دانلود کتاب قرار ملاقات با زندگی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب قرار ملاقات با زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب قرار ملاقات با زندگی

زالیا کاهاواته در کتاب قرار ملاقات با زندگی، از امیدی که در دلش است و نمی‌گذارد تسلیم شود، تجربیاتی که هنگام مبارزه با طبیعت برای زندگی کردن بدست آورده، ترک اعتیادش، کارآفرینی‌ها و فعالیت خیریه‌اش سخن می‌گوید.

او به دلیل شیمی درمانی وضعیت جسمی دشواری داشته و طی این دوره 95 درصد بینایی‌اش را از دست داده است اما دیدگاهی مثبت به زندگی دارد و و به پاس تجربیات تلخی که از سر گذرانده و شرایط سخت زندگی‌اش تجربیاتی سودمند کسب می‌کند.

خواندن کتاب قرار ملاقات با زندگی (Mein blind date mit dem leben) برای همه خصوصا کسانی که از استعداد‌ها و توانایی‌های خود غافلند بسیار مفید است. این کتاب به شما درس زندگی می‌دهد. حتی اگر سختی‌هایی که در کتاب به آن‌ها اشاره شده را تجربه نکرده باشید و زندگی راحتی داشته باشید.

زالیا کاهاواته (Saliya Kahawatte) در کتاب حاضر آورده است: تجربه به من آموخته است که بیشتر افراد آنچه را که نمی‌توانند تصور کنند، انجام‌ناپذیر و غیرممکن می‌پندارند و همین باعث می‌شود که خود و دیگران را در چهارچوب‌های فکری و عملی و عادات روزمره محدود کنند و توانایی‌های بالقوۀ بیشماری را بلااستفاده رها کنند. چنین اشخاصی وقتی در برابر کسی مانند من قرار می‌گیرند که از دید آن‌ها به یک زندگی ظاهراً غیرِممکن، عملاً حرکت و پویایی و امکان بخشیده است، عکس‌العملی توأم با ناباوری و گاه شک و تردید نشان می‌دهند.

او بهترین و مهم‌ترین درس‌ها را در دوران‌های دشوار زندگی‌اش آموخته است برای مثال در جریان مبارزه‌اش با سرطان توانایی یافتن دشمنان درونی، شناخت درست و غلبه بر آن‌ها و بعدتر دستاوردهای جدید و مهم‌تری را در دوران روان‌درمانی و ترک اعتیاد بدست آورده است.

در بخشی از کتاب قرار ملاقات با زندگی می‌خوانیم:

به این ترتیب آخرین قدم استراتژی من هم نتیجه داد. شگفت‌آور این بود که به شکلی معجزه‌آسا و به سرعت حالم رو به بهبودی می‌رفت. از نیمۀ نوامبر اجازه داشتم برای ساعت‌های طولانی به پارک بروم. یک بار باران تندی بارید. من سرم را تا جایی که می‌شد به پشت خم کرده بودم تا بتوانم تا حد امکان بیشترین قطرات درشت باران را روی صورتم حس کنم.

حس غیرقابل توصیف و بی‌نهایت زیبایی بود. بالأخره از بیمارستان مرخص شدم اما نه برای همیشه. هنوز یک عمل جراحی بزرگ پیش رو داشتم. من و لارا حتی ثانیه‌ای فکرمان را به این دلیل خراب نکردیم. کم‌کم موهایم شروع به درآمدن کردند اما من به سر طاسم عادت کرده بودم و هر هفته چندین بار سرم را تا ته اصلاح می‌کردم. این مدل را تا به الان هنوز هم می‌پسندم. این طاسی مرا یاد دورانی می‌اندازد که در آن با موفقیت از همراه شدن با مرگ سر باز زده بودم.

به‌ رغم اینکه قانوناً هنوز بیمار محسوب می‌شدم اما در رستوران مشغول به کار شدم. کارمان بسیار گرفته بود. بسیاری از مهمانان برای جشن کریسمس سالن را رزرو کرده بودند. شب‌ها با کمک لارا به حساب و کتاب‌ها می‌رسیدم. او رقم به رقم تمام فاکتورها را برایم خواند تا جایی که توانستم حساب ماه‌هایی که نبوده‌ام را نیز بازیابی و رسیدگی کنم. بعد از آن یک مشاور مالیاتی استخدام کردم تا به‌صورت مرتب در پایان هر سال کاری به امور مالیاتی رسیدگی کند.

در تاریخ 6 دسامبر 1994 روز تولد بیست و پنج سالگی‌ام ساعت هشت صبح برای دومین بار به اتاق عمل منتقل شدم. قرار بود طی عملی هشت ساعته برای احتیاط، تعداد زیادی از غدد لنفاوی ناحیۀ شکم را خارج کنند. حتی رئیس بخش هم قرار بود سر عمل حاضر شود.

 ۲۵۹ صفحه، ۴۵۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8942-31-3 

چاپ ۱۳۹۷: ۳۹۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۱۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

یک
امروز. روشنگری
1985. همه‌چیز تار می‌شود
دو
امروز. چهارچوب‌ها
1969 تا 1985 روال عادی زندگی
1986 تا 1989 من بیشتر از این می‌خواهم
سه
امروز، واقع‌بین، صادق
1989تا 1992 فریبکاری آغاز می‌شود
1992 تا 1993 پله‌های ترقی
چهار
امروز. با تمام قدرت رو به جلو
1993 تا 1994 در مسیر موفقیت
جولای تا دسامبر 1994. بر لبۀ پرتگاه
پنج
امروز. مصائب از ما آدم‌های تازه‌ای می‌سازند
1995تا 1998. فراز و نشیب ها
1998 تا 2002 بازگشت به خط شروع
شش
هنوز هم یک استثنا
2003 تا 2004. سقوط
2004 تا 2006 پرواز با چشمان بسته رو به ‌سمت موفقیت
هفت
امروز و فردا

راهنمای دانلود کتاب قرار ملاقات با زندگی

برای دانلود کتاب قرار ملاقات با زندگی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  قرار ملاقات با زندگی
مسعود فداکار
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
کتاب با ترجمه خیلی عالی همراه با نوشتار واقعی یک تجربه سخت که با بیان شیوا شما را در هیجان‌ها و اتفاق‌های افت و خیز یک زندگی شریک می‌سازد.. و البته با فرمت خوب ارائه شده توسط کتابراه مطالعه خیلی جالبی رو فراهم می‌کنه! امیدوارم همه کتاب‌ها با این فرمت ارائه بشن یا حداقل کتاب‌های جدید.
عرفان شمس زاده
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
خوندن این کتاب رو به هرکسی که نا امید شده از زندگی توصیه میکنم
مازیار جهانپور
۱۳۹۸/۱/۶
کتاب بسیار جالبی بود به طوری که من رو مجبور کرد طی یک هفته مطالعش کردم. ممنونم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۶)