دانلود کتاب فرهنگ تغذیه و رژیم درمانی 4: بیماری‌های اعصاب و روان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب فرهنگ تغذیه و رژیم درمانی 4: بیماری‌های اعصاب و روان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب فرهنگ تغذیه و رژیم درمانی 4: بیماری‌های اعصاب و روان

کتاب فرهنگ تغذیه و رژیم درمانی 4: بیماری‌های اعصاب و روان به شما کمک می‌کند تا با بهره‌گیری از رژیم غذایی سالم از بیماری‌هایی مانند افسردگی، آلزایمر، میگرن و ... پیشگری کنید.

درباره‌ی مجموعه فرهنگ تغذیه و رژیم درمانی:

این مجموعه کتاب هشت جلدی شامل نکات کلیدی، متنوع و بسیار کاربردی است که با بیانی ساده و توضیحاتی قابل درک انواع مواد غذایی را از زوایایی گوناگون مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

از ویژگی‌های این مجموعه می‌توان به حذف مطالب تئوریک و غیر اصولی، شرح تاثیر مواد غذایی بر بدن انسان همراه با تصاویر رنگارنگ و جالب اشاره کرد. این کتاب گزیده‌ای از مباحث پر کاربرد تغذیه و رژیم درمانی کتاب «Foods THAT harm, foods THAT heal» است که با فروشی بیش از شش میلیون نسخه در کشورهای مختلف دنیا، ارزشمند‌ترین اثر در زمینه‌ی تغذیه برای عموم مردم به شمار می‌آید.

کتاب فرهنگ تغذیه و رژیم درمانی 4: بیماری‌های اعصاب و روان (Foods that harm, foods that heal : an A-Z guide to safe and healthy eating) مناسب چه کسانی است؟

خواندن این کتاب برای تمامی افراد بسیار سودمند خواهد بود؛ چرا که با شرح برجسته‌ترین کلیدهای سلامتی، نظر شما را نسبت به مواد غذایی تغییر می‌دهد و با کمترین هزینه به جلوگیری و درمان خیلی از بیماری‌های عصبی کمک می‌کند.

در بخشی از کتاب فرهنگ تغذیه و رژیم درمانی 4: بیماری‌های اعصاب و روان می‌خوانیم:

آمینواسید تریپتوفان در پروتئین گوشت، شیر و تخم مرغ یافت می‌شود. این اسید آمینه به وسیله مغز برای تولید سروتونین استفاده می‌شود. ناقل عصبی تریپتوفان پدیده‌های خواب، ترشح هورمون هیپوفیز و دریافت درد را تنظیم می‌کند. مقادیر مغزی سروتونین با دریافت تریپتوفان تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

متعاقب وعده غذایی با پروتئین زیاد، مقدار کمی تریپتوفان به علت رقابت با آمینو اسیدهای دیگر به مغز می‌رسد. از سوی دیگر به دنبال وعده غذایی حاوی کربوهیدرات‌ها، ترشح انسولین باعث می‌شود تا آمینو اسیدهای رقابتی به داخل بافت عضلانی جذب شده و تریپتوفان به مغز هدایت شود که در آن جا به سروتونین تبدیل می‌شود. یکی از اثرات سروتونین، احساس خواب آلودگی است که به دنبال مصرف تنقلات شیرین یا نهاری با کربوهیدرات زیاد ایجاد می‌شود.

 ۶۰ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-238867-4 

چاپ ۱۳۹۹: ۱۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بخش اول تغذیه و بیماری‌های اعصاب و روان
فصل 1: تغذیه و اختلالات خلق
فصل 2: استرس و تغذیه: روش‌هایی برای مقابله با آن
فصل 3: تغذیه و بیماری مولتیپل اسکلروزیس (MS)
فصل 4: افسردگی و تغذیه
فصل 5: بیماری آلزایمر
فصل 6: بی اشتهایی عصبی
فصل 7: تغذیه و بیماری بیش فعالی
فصل 8: تغذیه و بیماری پارکینسون
فصل 9: خوردن سریع و غیر معمول میزان بالای مواد غذایی (بولیمی)
فصل 10: خواب و تغذیه (خوردن برای بهبود خواب)
فصل 11: نوازی (درد عصبی)
فصل 12: سکته مغزی و تغذیه
فصل 13: عارضه خستگی طولانی ملت (مزمن)
فصل 14: تغذیه و بیماری صرع (اپی لیسی)
فصل 15: تغذیه و بیماری صرع
فصل 16: تغذیه برای میگرن و سردردهای دیگر نمایه

راهنمای دانلود کتاب فرهنگ تغذیه و رژیم درمانی 4: بیماری‌های اعصاب و روان

برای دانلود کتاب فرهنگ تغذیه و رژیم درمانی 4: بیماری‌های اعصاب و روان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  فرهنگ تغذیه و رژیم درمانی 4: بیماری‌های اعصاب و روان
رژیم غذایی، مجموعه فرهنگ تغذیه و رژیم درمانی، مجموعه فرهنگ تغذیه و رژیم غذایی، مجموعه غذاهای زیان بار غذاهای شفابخش، تغذیه، سلامت اعصاب، داروهای اعصاب و روان، تغذیه سالم، اصول تغذیه، تغذیه درمانی، علم تغذیه، کنترل اعصاب، بیماری های اعصاب و روان، بیماری آلزایمر، درمان آلزایمر، پیشگیری از آلزایمر، درمان بیماری آلزایمر، آلزایمر، علائم بیماری آلزایمر، افسردگی، درمان افسردگی، درباره ویتامین ها، ویتامین های مورد نیاز بدن، برنامه غذایی، غذای سالم، راهنمای تغذیه، نقش تغذیه در زندگی، اختلالات غذایی، تاثیر تغذیه بر روی سلامتی، انواع ویتامین ها و خواص آنها، بیماری افسردگی، شناخت درمانی افسردگی، افسردگی چیست، مبارزه با افسردگی، کاهش علایم افسردگی، درمان بیماری صرع، بیماری صرع در کودکان، صرع، صرع چیست، صرع خفیف، سکته مغزی، تغذیه بیماران سکته مغزی، انواع سکته مغزی، بیماری پارکینسون، استرس، درمان استرس، کتاب تغذیه و بیماری های اعصاب و روان، an A Z guide to safe and healthy eating، Foods that harm foods that heal، Joe Schwarcz، Fran Berkoff، انجمن ریدرز دایجست، مجموعه فرهنگ تغذیه و رژیم درمانی جلد 4، مجموعه فرهنگ تغذیه و رژیم درمانی جلد چهار، مجموعه فرهنگ تغذیه و رژیم درمانی pdf، کتاب فرهنگ تغذیه و رژیم درمانی 4، encyclopedia of nutrition and diet therapy