دانلود کتاب فرهنگ دفاعی (ارزش‌ها و الزامات حفظ و نهادینه‌سازی)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب فرهنگ دفاعی (ارزش‌ها و الزامات حفظ و نهادینه‌سازی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب فرهنگ دفاعی (ارزش‌ها و الزامات حفظ و نهادینه‌سازی)

کتاب فرهنگ دفاعی (ارزش‌ها و الزامات حفظ و نهادینه‌سازی)، تالیف مرتضی چشمه نور و جابر پوریانی، به تشریح انواع و اقسام ارزش‌ها، ارزش‌های جهاد و دفاع از منظر اسلام، نقش ارزش‌های اسلامی بر فرهنگ دفاعی، دلایل ماندگاری و علل و موانع گسترش فرهنگ دفاعی در جامعه و الزامات تاثیرگذار بر حفظ و گسترش فرهنگ دفاعی می‌پردازد.

دوران هشت ساله دفاع مقدس به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) اوج افتخارات ملت ایران است؛ لذا برای حفظ و انتقال ارزش‌های دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت به نسل آینده بایستی این فرهنگ (فرهنگ دفاعی) با جدیت در برنامه‌ریزی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور مدنظر قرار گیرد. برای تبیین نقش و جایگاه فرهنگ دفاعی که همان فرهنگ مقاومت، پایداری، ایثار و شهادت است، بیش از هر چیز نیازمند بررسی درست دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس هستیم. 

در این ارتباط، حرکت جدی تحقیقاتی و علمی پیرامون موضوع ضروری به نظر می‌رسد. اگر بخواهیم به فرموده مقام معظم رهبری مدظله‌العالی اگر بخواهیم انقلاب و کشور بیمه باشد، باید این شور و شوق، این حرکت عمومی و بسیج ملت را روز به روز تقویت کنیم. گرچه علی رغم گذشت چند سال از پایان جنگ، این حرکت کند بوده است، اما به هر حال فرهنگ دفاعی باید به عنوان میراثی گران سنگ در ذهن ملت ایران باقی مانده و از آفت تحریف مصون بماند. زیرا نشر ارزش‌های معنوی و اخلاقی با شمیم عطر خون شهیدان تأثیر به سزایی در اخلاق جوانان داشته و امید و انگیزه برای مبارزه با استکبار جهانی و همچنین ترویج فرهنگ عاشورایی را به همراه دارد. 

مهم‌ترین الزامات فرهنگی اسلامی، نشر و گسترش - فرهنگ دفاعی که در کتاب فرهنگ دفاعی (ارزش‌ها و الزامات حفظ و نهادینه‌سازی) به آن پرداخته شده و به عنوان ابعاد و عوامل تبیین کننده آن عبارت است از: پررنگ نمودن نقش فرهنگ ملی در سمت دهی به فرهنگ دفاعی کشور و تأثیرگذاری دولت بر جامعه‌پذیری مردم از دیدگاه فرهنگ دفاعی که هر کدام از این مولفه‌ها خود دارای ابعاد و زیر مجموعه‌های مختلفی است.

 ۷۵ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-8415-45-9 

چاپ ۱۳۹۶: ۴۲۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فهرست عناوین
پیشگفتار
مقدمه
تعاریف
انواع و اقسام ارزش‌ها
ارزش‌هاى جهاد و دفاع از منظر اسلام
نقش ارزش‌های اسلامی بر فرهنگ دفاعی
دلایل ماندگاری ارزش‌های فرهنگ دفاعی
علل و موانع گسترش فرهنگ دفاعی در جامعه
الزامات تاثیرگذار بر حفظ و گسترش فرهنگ دفاعی
نتیجه گیری
پیشنهادات و راهکارها
منابع و ماخذ

راهنمای دانلود کتاب فرهنگ دفاعی (ارزش‌ها و الزامات حفظ و نهادینه‌سازی)

برای دانلود کتاب فرهنگ دفاعی (ارزش‌ها و الزامات حفظ و نهادینه‌سازی) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  فرهنگ دفاعی (ارزش‌ها و الزامات حفظ و نهادینه‌سازی)