دانلود کتاب مانلی

  • از: فریبرز یدالهی
  • ۳۶ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب مانلی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب مانلی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مانلی

کتاب مانلی به قلم فریبرز یدالهی، داستان عشق دختری را که ریشه در افغانستان دارد، در چهار برهه‌ی زمانی به تصویر می‌کشد.

این کتاب به مشکلات افغانستان می‌پردازد و ادامه‌ی رمان "گاه دیر گاه زود" است که این بار از نگاه شخصیت زن داستان به اتفاقات نگریسته می‌شود. مانلی با اشعار شاعرانه‌اش، نگاهی اجتماعی به مسائل نیز دارد.

در بخشی از کتاب مانلی می‌خوانیم:

از اول بگویم یا از زیباترین فراز آشنایی؟ بگذار از آنجا بگویم که عشق تبلور یافت، از قدم زدن در کوچه باغ‌های زیبا، آنجا که طبیعت و زمین و زمان همه با ما همراه بودند. انگار موسم عشق و عاشقی بود و موقع زایش احساس، فصل خوب پرواز. بگذار از گُلگشت بگویم و از ضرب اهنگ نشاط، از عشق بگویم و از زیبایی حیات. آن هوای دل‌انگیز و آن گردش مُفرّح را فراموش نمی‌کنم. برگ‌ریزِ درختان بود و در زیر پا برگ‌های سرخ و زرد زمزمه می‌کردند. متین می‌گفت برگ‌ها موسیقی متن می‌نوازند. انار این دختر آتش از درخت آویزان بود. گاه اناری لب گشاده دانه‌هایش را نشان می‌داد و به ما لبخند می‌زد. متین می‌گفت انار دختری است که خودنمایی می‌کند. آن‌ وقت که از انار، دخترِآتش می‌گفت به من نگاه می‌کرد. چقدر انار را دوست دارم. در درونش خون زندگی جاریست.

صدای آب و نغمه پرندگان هر بی‌دلی را صاحب‌دل می‌کند. همان‌جا بود که فوران سروده‌ها عینیت یافت. متین با نوشته‌هایش مرا هم سر ذوق می‌آورد. می‌گفت دختران شعر آفرینش‌اند. به من می‌گفت: شعرِگویا شعرِناب.

دختران با شعر به دنیا می‌آیند و در بلوغ شعر می‌خوانند و خود را در آیینه اشعار می‌جویند. من به هر کلامِ خوش و هر صوتِ دل‌انگیز مفتون و شیدا می‌شوم. چنین است که اسیر کلام متین‌ام. از خودم می‌پرسم: بدون زن ادبیات شکل می‌گرفت؟

 ۱۶۳ صفحه، ۷۱۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب مانلی

برای دانلود کتاب مانلی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مانلی
Kosar .......
۱۳۹۹/۲/۳۱
افغانستان کشور زیبایی است که گذر جنگ بر کشور چادری از خاک کشیده. افغانستان جایی بوده است ک چندین دهه خوشی هایشان با خون آلوده شده. شاید. باید راحت تر گفت افغانستان فقط جای فغان بوده و است. کتاب فوقالعاده‌ای بود. ممنون از وقت گرانبهایی ک برای این کتاب صرف شد.
سمیه لطفی
۱۳۹۹/۷/۲۶
اولین رمانی بود که احساس کردم نویسنده این داستان رو با دور تند نوشته
زهرا مطیع پور
۱۳۹۹/۶/۹
به نظرم ارزش خوندن رو داره
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۸)