دانلود کتاب صوتی شب‌های پیشاور


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شب‌های پیشاور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی شب‌های پیشاور

کتاب صوتی شب‌های پیشاور حاوی مناظرات عالم دینی علّامه سلطان الواعظین شیرازی، با علمای اهل سنت است که در ده شب در شهر پیشاور پاکستان برگزار شد.

در سال 1345 جناب آقای سلطان الواعظین برای رفتن به زیارت اما رضا علیه السلام از مسیر هندوستان عازم ایران شده که در مسیر به درخواست محمد سرورخان به شهر پنجاب پاکستان آمده و چند روزی در این شهر اقامت کرده و طی چند جلسه با حضور حدود دویست نفر از بزرگان اهل سنت و شیعیان به رفع شبهات ایشان و پیرامون عقاید شیعه پرداخته است.

کتاب شب‌های پیشاور مربوط به ده شب مباحثه مفصّل (6 الی 7 ساعت و گاهی تا نماز صبح) با علمای اهل تسنّن در شهر پیشاور پاکستان که غالباً اهل تسنّن می‌باشند، است. جناب علّامه در این ده شب حقانیّت مذهب تشیع را با شیعه‌ کردن اکثر علمای بحث‌ کننده در آن مجالس اثبات نموده است.

درباره اهمیّت این کتاب در عصر حاضر باید گفت که بسیاری از شبهات مطرح شده از طرف علمای اهل سنّت در این اثر، شبهاتی است که هم‌اکنون از جانب بسیاری از مخالفان دین مبین اسلام در رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی، و گاهی عوام مردم مطرح می‌شود و متأسفانه قشر مذهبی و هیئتی معمولاً به علت مطالعه‌ی کم قادر به پاسخ‌گویی نیستند.

این کتاب صوتی با زبان ساده‌ی خود به مدد آمده تا به استحکام مذهب برحق تشیع و دفاع از حق پایمال‌ شده ائمه‌ی‌ اطهار (ع) کمک کند. برای آشنایی با شبهات اهل تسنن در مورد شیعیان و آگاهی از پاسخ بزرگان شیعه به اینگونه شبهات این کتاب صوتی اثری مفید خواهد بود.

علّامه سلطان الواعظین شیرازی یکی از علمای بزرگ اهل تشیّع است که برای اثبات حقانیّت این مذهب بسیار تلاش نموده‌‌اند، از جمله می‌توان به سفرهای بسیار طولانی و مشقت‌بار به سرزمین‌های دول اسلامی که غالباً اهل تسنّن بوده‌اند، اشاره کرد.

در اینجا به چند نمونه از سؤالات و اعتقاداتی که در ذهن عامه و بزرگان اهل تسنن وجود دارد اشاره می‌کنیم که در این کتاب صوتی به آن پاسخ داده می‌شود.

- آقای سلطان الواعظین خود را منتسب به پیامبر دانسته‌اند، به عقیده‌ی اهل سنت، نسل فقط از پسر ادامه پیدا می‌کند.
- به اعتقاد بزرگان اهل سنت طلب از غیر خداوند و نذر برای غیر خداوند شرک است.
- انجام یک گناه صغیره که کشتن امام حسین علیه السلام بوده باعث شده که شیعیان به یزید اهانت کنند.
- چگونه ممکن است در زمان حیات رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم دستوری درباره علی صادر شده باشد و بعد از رحلت ایشان بزرگان صحابه به این حدیث پشت کرده باشند؟
- پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم هیچ دستوری برای خلافت بعد از خود نداده‌اند، پس اجماع برای تعیین خلیفه لازم و صحیح بوده است.
- به نظر اهل سنت، شیعیان مثل یهودیان به قانون سه طلاقه و تعدد طلاق اطمینان دارند.
- به نظر اهل سنت، شیعیان معتقدند که جبرئیل به حضرت علی خیانت کرده و نبوت را به پیامبر داده در صورتی که این ودیعه‌ی الهی متعلق به حضرت علی علیه السلام بوده است.
- در کتب اهل سنت آمده است: پیامبر فرموده‌اند که ابوبکر و عمر سید پیران اهل بهشت هستند.
- اعتقاد ایشان در مورد خلافت بعد از پیامبر، بر طبق حدیث پیامبر امت اسلام بر خطا اجماع نمی‌کنند، پس به خاطر جوانی علی علیه السلام و همچنین برای جلوگیری از جمع شدن امامت و نبوت در یک قوم، نتیجه‌ی اجماع سقیفه این بوده که خلافت ازآن علی نبوده است.
- احادیث پیرامون محبت علی و گریه بر امام حسین علیه السلام باعث گسترش فساد و لاابالی‌گری در میان شیعیان می‌شود.
- طرق اثبات انحصار ائمه توسط اهل سنت به 4 تن و توسط شیعیان به 14 تن.
- لعن و نفرین برخی از اصحاب و همسران پیامبر توسط شیعیان الزاماً به معنی کفر شیعیان است.

