقیقه
بخش دوم
۲۸ دقیقه
بخش سوم
۳۱ دقیقه
بخش چهارم
۳۲ دقیقه
بخش پنجم
۲۹ دقیقه
بخش ششم
۲۷ دقیقه
بخش هفتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی دختر ایزدی

برای دانلود کتاب صوتی دختر ایزدی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  دختر ایزدی

نظرات کتاب صوتی دختر ایزدی

علیرضا قائمی
۱۳۹۸/۵/۳۱
به روزی است اما انتها خوبی نداشت. خیلی مسایل ابتر ماند و بلا تکلیف تمام شد. انتظار می‌رفت نویسنده بیشتر از سنجار توضیح دهد و از قوم ایزدی.
در انتها نیز باید نویسنده بیشتر توضیح میداد چگونه آزاد شد؟ چکار کرد و در چه منطقه‌ای زندگی ادامه یافت.
مدت زمان اسارت فقط چتد روز بود اما ایزدی‌ها چند سال به اسارت رفتند و حتی دخترانشان جاهای دیگر بابت فروش فرستاده شدند.
آلان برقوم ایزدی چه میگذرد؟
Maryam Noorali
۱۳۹۸/۱/۲۱
در نشون دادن بخشی از فجایع داعش خیلی موفق بوده. تا فصل ۳ چنان نفست رو میگیره که نمیدونی میتونی ادامه بدی یا نه. ولی از فصل ۳ به بعد از وحشت داستان کم میشه و فصل آخر تکراری و کشداره.
ولی اینکه یک نویسنده مرد انقدر به روحیات یک دختر بچه واقف بوده شگفت انگیزه و جای تحسین داره.
Zahra Amini
۱۳۹۹/۴/۱
انقدر صدای گوینده‌ها طبیعی و جالب بود که حس میکردم دارم تاتر تماشا میکنم واقعا عالی بود ولی نتونستم تحمل کنم و کتابو تمام کنم از رنجهایی این زنان قلبم به درد اومد. من فقط دو فصل رو گوش کردم و چنان روم تاثیر گذاشت که تا سه روز حالم بد بود و گریه میکردم
مشاهد همه نظرات (۱۹)