دانلود کتاب علم الدرایه تطبیقی: بررسی تطبیقی اصطلاحات حدیثی شیعه و اهل سنت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب علم الدرایه تطبیقی: بررسی تطبیقی اصطلاحات حدیثی شیعه و اهل سنت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب علم الدرایه تطبیقی: بررسی تطبیقی اصطلاحات حدیثی شیعه و اهل سنت

کتاب علم الدرایه تطبیقی: بررسی تطبیقی اصطلاحات حدیثی شیعه و اهل سنت، نوشته هدفمند و آموزشی حجة‌الاسلام دکتر سیدرضا مؤدّب است. این کتاب با بیان بیش از یکصد اصطلاح حدیثی، با نگاه تطبیقی بین اصطلاحات حدیثی شیعه و اهل سنت تدوین شده و شامل حدیث از نظر تعداد راویان، حالات راویان و اوصاف حدیث است که آگاهی از هر یک، در ارزیابی و اعتبار سنجی احادیث، سودمند است.

کتاب علم الدرایه تطبیقی بررسی تطبیقی اصطلاحات حدیثی شیعه و اهل سنّت، برای دوره کارشناسی ارشد رشته علوم قرآن و حدیث تهیه و تدوین شده‌است.

تحوّلات اجتماعی و مقتضیات نو پدید دانش‌های گوناگون، نیازهایی را به‌وجود آورده که پاسخ‌ به آن، طرّاحی رشته‌‌های تحصیلی جدید و تربیت دانشوران متخصّص را ضروری می‌‌نماید. از این رو کتاب‌های آموزشی نیز باید با توجه به این دگرگونی‌ها تألیف شود. جهانی شدن و گسترش سلطه فرهنگی‌ غرب در سایه رسانه‌‌های گوناگون اقتضا دارد که دانش‌پژوهان و علاقه‌مندان به این مباحث، با اندیشه‌‌های بلند و ارزش‌‌های متعالی آشنا شوند. این مهم با ایجاد رشته‌‌های تخصصی، آفرینش متون جدید و غنی، گسترش دامنه آموزش‌ و تربیت سازمان‌‌یافته دانشجویان به انجام خواهد رسید.

حجة‌الاسلام دکتر سیدرضا مؤدّب متولد سال 1341 در قمصرکاشان و آشنای به دو زبان عربی و انگلیسی است؛ تحصیلات حوزه حجة‌الاسلام دکتر سیدرضا مؤدّب ورود به حوزه علمیه قم در سال 1352 و شروع به تحصیلات مقدمات علوم اسلامی و دینی در مدارس حضرت آیه‌الله گلپایگانی و مدرسه رسالت تا اتمام کتاب لمعتین و ادامه تحصیل دروس _ کفایه و مکاسب _نزد استادان محترم آیات عظام : علوی گرگانی، ستوده، پایانی، وجدانی، است و در ادامه تحصیلات دوره عالی ایشان شرکت در درس خارج فقه و اصول حضرت آیه‌الله العظمی فاضل لنکرانی، حضرت آیه‌الله العظمی مکارم شیرازی؛ درس فلسفه حضرت آیه‌الله محمد یزدی، بدایه الحکمه، 2 سال درس فلسفه حضرت آیه الله صالحی مازندرانی و نهایه الحکمه است.

 ۳۳۶ صفحه، ۸۹۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-195-628-0 

چاپ ۱۳۹۱: ۷۶۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سخن ناشر
مقدمه پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی (ص) 
پیش‌گفتار
اصطلاحات مربوط به حدیث و مترادف‌های آن
اصطلاحات مربوط به تقسیم حدیث از لحاظ تعداد راویان
اصطلاحات مربوط به تقسیم خبر واحد از نظر حالات راویان
مقدمه
اصطلاحات مشترک‌ سندی (1)
اصطلاحات مشترک‌سندی(2)
اصطلاحات مشترک‌سندی(3)
اصطلاحات مشترک‌سندی (4)
اصطلاحات مشترک متنی (1)
اصطلاحات مشترک متنی (2)
اصطلاحات مشترک سندی و متنی
مقدمه
اصطلاحات مختص
اصطلاحات مختص سندی (1)
اصطلاحات مختصّ سندی (2)
اصطلاحات مختص سندی (3)
اصطلاح مختصّ سندی و متنی
اصطلاحات مربوط به القاب محدّثان و دیگر عبارات رایج بین آنها
اصطلاحات مربوط به طرق تحمّل حدیث
شرایط قبول روایت 
کتابنامه

راهنمای دانلود کتاب علم الدرایه تطبیقی: بررسی تطبیقی اصطلاحات حدیثی شیعه و اهل سنت

برای دانلود کتاب علم الدرایه تطبیقی: بررسی تطبیقی اصطلاحات حدیثی شیعه و اهل سنت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  علم الدرایه تطبیقی: بررسی تطبیقی اصطلاحات حدیثی شیعه و اهل سنت