 ۵ ساعت و ۴۵ دقیقه، ۳۱۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۸ دقیقه
بخش اول
۲۸ دقیقه
بخش دوم
۲۰ دقیقه
بخش سوم
۲۷ دقیقه
بخش چهارم
۴۰ دقیقه
بخش پنجم
۳۵ دقیقه
بخش ششم
۷۷ دقیقه
بخش هفتم
۵۳ دقیقه
بخش هشتم
۴۶ دقیقه
بخش نهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی شب‌های پیشاور

برای دانلود کتاب صوتی شب‌های پیشاور و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  شب‌های پیشاور

نظرات کتاب صوتی شب‌های پیشاور

بابک سلطانی راد
۱۳۹۹/۹/۲۴
عالی بود، من تصمیم دارم دوباره گوش کنم، اما دقت بفرمایید که در حدود دقیقه ۳ از بخش چهارم، راوی نقش سلطان الواعظین در اشاره به حدیث "یوم الدار"، آیه‌ی انذار (آیه ۲۱۴ سوره اشعار) را اشتباه قرائت میکنند که متاسفانه معنای آیه تغییر میکند، ایشان کلمه " اَنذِر" در ابتدای آیه را که به معنای "هشدار بده" با است تلفظ "اَنذُر" قرائت میکند که در گوش شنونده "اُنظُر" به معنی "نگاه کن" را تداعی می‌کند، ***لطفا اصلاح کنید***
سپیده فرهادی
۱۳۹۹/۹/۱۳
بسیار کتاب عالی‌ای هست. و صوتیش از خودش جذاب تره. چون که توی کتاب اصلی خیلی منبع هارو دیگه ذکر کرده مثلا گفته در فلان کتاب فلان عالم شما سنی‌ها در صفحه‌ی 78 و فلان کتابه فلانی.... اینطور گفته که بیشتر برای مطالعه تخصصی خوبه. برای اونایی که میخوان اون منابع رو هم بخونن و خلاصه جدی تر مطالعه کنند. ولی برای کسی مثل من مخاطب عام صوتیش جذابیت خیلی بیشتری داره. ممنون واقعا فوق العاده بود.
سید علی حسینی
۱۳۹۹/۱۲/۲۵
سلام و عرض ادب خدمت شما بزرگواران. واقعا نمی‌دونم با چه زبانی از شما تشکر کنم. واقعا از خوشحالی و لذت در پوست خودم نمی‌گنجم. چند ماهی بود که کتاب شبهای پیشاور را تهیه کرده بودم ولی فرصت مطالعه پیدا نمی‌کردم به طوری که طی این چند ماه فقط صد صفحه مطالعه کردم ولی با آشنایی با کتاب صوتی امشب تا شب هفتم گوش کردم. خداوند خیرتون بده
مشاهد همه نظرات (۸۶)