دانلود کتاب طرز نگهداری و پرورش انواع گیاهان آپارتمانی

  • از: مینا امیری مهر
  • ناشر: انتشارات آفرینش مهر
  • ۶ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب طرز نگهداری و پرورش انواع گیاهان آپارتمانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب طرز نگهداری و پرورش انواع گیاهان آپارتمانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب طرز نگهداری و پرورش انواع گیاهان آپارتمانی

مینا امیری مهر در کتاب طرز نگهداری و پرورش انواع گیاهان آپارتمانی، به معرفی و نحوه پرورش صحیح انواع گیاهان آپارتمانی می‌پردازد و راهکارهایی آموزش می‌دهد تا عمر این گیاهان افزایش یابد و محیط اطراف زیباتر و هوای پاکیزه‌تری داشته باشید.

اگر با پرورش و نحوه نگهداری گل و گیاه آشنایی نداشته باشید، خرید آن به صرفه نیست. چون هنوز یک ماه نگذشته گیاه از بین می‌رود، به همین دلیل است که خیلی از مردم با وجود اینکه علاقه زیادی به طراحی خانه با گیاهان طبیعی دارند ولی چون این گیاهان بعد از خریداری خیلی زود پژمرده می شوند، از نگهداری آن‌ها پشیمان می‌شوند و ترجیح می‌دهند مصنوعی آن را خریداری کنند.

کتاب طرز نگهداری و پرورش انواع گیاهان آپارتمانی نکات و جزییات نگهداری، کاشت، معایب، مضرات، روش‌‌های قلمه زدن و... انواع گیاهان آپارتمانی را به طور کامل شرح می‌دهد.

در بخشی از کتاب طرز نگهداری و پرورش انواع گیاهان آپارتمانی می‌خوانیم:

گیاه حسن یوسف با رنگ‌های شاد و متنوعی که دارد یکی از مناسب‌ترین و محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی می‌باشد که روش کاشت و پرورش بسیار ساده‌ای دارد. یکی از گل‌های زیبای آپارتمانی که در رنگ‌های متنوع زیبا و شادی وجود دارد، گیاه حسن یوسف است. این گیاه فصلی دارای ساقه‌های چهارگوش است و برگ‌های متنوع سبز مایل به زرد، زرد طلایی، قرمز یا ارغوانی مایل به سیاه دارد که جاذبه‌های تزئینی آن در زیبایی برگ‌های درخشانش نهفته است. این گیاه دائمی می‌باشد اما اگر در فصول سرد خارج از گلخانه یا آپارتمان باشد از بین می‌رود.

از نیمه‌های تابستان تا آخر پاییز، قلمه‌های انتهایی ساقه را به اندازه 5 تا 8 سانتیمتر، آرام جدا نمایید و از فشار دادن ساقه‌های نازک و گوشتی قلمه بپرهیزید. آنگاه قلمه‌ها را در گلدانی حاوی کمپوست گلدانی بکارید و در نور مناسب و دمای 18 تا 20 درجه سانتیگراد نگه داری کنید و مراقب باشید خاک گلدان مرطوب بماند. بعد از 10 تا 14 روز دور از تابش مستقیم خورشید قرار دهید. هنگامی که قلمه‌ها ریشه زد آن‌ها را بیرون آورید و در گلدانی با قطر دهانه 9 سانتیمتر حاوی کمپوست با پایه پیت بکارید، هنگام کاشت دقت کنید ریشه‌ها شکسته یا کنده نشود.

 ۲۰۶ صفحه، ۷۵۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-741409-7 

چاپ ۱۳۹۹: ۵۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
گیاه پتوس
آلوئه ورا
نخل شامادورا گیاهی تصفیه کننده و سم زدا
دیفن باخیا
گیاه لیندا
حسن یوسف
کاج مطبق
برگ انجیری
چشم آهویی (برگ بیدی)
گل قاشقی با نام انگلیسی Desert privet و نام علمی Peperomia magnoliaefolia که در فارسی پیرومیا، قاشقی نامیده می‌شود.
آنتوریوم
درخت افرا ژاپنی
آگلونما
زامیفولیا
شرایط نگهداری گل اسپاتی فیلوم
گل جگن
سانسوریا
سینره
درختچه فیکوس الاستیکا
کروتون
گیاه کالانکوئه، کاکتوس گلدار زیبا
نگهداری از ساکولنت
نگهداری کاکتوس در آپارتمان و عوامل خطر آن
خرید گلدان
معایب گلدان سفالی
نتیجه گیری
قوطی چای را دور نیندازید
آبکش‌ها هم گلدان می‌شوند
لاستیک‌های رنگی در حیاط خانه
فلاپی‌های قدیمی را گلدان کنید
کاشت گل در کشوی میز
یک گلدان فانتزی
ظروف شکسته را رفو کنید
منابع

راهنمای دانلود کتاب طرز نگهداری و پرورش انواع گیاهان آپارتمانی

برای دانلود کتاب طرز نگهداری و پرورش انواع گیاهان آپارتمانی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  طرز نگهداری و پرورش انواع گیاهان آپارتمانی
ابوالفضل باقری
۱۳۹۹/۸/۵
کتاب بسیار عالی درباره گل‌هایی مانند پتوس نخل ماداگاسکار و.....
محمدمهدی یاراحمدی
۱۳۹۹/۱۰/۲
کتاب واقعا خیلی خوب است من که راضی هستم
وخیلی خوب توضیح داده شده است.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)
گیاهان زینتی، گیاهان آپارتمانی، راهنمای نگهداری و پرورش گیاهان آپارتمانی، آموزش پرورش گیاهان آپارتمانی، کاشت گل در خانه، آموزش نگهداری از گل، نکات پرورش گل و گیاه، آموزش کاشت گل، گیاه پتوس، نگهداری، نگهداری آلوئه ورا، آلوئه ورا، نخل شامادورا، نگهداری نخل شامادورا، دیفن باخیا، گیاه دیفن باخیا، نگهداری دیفن باخیا، گیاه لیندا، نگهداری گیاه لیندا، حسن یوسف، نگهداری حسن یوسف، کاج مطبق، نگهداری کاج مطبق، برگ انجیری، نگهداری برگ انجیری، گیاه چشم آهویی، گیاه برگ بیدی، گل قاشقی، نگهداری گل قاشقی، آنتوریوم، نگهداری آنتوریوم، درخت افرا ژاپنی، نگهداری درخت افرا ژاپنی، آگلونما، نگهداری آگلونما، زامیفولیا، نگهداری زامیفولیا، گل اسپاتی فیلوم، نگهداری گل اسپاتی فیلوم، گل جگن، نگهداری گل جگن، سانسوریا، نگهداری سانسوریا، سینره، نگهداری سینره، کروتون، نگهداری کروتون، درختچه فیکوس الاستیکا، نگهداری درختچه فیکوس الاستیکا، کاکتوس، نگهداری از کاکتوس