معرفی و دانلود کتاب صوتی قصه‌های شیخ عطار

عکس جلد کتاب صوتی قصه‌های شیخ عطار
قیمت:
۴۸,۰۰۰ تومان
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های شیخ عطار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های شیخ عطار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی قصه‌های شیخ عطار

کتاب صوتی قصه‌های شیخ عطار نوشته‌ی مهدی آذر یزدی، ششمین جلد از مجموعه کتاب‌های قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب، دربردارنده‌ی داستان‌هایی درخشان و هیجان‌انگیز از حکایت‌های عطار نیشابوری است که با زبانی روان و گویا برای کودکان و نوجوانان روایت می‌شوند.

درباره‌ی کتاب صوتی قصه‌های شیخ عطار:

کلیه داستان‌هایی که در این کتاب صوتی می‌شنوید گزیده‌ای از حکایت‌های عطار نیشابوری توسط مهدی آذریزدی است. این کتاب صوتی دربردارنده‌ی 21 حکایت‌ از کتاب مشهور و درخشان «منطق الطیر»، «مصیبت‌نامه» و «الهی‌نامه» است که با زبانی ساده و روان بازنویسی شده‌اند. این حکایت‌ها درس زندگی و حکمت به شما نمی‌دهند، بلکه داستان‌هایی ساده برای کودکان این سرزمین یعنی ایران هستند.

مهدی آذر یزدی در پاسخ به کودکان، پدران و مادرانی که می‌گویند در این کتاب برخی از داستان‌ها دشوار و سنگین هستند و معنای آن‌ها قابل درک نیست، می‌گوید که درست است اما این حکایت‌ها برای بچه‌های خوب است، بچه‌هایی که هر روز می‌کوشند تا چیزی بهتر و سخت‌تر بیاموزند و داناتر و فهمیده‌تر شوند. مهدی آذر یزدی به کودکان توصیه می‌کند که کار خوب بهتر از کار آسان است، این کتاب برای بچه‌هایی است که انجام کارهای خوب را دوست دارند، هر چند که کاری سخت باشد.

عطار نیشابوری را بیشتر بشناسیم:

فریدالدین ابوحامد محمد عطار نیشابوری یکی از شاعران، صوفیان و عارفان برجسته و نامدار ایرانی است که در سال 540 هجری در شهر نیشابور چشم به جهان گشود. پدر او عطار بود و داروسازی و داروشناسی را از پدرش آموخت و در آن بسیار خبره شد.

عطار از همان دوران کودکی به تحصیل مقدمات علوم دوره‌ی خود پرداخت. در کنار آن نیز به یادگیری علوم دینی از قبیل: تفسیر، روایت احادیث، و فقه ادامه داد. سپس آرام آرام به درس‌های عمیق‌تر پرداخت و فنون ادبی سنگین، علم حکمت، کلام و نجوم را نیز آغاز کرد. او در زمینه عرفانی از مرتبه‌ای بالا برخوردار بود. در دوران معاصر، شیعیان با استناد به بعضی اشعار عطار به این باور رسیدند که او دوست‌دار اهل بیت بود.

دیری نگذشت که آوازه‌ی شعر و شاعری عطار نیشابوری، در آن روزگاران از نیشابور و خراسان گذشت و به گوش همگان رسید. او در زمان حیات خود اشعار فراوانی سرود که عبارت‌اند از: چهار منظومه، دیوان اشعار، مجموعه رباعیاتش و مختارنامه. عطار در سال 618 هجری در زمان حمله‌ی مغول‌ها به قتل رسید.

درباره‌ی مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب:

این مجموعه از 8 جلد تشکیل شده است و هر جلد درباره‌ی شاعر یا داستانی از دین، امامان و قرآن است. عناوین این 8 جلد عبارت‌انداز: جلد اول «قصه‌های کلیله و دمنه»، جلد دوم «قصه‌های مرزبان‌نامه»، جلد سوم «قصه‌های سندبادنامه و قابوسنامه»، جلد چهارم «قصه‌های مثنوی»، جلد پنجم «قصه‌های قرآن»، جلد ششم «قصه‌های شیخ عطار»، جلد هفتم «قصه‌های گلستان و ملستان» و جلد هشتم «قصه‌های چهارده معصوم».

