دانلود کتاب فرآیند تصمیم گیری در مدیریت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب فرآیند تصمیم گیری در مدیریت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب فرآیند تصمیم گیری در مدیریت

با توجه به دهه‌ها پژوهش درباره فرآیند تصمیم‌گیری و اهمیت بنیادین آن برای تجارت چرا هنوز بسیاری از تصمیمات کلیدی مدیریتی به شکست منتهی می‌شوند؟ پژوهش انجام شده در این کتاب به دنبال روشن کردن جواب‌های این پرسش کلیدی است. نقش محوری فرآیند تصمیم‌گیری در مدیریت و نیروهایی که در هزاره جدید به آن شکل می‌دهند هم مورد بحث ما خواهد بود.

اگر مدیر یک شرکت هستید یا کار مدیریت تجاری را در هر سطحی انجام می‌دهید، در این بازار جهانی که روزبه‌روز پویاتر می‌شود هر روز و هر لحظه و یا بهتر است بگوییم شبانه‌روز در حال انجام دادن «این کار» هستید و به خاطر انجام آن است که پول‌های درشت می‌گیرید (یا شاید هم نمی‌گیرید). در واقع «این» کار عمدتاً «کارکرد اصلی» مدیریت تلقی می‌شود که مدیریت را از غیر آن متمایز می‌کند (لااقل در محیط‌های سازمانی سنتی‌تری که در آنها هنوز این تفکیک مطرح است). مقصود از «این کار» تصمیم‌گیری تجاری است.

در واقع تصمیم‌گیری آن‌قدر برای تلاش انسانی مهم است که یک رشته علمی تمام و کمال اختصاص به مطالعه و ارتقای فرآیندهای تصمیم‌گیری دارد. انبوه متفکران، دوره‌گردها و جادوگران حوزه مدیریت کم و بیش از میوه‌های آن و دیگر حوزه‌های پژوهشی مرتبط خوشه‌چینی کرده‌اند و آن را با مقادیر معتنابهی از خرد عملی، تردیدگرایی، تردستی و موسیقی و جادو درآمیخته‌اند و این‌گونه است که تصمیم‌گیری را به گستره ناهمگونی از نظریه‌ها، مدل‌ها، فرآیندها، ابزارها، تکنیک‌ها و رویکردهای تصمیم‌گیری که روزبه‌روز دامنه‌دارتر ورام‌نشدنی‌تر می‌شوند تبدیل کرده‌اند.

هدف این کتاب تشویق تفکر با در نظر گرفتن ظرافت‌های تصمیم‌گیری مؤثر است. ما بحث خود را با مرور مختصر برخی از نظرات و نظریه‌های پایه‌ای مرتبط با تصمیم‌گیری تجاری، و نگاهی کوتاه به روند تکامل آنها آغاز خواهیم کرد. سپس به بررسی ملاحظاتی مانند تجارت الکترونیک، جهانی شدن و تفکر و عمل پیشرو در تصمیم‌گیری‌های تجاری خواهیم پرداخت. بحث بعد درباره سه نمونه موفق از محیط‌های تجاری بسیار پیچیده خواهد بود و در پایان یک واژه‌نامه و یک بخش شامل لینک‌های متنوع به منابع مفید تحت وب به کار اضافه خواهیم کرد. نتیجه‌گیری نهایی کتاب هم بیان ده گام مهم برای تقویت کارآمدی تصمیم‌گیری‌های تجاری است. هر یک از فصل‌های کتاب می‌تواند مستقلاً مورد توجه قرار گیرد و شما بر حسب علائق و نیازهای خود می‌توانید روال و ترتیب قرار گرفتن فصل‌ها را تغییر دهید.

 ۱۷۶ صفحه، ۷۶۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7106-31-0 

چاپ ۱۳۹۳: ۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: مقدمه
فصل دوم: تعاریف مفاهیم: تصمیم‌گیری چیست؟
فصل سوم: روند تکاملی تصمیم‌گیری
فصل چهارم: بعد الکترونیک
فصل پنجم: بعد جهانی
فصل ششم: وضعیت بهینه
فصل هفتم: در حوزه عمل: نمونه‌های موفق
فصل هشتم: توضیحات
فصل نهم: منابع
فصل دهم: ده گام تا تصمیم‌گیری مؤثر
ضمائم: پرسش‌های رایج
سپاسگزاری

راهنمای دانلود کتاب فرآیند تصمیم گیری در مدیریت

برای دانلود کتاب فرآیند تصمیم گیری در مدیریت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  فرآیند تصمیم گیری در مدیریت

نظرات کتاب فرآیند تصمیم گیری در مدیریت

فرزان محمدیان
۱۳۹۶/۱/۳۰
یکی از بهترین کتابهایی که در این زمینه مطالعه کردم
تاللات اللاتنننت
۱۳۹۵/۱۰/۳
یکی از برجسته‌ترین کتاب‌های حوزه تصمیم گیری، خوندنش رو توصیه میکنم
مشاهد همه نظرات (۲)