معرفی و دانلود کتاب صوتی سوء استفاده جنسی از کودکان

عکس جلد کتاب صوتی سوء استفاده جنسی از کودکان
قیمت:
۳۳۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سوء استفاده جنسی از کودکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سوء استفاده جنسی از کودکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سوء استفاده جنسی از کودکان

جواد محمودی قرایی، فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان، در کتاب صوتی سوء استفاده جنسی از کودکان، به مسئله مهم و حیاتی تربیت جنسی کودک و راه‌های پیشگیری از کودک آزاری پرداخته و از جنبه‌های مختلف علمی این پدیده آسیب‌زا را برای والدین شرح و بسط داده است.

درباره کتاب صوتی سوء استفاده جنسی از کودکان

ممکن است شما هم کم و بیش اخبار کودک آزاری و سوء استفاده جنسی از کودکان را در رسانه‌ها خوانده باشید. پدیده‌ای تلخ، هولناک و مخرب که جوامع گوناگون را درگیر خود کرده و سالانه آمارها و ارقام‌هایی در این خصوص منتشر می‌شود. کودکان نیز به خاطر شرایط سنی و رشدی خود حساس‌ترین افرادی هستند که باید از چنین معضلاتی دور باشند و در محیطی سالم و پویا تربیت شوند.

با این حال با وجود مراقبت‌های پدر و مادرها، همچنان جای خالی آموزش جنسی صحیح به کودکان و آگاه‌سازی قشر عظیمی از مردم حس می‌شود. همانطور که می‌دانید باوجود قوانینی در حوزه حقوق کودکان و الزام به انجام آن، اما هنوز کودکان در معرض انواع آسیب‌ها هستند که گاه از سوی اعضای خانواده و آشنایان رخ می‌دهد و گاه از سوی غریبه‌ها.

از سوی دیگر این معضل اجتماعی نه تنها در ایران که در بسیاری از کشورهای پیشرفته و توسعه یافته نیز وجود دارد. به همین خاطر بر روی مسئله حقوق کودکان پافشاری و سخت‌گیری‌های بسیاری می‌شود تا آموزش جنسی به کودکان در فضایی درست رخ بدهد. حتی استفاده از لطیفه‌ها و اصطلاحاتی که مضامینی جنسی داشته باشند، در حضور کودکان جرم تلقی می‌شود.

به همین خاطر دکتر محمودی قرایی در کتاب سوء استفاده جنسی از کودکان، تلاش کرده تا با زبانی ساده و گیرا و در قالب پرسش و پاسخ، بسیاری از سوالات شما را پاسخ دهد و راه‌های پیشگیری از این مشکل را معرفی کند. در این صورت بسیاری از والدین استرس و رنج کمتری را تحمل می‌کنند و می‌توانند با روش‌هایی صحیح به درمان مشکلات فرزندانشان بپردازند.

کتاب صوتی سوء استفاده جنسی از کودکان به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

والدینی که فرزندان کم سن و سال در خانه دارند یا کسانی که به خاطر شغلشان با کودکان در ارتباط هستند، از نکات مفید این کتاب مباحث آموزنده‌ای را خواهند آموخت.

جواد محمود قرایی را بیشتر بشناسیم

جواد محمودی قرایی یکی از متخصصین برجسته در حوزه روانپزشکی کودکان و نوجوانان است که به صورت ویژه بر روی مسئله کودک آزاری و کودکان آسیب‌دیده کار کرده.

جواد محمود قرایی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد مدرک پزشکی عمومی خود را دریافت کرده و برای تخصص خود در رشته روانپزشکی به دانشگاه علوم‌پزشکی اصفهان رفته و درنهایت برای دریافت مدرک فوق تخصص در همین رشته، دانشگاه علوم پزشکی تهران را انتخاب کرده است.

«کودک‌آزاری و غفلت» و «درمان مبتنی بر رابطه والد و کودک» دو کتاب دیگر از جواد محمود قرایی هستند که در بازار نشر ایران موجودند.

در بخشی از کتاب صوتی سوء استفاده جنسی از کودکان می‌شنویم

افرادی که کودکان را مورد آزار جنسی قرار می‌دهند، به روش‌های مختلفی سعی می‌کنند مانع افشا شدن ماجرا شوند. برخی از این روش‌ها عبارتند از:

1) تقویت احساس شرم در کودک: به این طریق که صحبت درباره مسائل جنسی با دیگران را زشت و خجالت‌آور توصیف می‌کنند و این فکر که کسی نباید درباره این مسائل با دیگران صحبت کند را در ذهن کودک تقویت می‌کنند.

2) سرزنش کودک و انداختن مسئولیت آزار بر دوش کودک: از این طریق که چرا مقاومت نشان نداده و مخالفت نکرده، پس با خواست و اجازه خودش این آزار اتفاق افتاده است. و چون خود او تمایل داشته بنابراین نمی‌تواند اعتراض کند و مقصر اصلی خود اوست.

3) ترساندن کودک از واکنش احتمالی اطرافیان: اینکه اگر به والدینش بگوید، از او عصبانی خواهند شد و او را به شدت تنبیه خواهند کرد.

4) گیج نمودن کودک و مخدوش نمودن واقعیات: گاهی مهاجمین از طریق دادن اطلاعات درست و غلط به کودک، ذهن او را مخدوش می‌کنند. به نحوی که او قادر نخواهد بود ماجرا را بیان کند یا اگر بیان کند، به دلیل اطلاعات مخدوش اطرافیان آن را باور نخواهند کرد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۰ دقیقه
بخش اول
۳ دقیقه
بخش دوم
۴ دقیقه
بخش سوم
۵ دقیقه
بخش چهارم
۶ دقیقه
بخش پنجم
۵ دقیقه
بخش ششم
۵ دقیقه
بخش هفتم
۴ دقیقه
بخش هشتم
۴ دقیقه
بخش نهم
۵ دقیقه
بخش دهم
۷ دقیقه
بخش یازدهم
۵ دقیقه
بخش دوازدهم
۵ دقیقه
بخش سیزدهم
۷ دقیقه
بخش چهاردهم
۹ دقیقه
بخش پانزدهم
۴ دقیقه
بخش شانزدهم
۳ دقیقه
بخش هفدهم
۵ دقیقه
بخش هجدهم
۵ دقیقه
بخش نوزدهم
۴ دقیقه
بخش بیستم
۴ دقیقه
بخش بیست و یکم
۳ دقیقه
بخش بیست و دوم
۴ دقیقه
بخش بیست و سوم
۸ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۶ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۶ دقیقه
بخش بیست و ششم
۳ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۸ دقیقه
بخش بیست و هشتم
۳ دقیقه
بخش بیست و نهم
۳ دقیقه
بخش سی‌ام
۵ دقیقه
بخش سی و یکم
۳ دقیقه
بخش سی و دوم
۴ دقیقه
بخش سی و سوم
۴ دقیقه
بخش سی و چهارم
۴ دقیقه
بخش سی و پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سوء استفاده جنسی از کودکان
نویسنده
گویندهمریم محبوب
ناشر چاپینشر قطره
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۵۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان
قیمت نسخه صوتی
۳۳۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سوء استفاده جنسی از کودکان

برای دریافت کتاب صوتی سوء استفاده جنسی از کودکان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.