این مجموعه کتاب به چندین زبان مختلف جهان از قبیل زبان اسپانیایی، ارمنی، چینی و روسی ترجمه شده ‌و در ایران بیش از 40 بار تجدید چاپ شده است.

شنیدن کتاب صوتی قصه‌های شیخ عطار به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

کتاب صوتی قصه‌های شیخ عطار، هم‌چون دیگر داستان‌های کهن به شنونده کمک می‌کند که پیوندش را با گذشته حفظ کند، از گنجینه‌ی ادبیات گذشته استفاده کند و دایره‌ی لغاتش را تقویت کند. این کتاب صوتی با زبانی گویا و روان، به تمام اشخاص در هر موقعیت و شرایطی می‌آموزد تا بتوانند از این گنجینه‌ی ارزشمند بهره ببرند و با دانش و تسلط بیشتر به زندگی خود، بهتر و زیباتر ادامه دهند. اگر کودکان و نوجوانان شما به شنیدن داستان‌های کهن علاقمند هستند، این کتاب صوتی را برای آن‌ها تهیه نمایید.

با مهدی آذریزدی بیشتر آشنا شویم:

مهدی آذریزدی نویسنده کودک و نوجوان در سال 1300 در یزد چشم به جهان گشود. او هیچ‌گاه ازدواج نکرد و با وجود فرصت‌های شغلی دولتی بسیار، هیچ‌وقت به آن‌ها روی نیاورد. تنها لذت زندگی او خواندن کتاب بود. آذریزدی اولین نویسنده ایرانی است که تصمیم به نوشتن کتاب‌ها و داستان‌هایی جذاب برای کودکان و نوجوانان گرفت. به همین خاطر بود که او لقب پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران را از آن خود کرد.

او در سال 1335 فقط 35 سال داشت که به فکر نگارش این مجموعه افتاد، آن هم پس از آنکه داستانی از انوار سهیلی در چاپخانه‌ای که در آن کار می‌کرد، خواند و سپس تصمیم گرفت، داستان‌های جذاب و دشوار را برای کودکان ساده‌نویسی کند.

مهدی آذریزدی در سال 1343 به خاطر نگارش مجموعه کتاب‌های قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب جایزه سازمان جهانی یونسکو را از آن خود کرد. همچنین در سال 1345 برای نوشتن این مجموعه از سوی کتاب‌های کهن جایزه کتاب سال را دریافت نمود. آثار او از طرف شورای کتاب کودک نیز به عنوان کتاب برگزیده سال شناخته شدند. در سال 1379 نیز به خاطر نگارش قصه‌های قرآنی و دینی، به عنوان خادم قرآن شناخته شد.

او در سال 1388 در سن 87 سالگی دار فانی را وداع گفت. به دلیل آثار درخشانش در زمینه‌ی کتاب کودک، روز درگذشت او به نام روز ملی ادبیات کودک و نوجوان نام‌گذاری شد. از دیگر آثار او می‌توان به قصه‌های تازه از کتاب‌های کهن، گربه ناقلا گربه تنبل، مثنوی برای بچه‌ها، مجموعه قصه‌های ساده، تصحیح مثنوی برای بزرگسالان، حکایت منظوم شعر قند و عسل، خودآموز عکاسی و خودآموز شطرنج اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی قصه‌های شیخ عطار می‌شنویم:

