دانلود کتاب متن کامل شاهنامه فردوسی به نثر پارسی سره بدون کاربرد واژگان بیگانه، با حواشی - جلد اول

  • از: میترا مهرآبادی
  • ناشر: نشر روزگار
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب متن کامل شاهنامه فردوسی به نثر پارسی سره بدون کاربرد واژگان بیگانه، با حواشی - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب متن کامل شاهنامه فردوسی به نثر پارسی سره بدون کاربرد واژگان بیگانه، با حواشی - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب متن کامل شاهنامه فردوسی به نثر پارسی سره بدون کاربرد واژگان بیگانه، با حواشی - جلد اول

کتاب متن کامل شاهنامه فردوسی به نثر پارسی سره بدون کاربرد واژگان بیگانه، با حواشی - جلد اول نوشته‌ی میترا مهرآبادی، از تمام داستان‌های جذاب و خواندنی شاهنامه تشکیل شده که در نوع خود بی‌مانند و کم‌نظیر است.

شاهنامه اثر حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی (بزرگترین حماسه سرای تاریخ ایران و یکی از برجسته‌ترین شاعران جهان) حدودا از شصت هزار بیت تشکیل شده و یکی از بزرگترین و برجسته‌ترین حماسه‌های جهان است که سرودن آن سی سال زمان برد. درون‌مایه‌ی این اثر برجسته‌ی ادبی از اسطوره‌ها، افسانه‌ها و تاریخ ایران از ابتدا تا فتح کشور به وسیله‌ی اعراب در قرن هفتم تشکیل شده که در طی چهار نسل پادشاهی پیشدادیان، کیانیان، اشکانیان و ساسانیان رخ داده است.

هنگامی که دانش و ادبیات در ایران به زبان عربی بودند، حکیم فردوسی با سرودن شاهنامه منجر به زنده شدن و احیای زبان پارسی شد. یکی از منابع مهمی که فردوسی برای سرودن شاهنامه از آن بهره برد، شاهنامه ابومنصوری بود.

شاهنامه تأثیر زیادی در ادبیات جهان گذاشته است و شاعران بزرگی مانند گوته و ویکتورهوگو آن را تحسین کرده‌اند. شاهنامه به عنوان بزرگترین و مهم‌ترین اثر به زبان فارسی شناخته شده و به همه زبان‌های زنده ترجمه شده است.

در بخشی از کتاب متن کامل شاهنامه فردوسی به نثر پارسی سره بدون کاربرد واژگان بیگانه، با حواشی - جلد اول می‌خوانیم:

و آن چراغی باشد که برای شب تیره آماده گشته است. دو روز و دو شب که گردش فرساید، روی ننماید. آنگاه باریک و زرد، چون پشت کسی که در اندوه دلدادگی فرسوده گشته است. پدیدار گردد، لیک دمی پس از آن از برابر دیدگان ناپدید گردد. باز شب دیگر بیشتر رخ نماید و ترا روشنایی بیشتر نمایاند.

به دو هفته درست گردد و زان پس به همان که بوده باز گردد و هر شبانگاه باریک‌تر و به خورشید تابنده، نزدیک‌تر گردد. و این نهادی باشد که خداوند او را داده و تا باشد؛ هم بدین‌سان بود.

 ۷۷۵ صفحه، ۸ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-6675-53-7 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰۰ ت - 12.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

اشاره ناگزیر
پیشگفتار
مقدمه حکیم ابوالقاسم فردوسی
گیومرت
هوشنگ
تهمورس
جمشید
ضحاک
فریدون
منوچهر
نوذر
زو تهماسپ
گرشاسپ
کی کواذ
کی کاووس
سهراب
داستان سیاوش
کیخسرو
داستان کاموس کشانی

راهنمای دانلود کتاب متن کامل شاهنامه فردوسی به نثر پارسی سره بدون کاربرد واژگان بیگانه، با حواشی - جلد اول

برای دانلود کتاب متن کامل شاهنامه فردوسی به نثر پارسی سره بدون کاربرد واژگان بیگانه، با حواشی - جلد اول و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  متن کامل شاهنامه فردوسی به نثر پارسی سره بدون کاربرد واژگان بیگانه، با حواشی - جلد اول