دانلود کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 3 (اضطراب سخنرانی)

  • ناشر: انتشارات آزمون یار پویا
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 3 (اضطراب سخنرانی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 3 (اضطراب سخنرانی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 3 (اضطراب سخنرانی)

کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 3 (اضطراب سخنرانی)، دربردارنده‌ی انواع پرسشنامه‌، کلید پرسش‌ها، شیوه‌ی نمره‌گذاری و توضیحاتی مفید و اثرگذار است که به شما کمک خواهد کرد تا به اضطراب و تنش‌های قبل و حین سخنرانی غلبه کنید.

شناخت افراد نقش اساسی در رشد و توسعه اختلال اضطراب اجتماعی بازی می‌کند. برداشت کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 3 (اضطراب سخنرانی) از اختلال اضطراب اجتماعی، بر ارزیابی منفی از دیگران، خودارزیابی منفی و پردازش اطلاعات سو گیرانه تأکید می‌کند.

سخنرانی در مجامع عمومی یکی از شایع‌ترین موقعیت‌هایی است که در محیط‌های دانشگاهی و اجتماعی موجب نگرانی و ترس افراد می‌شود. تحقیقات انجام شده میزان شیوع 20 درصدی از اضطراب سخنرانی را گزارش می‌کنند.

دانشمندان علوم رفتاری و خصوصاً روانشناسان سال‌هاست که به شیوه‌های مختلف و متنوع در زمینه سنجش و اندازه‌گیری فرآیندهای ذهنی و رفتار انسان تلاش می‌کنند که نتیجه این زحمات، تولید انواع آزمون‌های روانشناختی است.

گسترش روزافزون آزمون‌ها و کاربرد‌های مختلف و فراوان آن‌ باعث شده است تا روانشناسان تمایل بیشتری نسبت به تهیه و اجرای آن داشته باشند و از آنجا که آزمون‌ها هنگامی مورد اعتماد یا معتبر هستند که فرایند علمی تهیه و استانداردسازی را به شکل صحیحی طی کرده باشند، بنابراین رشته روانسنجی در دانشگاه‌ها برای آماده‌ کردن آن‌ها به لحاظ تئوری و عملی به وجود آمد و از نظر تخصصی این امر به مراکز صلاحیت‌دار سپرده شد.

امروزه آزمون‌ها به شکل وسیعی در مراکز مشاوره، مدارس، درمانگاه‌های اعصاب و روان و حتی در سازمان‌ها به منظور جذب و استخدام کارکنان کارآمدتر مورد بهره‌برداری قرار گرفته است و روزبه‌روز این کاربردها توسعه و تعمیق بیشتری می‌یابد.

روش استفاده از کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 3 (اضطراب سخنرانی):

این کتاب با ارائه توضیحات روان، پرسشنامه‌ها، جداول نمره‌گذاری و ویژگی‌های روان‌سنجی روش‌های نوین و علمی را برای سنجش اضطراب در سخنرانی به کار برده و بر اساس جمع نمرات به دست آمده از این پرسشنامه‌ها علاوه بر اینکه میزان اضطراب و استرس را می‌سنجد، در نهایت در کنترل و کاهش اضطراب‌های قبل و هنگام سخنرانی نقش مهمی ایفا می‌کند.

برای استفاده از این مجموعه نیاز است تا کاغذ یادداشتی در کنار خود داشته باشید تا پاسخ پرسش‌ها، نمرات و تفسیر نتایج را برای خود یادداشت کنید. این مجموعه مشتمل بر چند بخش است، که در ابتدای هر بخش در مقدمه، توضیحات قابل فهم و ساده‌ای برای پاسخ به پرسش‌ها و چگونگی نمره‌گذاری ارائه شده است. در پایان مجموعه با توجه به تفاسیر نتایج میزان این نوع از اضطراب شما مشخص خواهد شد. رو‌به‌رو شدن با این نتایج و مشخص شدن میزان اضطراب، راه‌حل موثری برای کنترل و کاهش آن است.

کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 3 (اضطراب سخنرانی) به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

استفاده از این کتاب برای افرادی که هنگام صحبت در جمع یا سخنرانی با مشکل رو‌به‌رو می‌شوند و اضطراب و تنش به آن‌ها غلبه کرده و بر عملکردشان تاثیر می‌گذارد، توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 3 (اضطراب سخنرانی) می‌خوانیم:

پرسشنامه

1- در هنگام سخنرانی به لکنت خواهم افتاد.
2- سخنرانیم تأثیری بر حاضران ندارد.
3- سخنرانیم بی‌ربط خواهد بود.
4- به خوبی دیگران قادر به سخنرانی نیستم.
5- وقتی دیگران به سخنرانیم توجه ندارند، فکر می‌کنم دیگران در مورد من بد فکر می‌کنند.
6- اگر در سخنرانیم عملکرد ضعیفی داشته باشم، حاضران از من به بدی یاد خواهند کرد.
7- خیلی بد میشود، اگر در هنگام سخنرانی، صدایم بلرزد.
8- اگر در هنگام سخنرانی اشتباه کنم، حاضران فکر می‌کنند، احمقم.

 ۲۵ صفحه، ۷۰۷ کیلوبایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6833-17-2 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 3 (اضطراب سخنرانی)

برای دانلود کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 3 (اضطراب سخنرانی) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 3 (اضطراب سخنرانی)

نظرات کتاب مجموعه آزمون‌های سنجش اضطراب 3 (اضطراب سخنرانی)

مهدی چراغی
۱۳۹۹/۱۱/۱۲
فوق‌العاده بدرد نخور حیفه مبلغ دانلود اصلا دانلود نکنین
مشاهد همه نظرات (۱)