روزی بود و روزگاری بود، نیمه‌های یکی از شب‌ها جبرئیل که فرشته‌ی پیغام‌رسان خداست، شنید که خداوند می‌گوید، بلی ای بنده‌ی من و به صدای دعا و عبادت یکی از بندگانش جواب می‌دهد، جبرئیل با خود فکر کرد، معلوم می‌شود یکی از بندگان پاک و بی‌آلایش خداست که دارد با خدا راز و نیاز می‌کند و خاطرش پیش خدا عزیز است. در این موقع هم نمی‌توانم چیزی بپرسم، خوب است بروم این بنده‌ی خداپرست را بشناسم و برگردم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
1 دقیقه
شیخ عطار
10 دقیقه
جنس کمیاب
2 دقیقه
دندان سفید
21 دقیقه
کودک ماهی‌گیر
6 دقیقه
خداپرست
20 دقیقه
علاج گدایی
12 دقیقه
یکی بود دوتا نبود
6 دقیقه
ریش عابد
7 دقیقه
حماسه گنجشکی
13 دقیقه
اسفند دودکن
9 دقیقه
پیر چنگی
16 دقیقه
تجارت و شانس
9 دقیقه
هدیه
81 دقیقه
کودک دانا
12 دقیقه
پند کلاه نمدی
7 دقیقه
دیوانه نی‌سوار
11 دقیقه
گدای عاشق
7 دقیقه
آب تازه
9 دقیقه
لعنت بر شیطان
7 دقیقه
مار و مارگیر
8 دقیقه
سنگ آسیاب
21 دقیقه
خوشبخت و بدبخت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی قصه‌های شیخ عطار
نویسنده
راویشبنم مقدمی
ناشر چاپیانتشارات شکوفه
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۵۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی قصه‌های شیخ عطار

Shideh Kamkar
۱۴۰۱/۳/۳۰
سلام روز و روزگار خوش. با شنیدن این داستان‌ها به کودکیم برگشتم. وقتی مادرم قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب را برایم می‌خواند. سال‌ها بعد من برای بچه هایم خواندم. یک نوه ٢ ساله دارم و امیدوارم زنده باشم و برای این عزیز دلم هم بخوانم. روح عالیجناب مهدی آذریزدی شاد باشد. بانو مقدمی صدا و لحن گفتارتان پایا و مانا 🙏🏻
davoodi
۱۴۰۰/۴/۱۱
بسیار عالیه
روحشون شاد باشه نویسنده بزرگوار مهدی آذر یزدی
چه عالی ساده روان این کتاب هارو برای بچه‌ها نوشتن
تشکر فراوان از خانم مقدمی برای گویش مناسب وعالی
ممنون از کتابراه که دسترسی به این کتاب‌های مفید را آسان کرده
بانو سعادت
۱۴۰۳/۱/۱۹
داستانها شیرین و دلنشین بود. من عاشق خانم مقدمی هستم از همون روزهایی که توی رادیو برنامه سه شنبه های خط خطی رو اجرا میکردن، یادش بخیر... این کتاب رو پیشنهاد میکنم به همه اون ها که دلشون سادگی و تفکر میخواد، اون ها که پشت فرمون حوصله شون سر میره و میخوان حرف بشنون و کیف کنن. مرسی کتابراه مرسی خانم مقدمی
ملیکا کیان
۱۳۹۹/۱۱/۲۰
کتاب شیخ و عطار یک کتاب فوق العاده است من از این کتاب خیلی خوش اومده بیشنهاد می‌کنم بخرینش چون اموزنده هست و قصه گو خیلی خوب داستان رو تعریف می‌کنه وقتی من این داستان رو گوش می‌دم انگار تو قصه هستم حتما بخرینش😇😊☺😀😁
زهرا خانم
۱۳۹۹/۹/۱۶
من بااینکه سنم به بچها نمیخوره ولی واقعا داستان‌های اینچنینی رو بااشتیاق گوش میدم ب زبان بچها میشه خیلی راححتر پی به حقایق درونی داستان‌ها برد واینکه چه ازاین بهتر که گویندش خانم مقدمی عزیزدل هست
نسرين امينى
۱۴۰۲/۴/۱۸
کتاب بسیار شیرینى بود با اینکه به نظر کودکانه میامد ولى برایم جذاب بود من به دلیل صداى خانم شبنم مقدمى این کتاب را خریدم ولى پشیمان نیستم و خواندنش را توصیه میکنم هم آموزنده ایت هم نکته هاى ریز و قابل توجهى دار
Ili Falahat
۱۳۹۹/۶/۶
فوق العاده اموزنده و زیبا بود گوینده عالی هم داشت و من ازش لذت بردم و بهتون پیشنهاد میکنم این کتاب رو بخرید گوش بدید
Gh Trs
۱۴۰۰/۳/۱۳
خیلی لذت بردم از شنیدن داستان‌های بی نظیر و آموزنده حضرت عطار با کلام و لحن بسیار روان با صدای دلنشین خانم مقدمی عزیز، سپاسگزارم از نشر این اثر 🙏🙏
محمدرضا
۱۴۰۱/۵/۲۷
این کتاب صوتی داستان‌هایی از شیخ عطار نیشابوری دارد که با صدای دلنشین راوی به خوبی روایت میشوند و اصلا کسل کننده نیستند. برای افراد بالای ۹ سال این کتاب مناسب است.
مریم توکلی
۱۳۹۹/۳/۲۸
فوق العاده بود من ده سالمه و قصه هاش عالیه هم چنین صدای خانم شبنم مقدمی هم عالیه
حسین سوری
۱۳۹۹/۴/۳۱
خیلی خوب بود من با نوه هایم گوش میدهم هم برای من خوب بود و هم برای نوه‌ها جذاب بود
مینا عزیزی
۱۴۰۲/۳/۱۸
هر ایرانی باید این کتابها را در قفسه‌های کتاب خوانه‌اش داشته باشد و روزی یک‌ داستان عطار راه زندکی کردن را هموار و هموارتر میکند
گندم نامدار
۱۴۰۰/۹/۴
تمام مدت شنیدن این کتاب از دنیای روزمرگی جداشدم و ذهنم یه استراحت خوبی کرد حتی برای بزرگسالان هم عالیه بسیار سپاسگزارم
Android TV
۱۳۹۹/۱۲/۴
بسیار عالی بود اگر می‌خواهید کتاب خوب مفیدی شب‌ها گوش دهید این کتاب را بخرید عالی هست
مرضیه ناجی
۱۳۹۹/۱۰/۱۳
عالی بود داستان‌های قشنگی داشت اسم من هستی رضایی است و 10 سالمه و اسم مادرم مرضیه ناجی است
مشاهده همه نظرات 47

