دانلود کتاب لذت مطالعه


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب لذت مطالعه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب لذت مطالعه

کتاب لذت مطالعه نوشته‌ی خدیجه بلوچ به شما یاد خواهد داد که چطور در راه درست مطالعه قرار بگیرید و با صرف وقت کم میزان یادگیری خود را به اندازه چشم‌گیری افزایش دهید.

آیا دوست دارید یک فصل دشوار از یک کتاب را مرور کرده و نکات اساسی آن را به روش نقشه ذهنی به سرعت و به نحوی موثر بفهمید؟ آیا می‌خواهید دقت و تمرکز خود را در حین مطالعه افزایش دهید؟ آیا می‌خواهید آنچه که می‌خوانید را بهتر به یاد بیاورید؟ کتاب حاضر به شما می‌آموزد تا چطور در هنگام گوش دادن یک درس به طور دقیق یادداشت‌برداری کنید.

مغز انسان یک پردازشگر شگفت‌انگیز و بسیار نیرومند است که می‌تواند افکار و ایده‌های بسیاری خلق کند به شرط آن که یاد بگیرید چطور از آن استفاده کنید. در این صورت دیگر مطالعه یک کار زجرآور و کسل کننده نخواهد بود و به یک عمل سریع، آسان و ثمربخش تبدیل می‌گردد.

خدیجه بلوچ در این کتاب کمک می‌کند تا با استفاده از نقشه‌های ذهنی ایده‌های جالبی که در گوشه و کنار مغزتان پنهان شده‌اند را پیدا کرده و روی آن‌ها کار کنید. نقشه‌های ذهن، شما را قادر خواهند ساخت که قبل از شروع مطالعه، کلیت را بفهمید و بعد از اتمام مطالعه هم یک منبع خوب برای رجوع داشته باشید.

از آنجایی‌ که نقشه ذهن، یک سیستم خود سازمان‌بندی شونده است، به شما روند کلی پیشرفتتان را ارائه خواهد داد و قدرت درک و تفسیرتان را افزایش می‌دهد. این کار به روند مطالعه و یادگیری شما سرعت می‌بخشد و آن را لذت‌بخش می‌کند و حافظه را وسعت می‌بخشد.

در بخشی از کتاب لذت مطالعه می‌خوانیم:

شما به‌ عنوان فردی که مطالعه انجام می‌دهید چه کتاب‌های مهم درسی چه داستانی چه علمی و یا حتی رمان باید بهترین ساعاتی که می‌توانید با آن کتاب ارتباط برقرار می‌کنید را انتخاب کنید این ارتباط است که می‌تواند خیلی مهم باشد چون میزان یادگیری شما اگر کتابی مهم باشد بالاتر می‌رود. مثلاً خود من دوست داشتم آخر شب مطالعه داشته باشم یا صبح خیلی زود مثلاً ساعت 4 صبح، شاید برای بعضی این ساعت عذاب‌آور باشد اما همان سکوت و آرامش صبح خیلی زود باعث یادگیری من می‌شد پس قدم اول این است که ساعت مطالعه خود را بیابید.

در کنار استراحت فکری، استراحت جسمی نیز اهمیت زیادی دارد. تمرین و ورزش باعث گردش سریع‌تر خون و رسیدن اکسیژن بیشتر به مغر می‌شود. همین امر باعث افزایش دقت و تمرکز شما در حین مطالعه می‌شود بنابراین بهتر است بعد از مدتی که وقت خود را صرف مرور و بازخوانی هر مطلبی انجام دادید از محل مطالعه‌ی خود بیرون بروید و کمی در فضای آزاد قدم بزنید این کار علاوه بر ایجاد یک وقفه و تنفس، به حفظ سلامتی شما هم کمک زیادی می‌کند. قدم زدن در حیاط خانه یا رفتن به پارک سر کوچه نیز می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد. از یاد نبرید که مطالعه‌ی مداوم و بی‌وقفه باعث خستگی مغز و کاهش کارایی آن می‌گردد.

 ۱۱۰ صفحه، ۳۶۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-455-647-7 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۱۰۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: نقشه ذهنی
نقشه ذهنی چیست؟
از نقشه ذهنی چه استفاده‌ای می‌توان کرد؟
نقشه ذهن = خلاصه‌برداری از کتاب
هفت گام برای ترسیم یک نقشه ذهنی
برتری نقشه ذهنی نسبت به یادداشت‌های خطی
فصل دوم: تحول در روش مطالعه
چرا سرانه مطالعه در ایران باید این‌قدر کم باشد؟
مکان مطالعه
تمرکز حواس
آمادگی روحی
آمادگی جسمی
مزاحمت‌ها
یادگیرنده بی‌علاقه
ترس از مطالعه
روش‌های قدیم و جدید مطالعه
تکنیک مطالعه بوزان
فصل سوم: یادداشت برداری
یادداشت‌برداری به چه دردی می‌خورد؟
فصل چهارم: خلاقیت در مطالعه
ایجاد انگیزه مثبت
به خود مدال بدهید
خواندن و نوشتن
بی‌علاقگی به نوشتن
نوشتن و اندیشیدن
فصل پنجم: تندخوانی
باورهای غلط در مطالعه
مزایای مطالعه سریع
هفت گام برای افزایش سرعت مطالعه
حرکت انگشت بر روی نوشته
بهترین زمان مطالعه خود را پیدا کنید
فصل ششم: زمان‌بندی
فصل هفتم: حافظه
از بین رفتن حافظه بعد از یادگیری
ده اصل اساسی حافظه
مغز سالم
آشنایی با مهارت‌های حافظه
تقدیر و تشکر
راه ارتباطی

راهنمای دانلود کتاب لذت مطالعه

برای دانلود کتاب لذت مطالعه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  لذت مطالعه
elahe fateh
۱۳۹۹/۱/۲
بهترین کتاب برای خلاصه نویسی مطالب کتاب.. و حتی برا کارای دیگ. چون هر دونیم کره‌ی مغزو فعال میکنه و باعث میشه زودتر و بهتر مطالب و یاد بگیرین
اسماعیل امینی
۱۳۹۸/۹/۱۷
واقعا کتابی عالی و قابل استفاده خصوصا برای اشخاصی که مطالعه میکنند ولی مطالب رو زود فراموش میکنند و یا از مطالعه استفاده نمیبرن بسیار مفید هستش.
حسن سجودی
۱۳۹۸/۸/۲۰
بسیارمفید بود باعث پیشرفت روز افزون میشود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)