دانلود کتاب فرهنگ های رسانه ای شدن


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب فرهنگ های رسانه ای شدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب فرهنگ های رسانه ای شدن

رسانه ای شدن (Mediazation) یکی از فرایند های کلانی است که در عصز جهانی شدن اتفاق می افتد. رسانه ای شدن عنوانی است که برای تاثیری که رسانه ها بر زندگی، شخصیت، سلیقه ها، ... ما می گذارد. این کتاب برای نخستین بار در سال 2013 تالیف شده است.

چرا باید امروزه کسی یک کتاب در باره فرهنگ رسانه ای بنویسد؟ در مورد کتابی با چنین عنوانی، بیدرنگ باید بپرسیم چرا؟ و این پرسش دست کم دو جنبه دارد. یکم، می توان پرسید چرا هنوز کسی یافت می شود که ذهن خود را به موضوع فرهنگ رسانه ها مشغول کند. در طول دهه ها یک بحث آکادمیک درباره میزان رسانه ای بودن فرهنگ معاصر وجود داشته است. علاوه براین، در روزنامه ها و مجله های خود بحث هایی در باره گرایش به رشد، افول، و تغییر در فرهنگ های رسانه ای خود مشاهده می کنیم. دوم، می توان پرسید چرا باید چنین بحثی شکل یک کتاب بخود بگیرد. البته فرهنگ رسانه ای امروز بطور فزاینده ای دیجیتالی شده، و اینترنت محیط غالب است. من مایلم در ابتدای این کتاب به هر دو سوال پاسخ دهم.

دلیل پرداختن به موضوع فرهنگ رسانه ها از این حقیقت ناشی می شود که از ابتدای نوشتن در باره فرهنگ توده ای مدرن و تاثیر رسانه ها، هر روز بیشتر درباره فرهنگ رسانه ای نوشته و منتشر شده است. با این وجود، من بر این باورم که تحلیل های موجود برای ارائه یک ارزیابی مناسب در باره گذار در جریان فرهنگ ما به یک فرهنگ رسانه ای ناکافی است. این ناکافی بودن به این دلیل است که اهمیت این گذار ناچیز شمرده شده است، فاقد درک کافی از شیوه هایی است که رسانه ها - یا به بیان دقیق تر ارتباطات رسانه ای- بطور فزاینده اثر خود را بر زندگی روزمره، هویت، و شیوه زندگی جمعی ما می گذارند. ارتباطات رسانه ای در این گونه بحث ها تا حدودی اهمیت ثانویه بخود می گیرند. در مقابل، می توانیم مطالبی را بخوانیم که در آن ها در باره رسانه ها در رابطه با تغییر و گذار صحبت می شود و این که ما در حال ترک حوزه های کتاب و تلویزیون و ورود به دنیای روشن جدید اینترنت هستیم. یک بحث اصلی که در این کتاب بسط خواهد یافت این است که این شیوه های تفکر درباره فرهنگ رسانه ای گمراه کننده اند. اگر ما واقعا بخواهیم بدانیم فرهنگ ما چگونه از طریق استفاده فزاینده از رسانه ها به یک فرهنگ رسانه ای تغییر یافته و می یابد، به رویکردی بسیار پیچیده تر از این رویکردهای افراطی موجود نیاز داریم، بگونه ای که می توان از این بحث ساده شده مبنی بر این که فرهنگ های رسانه ای فرهنگ های رسانه ای شدن هستند (توسط رسانه ها شکل می گیرند ) اجتناب کرد.

 ۲۲۷ صفحه، ۵۹۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-1027-50-8 

چاپ ۱۳۹۳، قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰۰ ت - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

1- مقدمه
2- فرهنگ  رسانه ای چیست
3- رسانه ای شدن فرهنگ
4- فرهنگ های رسانه ای شدن و جهان های رسانه ای شده
5- جامعه سازی در درون فرهنگ های رسانه ای شدن
6- مطالعه فرهنگ های رسانه ای شدن
7- چشم انداز

راهنمای دانلود کتاب فرهنگ های رسانه ای شدن

برای دانلود کتاب فرهنگ های رسانه ای شدن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  فرهنگ های رسانه ای شدن

نظرات کتاب فرهنگ های رسانه ای شدن

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.