راهنمای مطالعه کتاب صوتی قصه‌های شیخ عطار

برای دریافت کتاب صوتی قصه‌های شیخ عطار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.

قصه های کهن نوجوان، داستان کوتاه نوجوان، مجموعه صدای هنرمندان، مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب، کتاب صوتی قصه های عطار نیشابوری، قصه های کهن، داستان کودک، داستان آموزنده، قصه های کودکان، قصه برای کودک، دانلود داستان صوتی کودک، کتاب صوتی کودک، برنده جایزه سازمان جهانی یونسکو، برنده جایزه کتاب سال، قصه صوتی برای کودکان، قصه کودکانه صوتی، داستان نوجوان، داستان های کوتاه، دانلود داستان کوتاه، مجموعه داستان کوتاه، دانلود مجموعه داستان، داستان های پند آموز، داستان و رمان پندآموز، دانلود کتاب داستان کودک و نوجوان، کتاب داستان برای نوجوانان، داستان اخلاقی برای کودکان، داستان برای نوجوانان، داستان های کهن ایرانی، قصه های صوتی شیخ عطار، شیخ عطار صوتی، داستان های شیخ عطار کودکانه، قصه های شیرین شیخ عطار، قصه های شیرین عطار نیشابوری، قصه های عطار نیشابوری برای کودکان، داستان عطار نیشابوری به زبان ساده، داستان های عطار نیشابوری به زبان ساده، کتابهای مهدی آذر یزدی، قصه های عطار نیشابوری، قصه های شیخ عطار، عطار نیشابوری کودکانه، گروه سنی ج، گروه سنی د