دانلود کتاب قصه‌های پندآموز کهن: خروس و روباه و قصه‌های دیگر

عکس جلد کتاب قصه‌های پندآموز کهن: خروس و روباه و قصه‌های دیگر
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب قصه‌های پندآموز کهن: خروس و روباه و قصه‌های دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قصه‌های پندآموز کهن: خروس و روباه و قصه‌های دیگر

کتاب قصه‌های پندآموز کهن: خروس و روباه و قصه‌های دیگر، دربرگیرنده‌ی پنج داستان قدیمی است که شخصیت‌های اصلی این داستان‌ها حیواناتی مانند خروس، روباه، فیل و... هستند و پیام‌های اخلاقی مهمی دارند. مطالعه‌ی این حکایت‌ها برای تمامی کودکان سودمند است.

موضوع کتاب قصه‌های پندآموز کهن: خروس و روباه و قصه‌های دیگر چیست؟

این کتاب پنج داستان دارد که در هر کدام از داستان‌ها تلاش می‌شود تا پیامی اخلاقی به شما منتقل گردد. داستان نخست که اسب و شیر نام دارد به ماجراجویی‌ اسب پیری می‌پردازد که برای ماندن در خانه باید شیری را شکار کند تا اربابش راضی شود او بماند. داستان دوم سه ماهی در آبگیر نام دارد و زندگی ماهی‌هایی را روایت می‌کند که با هم دوستانی صمیمی هستند و روزی زندگی‌شان به خطر می‌افتد.

خروس و روباه که نام داستان بعدی است، داستان روباه مکاری را شرح می‌دهد که می‌خواهد خروس تپلی را شکار کند، برای همین با او سر صحبت را باز می‌کند. داستان چهارم تحت عنوان غار سخنگو حکایت شیر پیر و ضعیفی است که هیچ برای خوردن ندارد، به همین خاطر تصمیم می‌گیرد که درون غاری کمین کند تا روباه مکاری را شکار کند.

داستان پایانی با نام تنبیه فیل، قصه‌ی فیلی را شرح می‌دهد که شاخه‌ی درختی را می‌شکند و آشیانه‌ی زوج گنجشکی را خراب می‌کند و تخم‌هایشان می‌شکند. این زوج نقشه‌ی جالبی برای تنبیه این فیل می‌کشند و همدستانی برای این کار پیدا می‌کنند.

مجموعه‌ی قصه‌‌های پندآموز کهن (Great tales from Panchatantra) تلاش می‌کند تا با بازنویسی و تصویرسازی داستان‌های کهن، تعریفی جدید از آن‌ها ارائه دهد و به رشد و آموزش فرزندان این سرزمین یاری برساند.

کتاب قصه‌های پندآموز کهن: خروس و روباه و قصه‌های دیگر برای چه کسانی مناسب است؟

این داستان‌ها بسیار جذاب هستند و مفاهیم عمیقی دارند و برای کودکان 4 تا 8 سال آموزنده و دلنشین خواهد بود.

در بخشی از کتاب قصه‌های پندآموز کهن: خروس و روباه و قصه‌های دیگر می‌خوانیم:

صبح روز بعد، ماهیگیرها با یک تور بزرگ به کنار آبگیر آمدند. آن‌ها تورشان را به داخل استخر انداختند. این دو ماهی همراه با ماهی‌های دیگر در داخل تور ماهیگیری گرفتار شدند. آن‌ها سعی کردند تا فرار کنند؛ اما تلاششان بی‌فایده بود.

فهرست مطالب

اسب و شیر
سه ماهی در آبگیر
خروس و روباه
غار سخنگو
تنبیه فیل

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قصه‌های پندآموز کهن: خروس و روباه و قصه‌های دیگر
مترجمعلی محمدپور
ناشر چاپیانتشارات اعجاز علم
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۶۵
زبانفارسی
شابک978-600-7839-82-9
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0€
افزودن به کتابخانه
موضوع کتابکتاب‌های داستان برای کودکان

نظرات کتاب قصه‌های پندآموز کهن: خروس و روباه و قصه‌های دیگر

Hengameh Raeisi
۱۳۹۹/۵/۶
کاش نویسنده می‌گفت درس اخلاقی داستان‌ها چیه! مثلا داستان اول، آیا درسش اینه که بعد از یه عمر خدمت، باید طرف رو بندازیم بیرون از خونه؟ یا اینکه یه اسب پیر اینقدر قوی هست که یه شیر چندصد کیلویی رو می‌تونه با سرعت بکشه؟ یا شیر اینقدر ضعیفه؟... من هنوز دارم فکر می‌کنم که درس اخلاقیش چی می‌تونه باشه...
کاش نویسنده اسمش رو قصه‌های کهن نمی‌گذاشت... احساس میکنم از این کلمه سو استفاده شده و به نوعی توهین به قصه‌های کهن هست...
حیف از وقتی که برای خوندنش گذاشتم و وقتی که صرف کشیدن این نقاشی‌ها شده...
Anna B
۱۴۰۰/۲/۲
بعضی از داستانهاش نه تنها پندآموز نبودن بلکه بدآموزی هم داشتند. مثلا تو داستان اول اسب شیر رو برای نجات خودش می‌کِشه رو زمین و حیوون بدبخت خونین و مالین میمیره. این صحنه برای یه بچه اصلا خوشایند نیست!
فاطمه A.G
۱۴۰۰/۳/۱۳
باسلام
من برای برادرم این کتاب رو خوندم و خیلی خوشش اومده چون راجب حیوانات بود مخصوصا از قصه‌ی اولی خیلی خوشش اومد اما تو قصه دوم از صید و مردن ماهی خیلی ناراحت شد
ولی در هر حال عالی بود
zahra hatami
۱۳۹۹/۱۲/۱۶
من از این کتاب خیلی خوشم آمد 😄
به دوستانم پیشنهاد کردم که از برنامه کتابراه این داستان را بخوانند
زهره جعفری
۱۴۰۰/۳/۱۲
سلام عالی بود بهترین کتابی که من خوندم بود🥰🥰🥰🥰😍😍😍😍🥰🥰🥰🤩🤩🤩❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤ رایا ۸ ساله از تهران 💞
مشاهده همه نظرات ۶۴