دانلود کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها

کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها اثر اسپنسر جانسون، در قالب داستان به تحلیل مفهوم دره‌های زندگی و قله‌های موفقیت می‌پردازد که بسیار راه‌گشا و آموزنده است. قله‌ها و دره‌ها در واقع همان فرازها و فرودهای زندگی‌ و کار همه‌ی انسان‌هاست.

کتاب صوتی قله‌‌ها و دره‌ها (Peaks and valleys) از سری کتاب‌های رواشناسی و خودیاری‌ست که در آن کشف خواهید کرد: زودتر از دره بیرون بیایید و مدتی طولانی‌تری قدم بزنید و قله‌هایی زیاد و دره‌هایی کم داشته باشید.

عنوان فصل‌های این کتاب عبارت‌اند از: «احساس افسردگی داشتن در دره»، «یافتن پاسخ‌ها»، «از یاد بردن»، «آرمیدن»، «آموختن»، «دریافتن»، «سهیم بودن»، «به کار گرفتن شیوه‌ی قله‌ها و دره‌ها» و «لذت‌بردن از قله».

قله‌ها و دره‌ها به شما می‌آموزد که چگونه اشتباهاتی که در موقعیت‌های خوب زندگی انجام می‌دهید، فردای بد زندگی‌تان را می‌سازد. همینطور از اقدامات عاقلانه در وضعیت‌های بد می‌گوید که می‌تواند لحظه‌های خوبی را در آینده برایتان رقم بزند.

داستان کتاب حاضر درباره مرد جوانی است که در دره‌ای روزگار می‌گذراند و از زندگی خود راضی نیست، تا اینکه با پیرمردی روبرو می‌شود که بر فراز قله‌ای زندگی می‌کند. این آشنایی شرایط زندگی و کار جوان را برای همیشه تغییر می‌دهد. سرانجام، او درمی‌یابد که چگونه با بکارگیری اصول ارزشمند پیرمرد و ابزارهای عملی، در دوران‌های خوب و بد به آرامش و موفقیت بیشتری دست یابد. کتاب قله‌ها و دره‌ها ابتدا اشاره می‌کند که او هنگامی که جوان‌تر بود، در آن دره احساس خوشحالی می‌کرد. در چمنزارهایش به بازی مشغول می‌شد و در رودخانه‌اش شنا می‌کرد. آن دره تنها جایی بود که او می‌شناخت و چنین می‌اندیشید که همه زندگی‌اش را در آن‌جا خواهد گذراند.

اما پس از آن جوان دلتنگ می‌شود و نویسنده سعی می‌کند که علل این کسالت جوان را روشن نماید، او همچنان که بزرگ‌تر می‌شد بیشتر درمی‌یافت که بسیاری از چیزهایی که فکر می‌کرد درست است اکنون نادرست به نظر می‌رسند. او از اینکه پیش از این متوجه این همه چیزهای نادرست در دره نشده بود دچار حیرت و شگفتی می‌شود.

بخش اعظمی از رویدادها و پدیده‌هایی که در زندگی ما وجود دارند، بیرون از اراده و کنترل ما هستند و بر زندگی ما تاثیر می‌گذارند، اما واکنش به آن‌ها در اراده و کنترل ماست. بنابراین، می‌توان گفت که راز بزرگ موفقیت و شکست، شادی و ناشادی، توسعه و عقب‌ماندگی، نیک‌فرجامی و بدفرجامی ما انسان‌ها در چگونگی برخورد ما با عوامل بیرونی نهفته است. از سوی دیگر، مجموعه رفتارها و عملکرد ما در کار و زندگی، از باورهایمان نشات می‌گیرند. اگر با ارزیابی مداوم باورهایمان بتوانیم آن‌ها را آگاهانه شناسایی کنیم و در راستای بهتر زندگی کردن، تغییر دهیم.

دکتر اسپنسر جانسون (Spencer Johnson) از محبوب‌ترین نویسنده‌های دنیا در حوزه‌ی روانشناسی است. میلیون‌ها نفر از خوانندگان کتاب‌های او توانسته‌اند به سادگی با اعتماد به خود در شغل و زندگی به کامیابی و موفقیت دست پیدا کنند. از آثار بسیار پرفروش او می‌توان به کتاب «مدیر یک دقیقه‌ای» که به همراه دکتر کنت بلانچارد به رشته‌ی تحریر درآورده است اشاره کرد. اسپنسر جانسون در کتاب‌هایش همیشه برای مسائل پیچیده‌ی زندگی راه حل‌های ساده پیشنهاد کرده و همچنین این مسئله باعث شده است که کتاب‌های او به بیش از 26 زبان زنده دنیا ترجمه شده و در اختیار عموم مردم قرار گرفته شود.

