معرفی و دانلود PDF کتاب فصل تحصیلی ما: مروری بر یافته‌های یک دانشجو در دانشکده معماری یزد

عکس جلد کتاب فصل تحصیلی ما: مروری بر یافته‌های یک دانشجو در دانشکده معماری یزد
قیمت:
6000 تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب فصل تحصیلی ما: مروری بر یافته‌های یک دانشجو در دانشکده معماری یزد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فصل تحصیلی ما: مروری بر یافته‌های یک دانشجو در دانشکده معماری یزد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فصل تحصیلی ما: مروری بر یافته‌های یک دانشجو در دانشکده معماری یزد

نجمه عزیزی بندرآبادی در کتاب فصل تحصیلی ما: مروری بر یافته‌های یک دانشجو در دانشکده معماری یزد، خاطرات دوران تحصیلش را به رشته تحریر درآورده است. این اثر خواندنی با رگه‌هایی از طنز، خودکاوی، شادی، اندوه، بیم و امید در بازه‌ی زمانی سال 1373 تا 1381 روایت می‌شود.

درباره‌ی کتاب فصل تحصیلی ما:

شروع تحصیل نجمه عزیزی بندرآبادی در رشته‌ی معماری دانشگاه یزد، مرزی واضح و نقطه‌ی عطفی آشکار در زندگی‌اش به شمار می‌رود؛ مرزی که زندگی او را به دو قلمرو قبل و بعد از آن تفکیک می‌کند. تحصیل آکادمیک معماری در خانه‌ی تاریخی رسولیان،‌ طعمی ویژه از زیستن و آموختن را به او آموخت و سال‌ها شوق به اشتراک گذاشتن این احساسات درونی‌اش را داشت تا اینکه در آستانه چهل سالگی به سمت نوشتن کتاب فصل تحصیلی ما (Our Educational Life) سوق یافت. آنچه در این اثر نوشته شده غالباً بر مستندات و اتّفاقات واقعی استوار است، اما به اقتضای قالب داستانی آن، گاهی خیال نیز جولانی داشته و مخیر بوده که رویدادی را در زمان یا مکان قدری جابه‌جا کند یا بیافریند.

کتاب فصل تحصیلی ما مناسب چه کسانی است؟

این اثر راهنمای باارزشی است برای مدرسین معماری و آنان که وجه هنری معماری را به خوبی می‌شناسند. مطالعه‌ی این کتاب به تمام دانشجویان معماری به ویژه مبتدیان و همچنین علاقه‌مندان به کتاب‌های خاطرات و داستان توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب فصل تحصیلی ما می‌خوانیم:

بیدار که شدم، ‌ دیدم متأسّفانه، نمرده‌ام، حتّی تب هم ندارم! بسختی از جا برخاستم. ‌ صدای رادیو می‌آمد. حوصله‌ی مجری خوشحال و مثبت و پرانرژی رادیو را نداشتم،. خیز برداشتم که با ضربه‌ای محکم، ساکتش کنم؛ امّا متوجّه شدم که آن‌روز خیلی هم سرحال نیست. ‌ گوش تیز کردم و فهمیدم که یکی از مراجع تقلید به رحمت خدا رفته است و خدایا! چه می‌شنیدم؟ امروز تعطیل عمومی اعلام شده‌است. ‌ یک‌باره روح در تنم دمیده شد از جا پریدم و با دست و روی نشسته و گیس پریشان به پاکوبی و دست افشانی پرداختم.

با اینکه این را می‌دانستم که خوشحالیم بابت تعطیلی است و ربطی به فوت آن بندۀ خدا ندارد، برای فرار از عذاب وجدان فاتحه‌ای برایش خواندم و زبان به درد دل با او گشودم: "خدا رحمتت کند. ماموریتت در این جهان روزی به پایان رسید که من شدیدا به تعطیلی آن نیاز داشتم به برکت گشایشی که در کارم به من هدیه کردی آرزو می‌کنم روزگار خوشی در جهان جاودان منتظرت باشد.

تعطیلی فوق‌العاده چسبید امّا به هرحال دوباره خیلی زود به جلسه‌ی بعد رسیدیم. نه می‌شد به مرگ کس دیگری امید داشت و نه به فراموشکاری استاد. یک باره یادم افتاد که از امتیاز نفر بیستمی‌ام اساسی استفاده کنم، گفتم: "می‌رم، امّا دست خالی و هیچ کاری هم نمی‌کنم، فقط تا می‌توانم عصبی کننده می‌خندم. " سربلند و خوش‌حال و دست خالی راهی دانشکده شدم.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل 1- رویای بیدار
فصل 2- آخر شدن
فصل 3- جور هندوستان
فصل 4- سیب سرخ دوستی
فصل 5- سفر مرا به کجا برد؟
فصل 6- سراچه‌ی ترکیب 2
فصل 7- خانه‌ی دوست
فصل 8- بشنو از نی
فصل 9- باز چه خورده‌ای دلا؟!
فصل 10- بهار گفتگو
فصل 11- پاییز حضور
فصل 12- ‌ای چشمه‌ی آگاهی!
فصل 13- جانمازم چشمه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فصل تحصیلی ما: مروری بر یافته‌های یک دانشجو در دانشکده معماری یزد
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات دانشگاه یزد
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات129
زبانفارسی
شابک978-600-8571-28-5
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه، کتاب‌های معماری
قیمت نسخه الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب فصل تحصیلی ما: مروری بر یافته‌های یک دانشجو در دانشکده معماری یزد

برای دریافت کتاب فصل تحصیلی ما: مروری بر یافته‌های یک دانشجو در دانشکده معماری یزد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.