معرفی و دانلود کتاب صوتی سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می‌آمد - جلد اول

عکس جلد کتاب صوتی سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می‌آمد - جلد اول
قیمت:
42000 تومان - 7.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می‌آمد - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می‌آمد - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می‌آمد - جلد اول

کتاب صوتی سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می‌آمد - جلد اول نوشته نادر ابراهیمی، در قالب داستانی بلند، ابعاد مختلف زندگی امام خمینی را به تصویر می‌کشد.

دوران کودکی امام و شکل‌گیری شخصیت وی در دامان پرمهر مادر و صاحبه خانم (عمه امام)، مرام و منش پدرش و چگونگی شهادت او، حضور امام در کلاس‌های درس آیت‌الله مدرس، بررسی شجره‌نامه اجداد، امام و شرحی از زندگی پدربزرگش، مراحل آشنایی او با دختر حاج آقا ثقفی تا ازدواج، از مواردی است که در جلد اول این کتاب با نام رجعت به ریشه‌ها آورده شده است.

فصل اول این کتاب با نام نخستین دیدار را می‌توان پیش‌درآمد داستان در نظر گرفت. «دیدار دوم: ذرات خاطره در هوا معلق نخواهد ماند» فصل بعدی کتاب است که نادر ابراهیمی در آن، قسمت‌هایی از کودکی‌های امام را روایت می‌کند.

«دیدار سوم: این شیخ را نگین کنید» به ماجرای دیدار امام با آیت‌الله مدرس می‌پردازد. در فصل چهارم دیداری رویاگونه بین یک پیر و مریدش به نمایش گذاشته می‌شود. در فصل پنجم نویسنده رجعتی به کودکی‌های امام می‌زند و به گذشته‌های دوری می‌رسد که در آن آقا سید مصطفی – پدر امام – مشغول مبارزه بوده است. در این فصل، ابراهیمی به گذشته‌های دورتر نیز سرک می‌کشد و زندگانی و پیشینه اجداد و نیاکان امام را روایت می‌کند.

در فصل ششم کتاب سه دیدار، به بیرون کردن همسر رضاخان و زنان درباری از حرم حضرت معصومه به رهبری امام پرداخته می‌شود. نادر ابراهیمی در ادامه کتاب، روایتی شاعرانه از دیدار یک پیر با مریدانش را به تصویر می‌کشد. فصل هفتم شرحی است بر آوارگی و درماندگی کسانی که پدر امام را به شهادت رساندند.

ابراهیمی سپس به فصلی می‌رسد که با ازدواج امام خاتمه پیدا می‌کند. فصل پایانی نیز میان شعر و نثر در رفت‌وآمد است و روایتی دارد از عاشقانه‌های یک امت با رهبر و امامش.

با نادر ابراهیمی بیشتر آشنا شویم:

نادر ابراهیمی داستان‌نویس و رمان‌نویس معاصر ایرانی در سال 1315 متولد شد. وی در عرصه ترانه‌سرایی، فیلم‌سازی، ترجمه و روزنامه‌نگاری نیز فعالیت کرده است. او در کتاب‌های ابوالمشاغل و ابن مشغله به شرح زندگی خود و فعالیت‌ها و شغل‌های گوناگونی که تجربه کرده می‌پردازد. در سال 1342 نخستین اثرش با نام خانه‌ای برای شب به چاپ رسید و داستان دشنام در این کتاب با استقبال زیادی مواجه شد.

ابراهیمی تا سال 1380 بیش از 100 کتاب و مقاله و نقد منتشر کرد که شامل داستان بلند و کوتاه، فیلم‌نامه، نمایش‌نامه و کتاب کودک و نوجوان می‌شود. چندین آثار او تاکنون به زبان‌های مختلف ترجمه شده است. ابراهیمی در زمینه ادبیات کودک، جایزه اول براتیسلاوا، جایزه اول تعلیم و تربیت یونسکو، جایزه کتاب برگزیده سال ایران و چندین جایزه دیگر را دریافت کرده است. همچنین وی به علت نگارش رمان هفت جلدی آتش بدون دود، جایزه نویسنده برگزیده ادبیات داستانی 20 سال بعد از انقلاب را کسب کرد.

