دانلود کتاب صوتی ماشو در مه


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ماشو در مه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ماشو در مه

کتاب صوتی ماشو در مه نوشته‌ی فرهاد حسن زاده، دربار‌ه‌ی پسر نوجوانی به نام ماشو است که در دوران رژیم پهلوی زندگی می‌کند و برادرش به مبارزه با این رژیم می‌پردازد. این کتاب برای نوجوانان به نگارش درآمده است.

خلاصه‌ی کتاب صوتی ماشو در مه:

داستان این کتاب صوتی جذاب، درباره‌ی پسری جنوبی به نام ماشو است که رژیم پهلوی برادرش حجت را در هنگام پخش اعلامیه دستگیر کرده است. اکنون او تنها شده، پدرش به مسافرت رفته و برادر دیگرش هم معتاد است. کاظم دوست صمیمی اوست که پسری بسیار زرنگ و باهوش است. دوست دیگر او سیامک نام دارد که سیا صدایش می‌زنند، او پسرکی نامرتب و شلخته است.

داستان از این قرار است که کاظم از افرادی می‌شنود که کیفی پر از طلا و جواهر را در زیر لوله‌های نفت مخفی کرده‌اند، او هر چیزی که شنیده را برای ماشو تعریف می‌کند و سیا هم مخفیانه به صحبت‌های آن دو گوش می‌دهد و می‌خواهد در به دست آوردن این گنج با آن‌ها شریک شود. هر سه دوست در پی گنج می‌روند و کل لوله‌های نفت را زیر و رو می‌کنند، اما هیچ چیزی نصیب‌شان نمی‌شود، زمانی که آن‌ها در حال گشتن بودند گاردی‌های شرکت نفت به آن‌ها شک می‌کنند و به دنبال‌شان می‌روند.

هر سه آن‌ها به کتابخانه پناه می‌برند و در آن‌جا با حبیب دوست برادر ماشو، آشنا می‌شوند. حبیب به آن‌ها می‌گوید که دست از این کار بردارند و دیگر دنبال این کار نروند، او به ماشو پیشنهاد می‌کند که راه برادرش را ادامه بدهد و شب‌ها به او در پخش کردن اعلامیه کمک کند. ماشو در دو راهی سختی قرار می‌گیرد.

جوایز و افتخارات کتاب ماشو در مه:

- تقدیر شده در سال 1375 به عنوان کتاب سال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
- برنده دیپلم افتخار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال 1374
- براساس این کتاب یک سریال در شبکه اول سیمای ایران ساخته و پخش شده است.

در قسمتی از کتاب صوتی ماشو در مه می‌شنویم:

«یک مرتبه چیزی پیدا کردیم. چیزی که انگار باد آورده بود. به سکوهای سیمانی که زیر لوله ها بود یک مقوا چسبیده بود. سیا آن را برداشت. کاظم مقوا را از دستش قاپید. من هم رفتم کنارش. عجب عکسی بود! عکس شاه! یعنی عکس صورت شاه روی هیکل یک الاغ. عکس کهنه و آفتاب خورده بود. سیا پرسید: زیرش چی نوشته؟»

عکس را از دست کاظم گرفتم و خواندم. «مرگ بر شاه، جیره خوار آمریکا.» سیا پرسید: «جیره یعنی چی؟» کاظم گفت: «یعنی یونجه، مسخره است! زود باش پاره‌اش کن!» خواستم بگویم «اشتباه می‌کنی» که آمد طرفم. دستم را پس کشیدم و گفتم: « خیلی قشنگه! واسه چی پاره‌اش کنم؟». کاظم گفت: «خطرناکه به شاهنشاه‌مان فحش داده، ریز ریزشکن!»
سیا با ترس گفت: «آره، فحش دادن به شاه زندانی دارد. مثل حجت.»

یاد حجت افتادم. یاد آن روز که برق نبود و از گرما داشتیم آتش می‌گرفتیم وسط حرف‌هایش می‌گفت: «مملکتی که شاهش نوکر جیره‌خوار آمریکاه باشد، از این بهتر نمی‌شود...»

 ۲ ساعت و ۱۶ دقیقه، ۱۲۵ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۳ دقیقه
بخش اول
۳۲ دقیقه
بخش دوم
۴۱ دقیقه
بخش سوم
۲۹ دقیقه
بخش چهارم

راهنمای دانلود کتاب صوتی ماشو در مه

برای دانلود کتاب صوتی ماشو در مه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ماشو در مه

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
چنگیز طهماسبی
۱۳۹۹/۱/۱۱
من نسخه نمونش رو شنیدم خیلی خوب بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)