معرفی و دانلود کتاب صوتی واحد شماره دو!

عکس جلد کتاب صوتی واحد شماره دو!
قیمت:
25000 تومان - 2.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی واحد شماره دو! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی واحد شماره دو! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی واحد شماره دو!

کتاب صوتی واحد شماره دو! نوشته‌ی عاطفه طیه، درباره‌ی زنی افسرده است که تمام وظایف خانه را به علت بی‌مسئولیتی همسرش به عهده می‌گیرد. این اثر در قالب داستان به روایت برخی از مهمترین مشکلات، دغدغه‌ها و انتظارات زنان از جامعه‌ی کنونی می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب صوتی واحد شماره دو:

کتاب صوتی «واحد شماره دو!» داستان بلندی درباره‌ی زندگی مشترک زنان و مردان امروزی است که با دیدی ویژه به مشکلات و موضوعات زندگی اجتماعی و شخصی آن‌ها خصوصا زنان می‌نگرد.

عاطفه طیه در این رمان زندگی زنی افسرده و خسته به اسم پوری را شرح می‌دهد که که به خاطر بدهی‌های شوهرش مجبور است هم خانه‌دار و هم کارمند باشد، او زندگی سختی را در پیش گرفته، به طوری که باید هر دو وظیفه را با هم قبول کند و آن‌ها را به بهترین نحو مدیریت کند که گاهی مطلوب او نیست. او تمام مسئولیت‌ها و خرج خانه را به عهده می‌گیرد و از تمام نیرویش برای ایده‌آل به نظر رسیدن زندگی‌اش در نظر دیگران استفاده می‌نماید. پوری با افرادی معاشرت می‌کند و رفتارهایی از خود نشان می‌دهد که او را می‌آزارد، اما چاره‌ای جز این برای ادامه‌ی زندگی خود ندارد. او سختی‌های زیادی را پشت سر می‌گذارد اما باز هم به آن جایگاهی که می‌خواهد، نمی‌رسد، زیرا او یک زن است.

نام این رمان به گونه‌ای کنایه‌آمیز به نوع دید جامعه ایرانی به زنان اشاره می‌کند که همیشه با وجود قبول وظایف سنگین و حتی حساس به عنوان جنس دوم به حساب می‌آیند. شخصی که بخش‌های مهم و دشوار وظایف یک زندگی مشترک و اجتماعی را بر دوش می‌کشد اما دیده نمی‌شود و آنطور که شایسته است با او برخورد نمی‌شود.

کتاب صوتی «واحد شماره دو!» رمانی فمینیستیک به حساب نمی‌آید اما یکی از آثار ماندگار در ادبیات اجتماعی معاصر است که شخصیتی درخشان، باورپذیر و قابل درک را در خود به نمایش می‌گذارد. نویسنده در این کتاب، دوربینی را در زاویه دید شخصیت اصلی می‌کارد و شما را با او به کلیه زوایای رمان می‌کشاند. زوایایی مانند غم‌ها، حسرت‌ها تا شوخی‌ها که گاه در مراحل دشوار زندگی وجودش را نوازش می‌دهد. عاطفه طیه در این اثر از طنز خفیفی نیز استفاده کرده که شنیدن و یا خواندن کتاب را برای هر گروه سنی جذاب و دل‌نشین می‌کند. در حقیقت این طنز خفیف، جاری در زندگی تمام انسان‌هاست که در این کتاب صوتی به درک بسیاری از بخش‌های آن و همدل شدن با آن کمک شایانی کرده است.

این رمان به صورت اول شخص روایت می‌شود و بدون بهره‌گیری از توصیفات و یا ایجاد شرایط پیچیده می‌کوشد برخی از مهمترین مشکلات و دغدغه‌های زنان را شرح دهد و به بررسی نوع نگاه به زنان و نیز انتظارات زنان از جامعه‌ی کنونی‌شان بپردازد.