ابراهیمی در سال 1378 درگذشت. از جمله آثار او می‌توان به رونوشت بدون اصل، چهل نامه کوتاه به همسرم، بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم، غزل‌داستان‌های سال بد، یک عاشقانه آرام، افسانه باران، هزارپای سیاه، مکان‌های عمومی، قصه‌های صحرا و ... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی سه دیدار می‌شنویم:

دلم برای آقای مدرس ... هرگز نتوانست بگوید که می‌سوزد یا نمی‌سوزد؛ هرگز نتوانست. می‌خواست که دلش را برای مماشات‌کنندگان، هیچ نسوزاند؛ تا آن‌جا که ممکن است نسبت به خوبانی که خوبی را به تمامی بر کرسی نمی‌نشانند، بی‌ترحم باشد؛ فریاد برآورد که: «بریز، یا هیچ نریز، اما کج‌دارومریز، نگهش ندار در التهاب دائم ریختن» ... اما دل را، خدا مگر جز برای سوختن آفریده است؟ سنگْ نشان می‌داد و از جنس آب بلورین چشمه بود. می‌چکید قطره‌قطره، زمانی که گمان می‌کردی فقط برای پرتاب کردن و در هم شکستن خوب است: منجنیق. شاید از جنس سنگ‌های چکنده بود و هنوز عصر طولانی قطره‌قطره گریستن را طی می‌کرد نه دوران دشوار سنگ شدن را. شاید، عاقبت، یک روز، با خاطراتی از مدرّس، از حجره درمی‌آمد و نگاهش لرزه بر تن روزگار می‌انداخت، و فریاد می‌کشید: «من از جنس سخت‌ترین سنگم، تنها با یاد غم‌باری از چکندگی. ذات من ذرات نرم مهربانی‌هاست، اما برای مهربان بودن با دشمنان آرمانم نیامده‌ام؛ چراکه من پرچم خون‌خواهی تک‌تکِ شما را بر دوش می‌کشم... به یاد داشته باشید! مدرس، عزیز و شریف و مؤمن بود؛ اما من، مدرّس نیستم... »

نباید جنگید، مگر به قصد جنگی تمام‌عیار. در دیانتِ شما، و من، یا نباید رفت یا که تا مُلک سلیمان باید. آقای مدرس! به آنچه نُه ماه پیش، این فرزند کوچکتان از شما درخواست کرد، هیچ التفات نفرمودید. مدرس، مثل همیشه، طناز و بانشاط بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
12 دقیقه
یک - نخستین دیدار
32 دقیقه
دو - دیدار دوم
38 دقیقه
سه - دیدار سوم
24 دقیقه
چهار - از پی دیدار نخست
94 دقیقه
پنج - از پی دیدار دوم
50 دقیقه
شش - از پی دیدار سوم
86 دقیقه
هفت - دنباله نخستین دیدار
59 دقیقه
هشت - از پی دیدار دوم
52 دقیقه
نه - دنباله دیدار سوم
28 دقیقه
ده - دیدارهای درهم ریخته
2 دقیقه
خاتمه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می‌آمد - جلد اول
نویسنده
گویندهوحید یامین پور
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۵۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
42000 ت - 7.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می‌آمد - جلد اول

قاسم چنانی
۱۴۰۰/۱۲/۱۲
من به شدت از این کتاب خوشم اومد و فکر میکنم اولین اثریه که از نادر ابراهیمی مطالعه کردم و خیلی از قلمش خوشم اومد.
خیلی زیبا دیدگاه سیاسی امام خمینی و تاریخچه‌ای از اجدادش و تلاش هاش و فلسفه قوی که امام خمینی تونست باهاش چنین انقلاب بزرگی رو هدایت کنه رو توصیف کرده.
خیلی کمک می‌کنه به فهم انقلاب و هدف انقلاب و شرایط انقلاب برای من که یه نوجوان ایرانی‌ام و هم نسلی‌های من.
هادی باقری
۱۴۰۱/۳/۶
عالی. هم متن هم صوت. بعضی جاهای کتاب هم فراسوی باور ماست که مگر می‌شود یک نویسنده اینقدر خوب شخصیت پردازی کنه و اینقدر عالی حس رو منتقل کنه!
اسما طاهری
۱۴۰۰/۶/۲۰
این کتاب برخی خاطزات جالب و تاثیر گذار امام خمینی ره و روایت جالب عرفانی نویسنده... مثل همیشه قلم نادر ابراهیمی منو شگفت زده کرد، واقعا عالیه
احمد فراهانی
۱۴۰۱/۹/۱۱
هر سه دیدار بیان شده حاوی ظرایف و دقایق بی‌نظیر است. به واقع توصیه اکید میشود
مسعود معتمد
۱۳۹۹/۱۲/۲۸
متن به شدت قوی در فلسفه و تاریخ و همچنین سیاست
مهران راستی
۱۴۰۰/۱۱/۱۵
صدای آقاوحید که دلنشینه قلم مرحوم نادر هم فوق العاده
مهدی رمضانی
۱۳۹۹/۹/۱۱
بسیار کتاب جالبی بود
فاطمه پارسایی
۱۳۹۹/۸/۱
بسیار زیبا ارزش هزاران بار خوندن داره
علی اصغر تقی پور تروجنی
۱۴۰۰/۴/۲۵
عالی و خواندنی است.
مشاهده همه نظرات 9

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می‌آمد - جلد اول

برای دریافت کتاب صوتی سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می‌آمد - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.