دانلود کتاب ضرورت محاکمه جنایات داعش


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ضرورت محاکمه جنایات داعش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ضرورت محاکمه جنایات داعش

کتاب ضرورت محاکمه جنایات داعش نوشته‌ی ایمان مهرورزان، به تحلیل جرم شناختی و رفتار گروهک‌های تروریستی از جمله داعش می‌پردازد و زمینه‌های محاکمه این گروه‌ها را با نگاهی علمی مورد بررسی قرار می‌دهد.

هدف این کتاب جرم انگاری و تعیین مجازات برای گروه‌های تروریستی علی الخصوص داعش در کنوانسیون‌ها و اسناد بین المللی است. برای درک بهتر موضوع پایه‌های فکری شکل‌گیری داعش به همراه تحلیل جرم شناختی آن را از طریق روش توصیفی_تحلیلی با رویکرد روش کتابخانه‌ای به صورت فیش برداری از منابع و اسناد (کتب، فصلنامه ها، مجلات و منابع معتبر اینترنتی) انجام پذیرفته است.

در حال حاضر دغدغه اصلی، بقاء این گروهک تروریستی نیست و خیلی زود پرونده داعش نیز بسته خواهد شد، اما نباید از این نکته غافل شد که گروهی به مراتب خطرناک‌تر از داعش در آینده به وجود خواهد آمد که بی‌شک این قبیل ریشه‌یابی موضوع می‌تواند از پیشامد آن جلوگیری نماید.

اگر نگاهی به سیر تکاملی گروه‌های تروریستی بیاندازیم خیلی زود به این نتیجه می‌رسیم که آن‌ها هر روزه خطرناک‌تر از قبل می‌شوند و قدرت و وسعت بیشتری به کار خود می‌دهند که در حال حاضر این مساله را در داعش به طور محسوس می‌توان مشاهده نمود.

از نظر نگارنده زنگ‌های خطر به صدا درآمده است و خیلی زود جوامع انسانی باید تدبیری بیاندیشند تا ریشه این نوع افکار خشکانده شود که البته راهی سخت و دشوار در پیش است. بی شک نمی‌توان بدون در نظر گرفتن وضعیت جوامع از منظر سیاسی، اقتصادی، حقوقی، جرم شناختی و بسیاری از موارد دیگر به جمع بندی مناسبی برای مقابله با این پدیده وحشتناک رسید، اما این کار غیر ممکن نیست و نیاز به بازنگری جدی در تئوری‌های روابط بین الملل است.

در بخشی از کتاب ضرورت محاکمه جنایات داعش می‌خوانیم:

داعش پس از تقویت خود در سوریه به تدریج حضور و نقش آفرینی‌اش را در عراق نیز گسترش داد. عناصر داعش که در سال 2013 حضور پراکنده‌ای در عراق داشتند، از ابتدای 2014 نقش خود را در این کشور بسیار توسعه دادند. بر این اساس آن‌ها توانستند بر مناطق گسترده‌ای از عراق در استان الانبار مسلط شوند و شهرهای مهم رمادی و فلوجه را به تصرف خود درآوردند. هرچند نیروهای عراقی توانستند مناطق مهمی از جمله رمادی را از کنترل داعش خارج سازند اما شهرهایی مانند فلوجه همچنان در دست داعش باقی ماند. در حالی که ارتش عراق در حال تشدید اقدامات اطلاعاتی و نظامی خود برای خارج ساختن داعش از فلوجه بود، مرحله جدیدی از عملیات نظامی و پیشروی‌های این گروه در استان‌های صلاح الدین، نینوا، دیالی و کرکوک آغاز شده بود. داعش بعد از ناکامی در تصرف سامرا به موصل حمله کرد و توانست بر این شهر مسلط شود. سپس پیشروی‌های این گروه به سوی سایر مناطق عراق ادامه یافت و از جمله موجب تسلط بر تکریت شد. در حال حاضر داعش بر مناطق قابل توجهی از سوریه به خصوص قسمت‌های شرقی مانند: الرقه و همچنین بخش‌های مهمی از مرکز و غرب عراق مسلط است. در چنین شرایطی که با گسترش توان مالی و انسانی داعش و همکاری برخی گروه‌های محلی با آن همراه است، تهدیدات مختلف ناشی از آن در منطقه در حال گسترش است.

 ۱۴۹ صفحه، ۴۲۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-229-039-9 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
بخش اول
فصل اول: مبانی فکری و نظری موضوع
فصل دوم: مبانی تحلیلی جرم شناختی تروریسم
بخش دوم
فصل اول: شیوه تفکری مبارزه با داعش و تروریسم
فصل دوم: تحلیل راهبردهای مبارزه با تروریسم از منظر کنواسیون‌های بین المللی
نتیجه گیری
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب ضرورت محاکمه جنایات داعش

برای دانلود کتاب ضرورت محاکمه جنایات داعش و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ضرورت محاکمه جنایات داعش

نظرات کتاب ضرورت محاکمه جنایات داعش

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.