در قسمتی از کتاب صوتی واحد شماره دو! می‌شنویم:

خوابش می‌آمد اما نمی‌خواست بخوابد. فکر کرد کاش می‌شد خانه مادرش نرود و خانه را مرتّب کند. از جایش بلند شد. رفت و نشست روی کاناپه. احساس کرد فشارش افتاده. یک حبّه قند از روی میز برداشت و گذاشت توی دهانش. روی کاناپه دراز کشید و پایش را گذاشت روی کوسن. به یاد همکارش افتاد که دعوتش کرده بود. فکر کرد اگر بگوید شوهرش مریض است به قول آزاد ضایع است. پارسال هم همین را گفته بود. شاید بهتر بود بگوید عروسی دعوت دارد. نمی‌خواست برود. نمی‌دانست چه بگوید. چشمش را بست. کمی کش و قوس آمد. به میز کنارش نگاه کرد. رویش یک بشقاب قطاب بود. کنارش آلبوم عکس‌های قدیمی. نیم‌خیز شد و یکی گذاشت توی دهانش. قطاب‌ها ریز و خوش طعم بودند. کمی شیرینی‌اش زیاد بود. قطاب یزد. یکی دیگر گذاشت توی دهانش. همسایه روبه رو آورده بود. مستاجر جدید واحد شماره یک. زنی نسبتاً جوان. شاید هم سن و سال پوری. دو ماه پیش اثاثش را آورده بود. به نظر می‌رسید تنها زندگی می‌کند.

واحد شماره یک بزرگ‌تر بود. یک حیاط کوچک هم داشت. فقط آن واحد به حیاط راه داشت. واحدهای دیگر فقط می‌توانستند از پارکینگ استفاده کنند. آپارتمان پوری پارکینگ هم نداشت. واحد روبه رو هم حیاط اختصاصی داشت هم پارکینگ. دو پلّه هم از واحد پوری بالاتر بود. واحد پوری درست روی پارکینگ بود. زمستان سرد بود، تابستان گرم. صبح‌ها سر و صدای روشن کردن و حرکت ماشین‌های توی پارکینگ را هم داشت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
14 دقیقه
بخش اول
8 دقیقه
بخش دوم
10 دقیقه
بخش سوم
31 دقیقه
بخش چهارم
10 دقیقه
بخش پنجم
19 دقیقه
بخش ششم
8 دقیقه
بخش هفتم
15 دقیقه
بخش هشتم
21 دقیقه
بخش نهم
14 دقیقه
بخش دهم
23 دقیقه
بخش یازدهم
33 دقیقه
بخش دوازدهم
9 دقیقه
بخش سیزدهم
9 دقیقه
بخش چهاردهم
35 دقیقه
بخش پانزدهم
12 دقیقه
بخش شانزدهم
17 دقیقه
بخش هفدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی واحد شماره دو!
نویسنده
راویمریم محبوب
ناشر صوتیانتشارات نیستان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۴۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
25000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی واحد شماره دو!

