دانلود کتاب مجموعه داستان کور اتینا

  • از: عبدالعزیز شه بخش
  • ۲۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب مجموعه داستان کور اتینا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه داستان کور اتینا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مجموعه داستان کور اتینا

با اصوات بی امان و مکرر جیر و ویر گنجشکان، اسحاق یهودی که رعایا بدان اسحاق بی چرموق لقب داده بودند از خوابی مدید و طاقت فرسا بیدار شد.

از فرط گشنگی روی پارچه خشنی کناره رهگذران زیر درخت اکاسیا به خوابی عمیق فرورفته بیدار شد. گویا از خواب چارپهلو بیدار شده باشد.

از فرط گرسنگی خواب نان سنگک می‌دید. تشدد گرسنگی امانش را بریده بود از شکم درد جساد رنج می‌برد. مدام قرقبه روده‌هایش نغمه‌های بی امان سر می‌داد. یمینه شکمش مدام خطابه لعنت و نفرین سر می‌داد که چرا طعام را به او نمی‌رساند و بیش از پیش او را چشم به راه گذاشته بود.

جراحت روی شتالنگ پای او چرکین و خون آلود بود و مگس‌های انگبین انرا می‌لیسیدند. نیمروز یک روز مشئوم و ابرناک بود. در طول مدت خواب ساعد دستش را دراز کرده بود تا شاید دل ادمیزادان به رحم اید و شاید سکه ای در کف دست او گذارده باشند.

ـ بسختی باور می‌کرد، معجزه شده بود، یک سکه! یک سکه عباسی ناچیز و رنگ رفته ای در کف دستانش بود ، هیچگاه در پس و انتظار این اعجاز نبود ولی تا ان زمان آدم پول را پیدا می‌کرد نه پول آدم را !.

دران احوال تشدد گرسنگی زیر درخت اکاسیا خود را به سختی غلط‌اند و مختصر به هرج و مرج اجماعی از جنبندگان به کثرت نظاره بست، جنبندگانی منقطع که سر و ته‌شان در بند و یک کرباس بود و از قبل دستورات و مکدرات زیستن به ایشان داده تلقین شده بود.اسحاق بی چرموق با خود گفت:

چو برخ دید جهانی بس شکست                   نومید از ادمی بدرید عالم در ببست

فانی نزد و تن ادمی در عالم اقطار                فسانه مپندار که حصل تو است افسار

آنچه را در منظر الارض می‌دید در السموات کیهان نبود. مشاهده تعاجیبش از شگفتی تابناک عبارت بود: ادمکشی و راهزنی، زور گویی و خودکشی ، کفرگویی و لواط، رباخواری و ریاکاری، چاپلوسی و دزدی، قوادی و غیبگویی، کیمیاگری و جادوگری، نفاق افکنی و خیانت ، ناجوانمردی و میهمان کشی، حیله گری و غداری که هریک شرح و فصیلی دور و عمیق دارد از هوا و هوس، دروغ و دشمنی، حقارت و پستی ،حسادت و حسرت ورزی، یافتن مال و منال، غیبت و کینه توزی، عیش و نوش ، تملق و چاپلوسی ، به جزاء رساندن بی گناهان و اباد شدن ستمگران، بساط لاابالی و فقر لهو و لهب افکار و تمتعات نفسانی و توهمات مجهول، ضمیر جهل و ابتذال و اشعاری دیگر از این دست.

از آدم خوارانی که جهانخوار شده بودند بر حذر بود.

...

 ۱۵۲ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۳، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

کور اتینا

وارث خلق الله

ژوئیف اران

پهلوان عیدو

رودخانه مارن

سگ ولگرد

سلاتون

نمایش اخور سالار

مسقطی حاجی

انکتیل و موبد پارسی

صوفی و خشجان

آزمون لیلی

باغ سنگی

راهنمای دانلود کتاب مجموعه داستان کور اتینا

برای دانلود کتاب مجموعه داستان کور اتینا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مجموعه داستان کور اتینا
عهدیه اشرفی پیمان
۱۳۹۶/۵/۱۲
کتاب خوبیه. لطفا کتابهای صادق هدایت بیشتر تو سایت داشته باشید. ممنون
adel rr
۱۳۹۴/۱۲/۸
از کتابهای میم مودب پور هم در کتابراه بگذاریدکتابهایی همچون گندم شیرین رکساناسپاس فراوان از کتابراه
zahra abolghasemi
۱۳۹۵/۵/۴
سلاملطفا کتاب طاعون رو هم در کتابراه بذارید
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۳)