در بخشی از کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها می‌شنویم:

لحظه‌ای سکوت کرد و بعد گفت، «بهتر نیست اول بپرسم تو چرا می‌خواهی این داستان را برایت تعریف کنم؟» مایکل با اکراه توضیح داد که در شغلش احساس امنیت نمی‌کند و اوضاع زندگی خانوادگی‌اش هم چندان خوب نیست. لازم نبود بیش‌تر توضیح بدهد. آن ناراحتی او را درک کرد و گفت، «به نظر می‌رسد تو بیش از من به این داستان نیاز داری.» او گفت در صورتی داستان را برای مایکل تعریف می‌کند که اگر به نظرش ارزشمند و مفید بود، آن را برای دیگران نیز تعریف کند. مایکل این شرط را پذیرفت و آماده شد تا داستان را بشنود.

او گفت، «من یاد گرفتم که اگر بخواهی برای سالم عبور کردن از فراز و فرودهای زندگی از این داستان استفاده کنی، باید با تمام وجودت به آن گوش دهی و داستان را با تجربه‌های خودت بسنجی تا ببینی کدام قسمت از آن در مورد تو صدق می‌کند. در این داستان، پیام‌ها اغلب تکرار می‌شود، هرچند در بعضی موارد، کمی تفاوت دارد.» مایکل پرسید، «چرا تکرار می‌شود؟»

او پاسخ داد، «خب، در مورد من، باعث شد آن‌ها را راحت تر به خاطر بسپارم و با یادآوری شان، بیش‌تر از آن‌ها استفاده کنم.» بعد افزود، «من نمی‌خواهم تغییر کنم، بنابراین باید بعضی از نکات را بارها بشنوم تا آن‌ها در ذهن ایرادگیر و بدگمانم باقی بمانند و در عمق وجودم نفوذ کنند. من بعد از فکر کردن و تامل بسیار در مورد این داستان، به این نتیجه رسیدم، ولی تو می‌توانی نحوه‌ی استفاده از این داستان را خودت کشف کنی.»

مایکل پرسید، «آیا تو واقعاً معتقدی که یک داستان می‌تواند چنین تغییرات بزرگی ایجاد کند؟ من که مطمئن نیستم.» او پاسخ داد، «با شنیدن این داستان چه چیزی را از دست می‌دهی؟ تنها چیزی که می‌توانم به تو بگویم، این است که این داستان تاثیر شگفت‌انگیزی بر زندگی من گذاشت.» او در ادامه گفت، «بعضی از آدم‌ها از این داستان چیز زیادی دستگیرشان نمی‌شود، اما برخی دیگر، درس‌های بسیاری از آن می‌آموزند! بنابراین نه خود داستان، بلکه برداشت تو از آن، مهم است. این هم به خودت بستگی دارد.»

 ۲ ساعت و ۳ دقیقه، ۱۱۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۴ دقیقه
بخش اول
۳۳ دقیقه
بخش دوم
۱۷ دقیقه
بخش سوم
۲۵ دقیقه
بخش چهارم
۱۴ دقیقه
بخش پنجم

راهنمای دانلود کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها

برای دانلود کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  قله‌ها و دره‌ها

نظرات کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها

امید پاینده
۱۳۹۹/۵/۲۰
اوایل کتاب احساس کردم کتاب داستان بچه گانه است، ولی رفته رفته داستان جذاب تر شد و مفاهیمی که میخواست رو منتقل کرد ولی ترجیح میدادم با دو صدا گفته بشه این کتاب، این که یک نفر کتاب رو گفته بود از کیفیت کار کم کرده بود ولی تجربه خوبی برای مقابله با مشکلات به صورت استراتژیک بود
Shine
۱۳۹۹/۴/۶
بسیار عالی بود. دیدگاه خیلی خوبی در زمینه مواجه شدن با مشکلات و حل کردن آن‌ها و مدیریت لحظات خوب زندگی به ما میده و اینکه در لحظات بد هم بتونیم دنبال چیز‌های خوب در اون لحظات باشیم تا اون‌ها را به لحظات خوب تبدیل کنیم.
محمد علی نجارزاده
۱۳۹۹/۶/۳۰
بنظر من مثل بقیه‌ی کتابهای انگیزشی فوق العاده بود وانجام دادن اون خیلی راحته اگه ذهن ما با خود ما هم سو باشند به امید موفقیت برای خوانندگان عزیز این کتاب
مشاهد همه نظرات (۳۴)