سهام خزلی
۱۴۰۲/۵/۱۵
اوج توانایی یک نویسنده، برای به تصویر کشیدن افکار منفی، سیاهی، ناامیدی و ناتوانی یک‌ زن. در حالی که زن، زندگی سازِ و این واقعیت در طول تاریخ به اثبات رسیده. زنی مستقل به لحاظ مالی، بی اینکه کوچکترین تعلق خاطری به زندگی مشترک داشته باشه، با اینکه تحصیل کرده و امروزیه، دیوانه وار در زندگی ناموفقی غرق شده که نه خودش در اون احساس رضایت، حتی محدود، داره و نه همسر و فرزندش. در حالی که میتونه طبق قوانین شرعی و عرفی، جدا بشه، و هم خودش رو رها کنه و هم همسرش رو که قطعا هرگز او‌هم‌ احساس رضایتمندی از این زندگی مشترک نداشته.
به نظرم نویسنده از نگارش این کتاب تنها یک هدف داشته: سیاهنمایی و ناتوان جلوه دادن این دو انسان در اخذ یک تصمیم عاقلانه برای ادامه زندگی سالم.
چرا که ادامه چنین زندگی یعنی آسایشگاه روانی.
شیرین احمدی
۱۳۹۹/۵/۲۹
الان تمامش کردم، از توصیفات نویسنده از عشق مادرانه به فرزند از لحظه تولد تا نوجوانی خیلی خوشم اومد این کتاب به زنانی توصیه میکنم که مبنای زندگیشون زیرپا له کردن خودشونه، به اسم فداکاری یا رعایت دیگران، همون مشکل مهرطلبی که بزرگترین بیماری ما زنهاس، وسلام
یلدا ارجمند
۱۴۰۰/۴/۲
داستان تقریبا هیچ نقطه‌ی اوجی نداره و از هیچ اتفاقیش جا نمی‌خورین. با این حال شما رو وادار میکنه تا آخر بهش گوش بدین. توصیف هاش خیلی قشنگ بود و کسالت و خفقانی که شخصیت اول داستان احساس میکرد خیلی خوب به آدم منتقل میشد. صدای خواننده هم عالی بود.
مانا
۱۴۰۱/۹/۱۵
کتابی که زندگی اکثریت زنان را بصورت زیبایی بیان کرده بود زندگی که مسئولیت زیاد زندگی زنان را نشان میدهد ولی متاسفانه دیده نمیشود من هم از کتاب هم از راوی بسیار راضی بودم. ممنون
زهرا بهرامی
۱۴۰۰/۱۲/۱۱
گوینده عالی بود اما داستان رو دوست نداشتم زندگی روزمره زنی رو روایت می‌کنه که از هیچیش راضی نیست نه هیجانی نه تعلیق و کششی قلم نویسنده خوبه ولی داستان پردازیش رو نپسندیدم
Ak.khosravi
۱۴۰۰/۴/۲۵
متنش عالی بود اونقدرآروم آروم تلخی وتنهایی زندگیشو میگه که ذره ذره باتمام وجودت درکش میکنی هرچند حالم گرفته شدباشنیدنش ازمشکلاتی واقعا هست ووجود داره، خوانش هم عالی بود
م. خ.
۱۴۰۰/۷/۳
جزئیات روزمرگی یه زنی که دیده نشده رو به قلم زیبایی نوشته به نظرم هر زنی اونو و بخونه حداقل در چند مورد باهاش همزاد پنداری میکنه
فاطمه مرادی
۱۴۰۰/۳/۲۲
خیلی قشنگه و با احساس نوشته شده، توصیفاتی که از ذهن پوری میشه رو خیلی همه مون تجربه کردیم و ملموسِ
الهام صالحی
۱۴۰۲/۱/۶
زندگی روزمره یه زن که چالش‌های زیادی داره.. یه قصه روان و روزمره
منصوره الوند آذری
۱۴۰۱/۹/۲۵
بسیار ملموس و زیبا بود روزمرگی یه بانو از خودگذشته و همین طور پر از درک
Loebat Lotfi
۱۴۰۰/۸/۱۸
خیلی خوب بود
مراحل روانشناسی و گذر از وابستگی و ایثار و رسیدن به بلوغی زنانه
Samira Noorishirazi
۱۴۰۱/۴/۱۰
داستان، انتهایی برای جمع بندی نداره و من دوست ندارم
صو صمیمی
۱۴۰۰/۵/۲۸
بسیار بسیار لذت بردم از شنیدنش خیلی خوب بود
ناصردهقانیان
۱۴۰۱/۱۰/۱۳
آخه نصف نیمه هست ولی قسمت دوش مشخص نیست
مشاهده همه نظرات 14

راهنمای مطالعه کتاب صوتی واحد شماره دو!

برای دریافت کتاب صوتی واحد شماره دو! و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.