دانلود کتاب مجموعه طنز مهتاز‌


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه طنز مهتاز‌ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مجموعه طنز مهتاز‌

کتاب مجوعه طنز مهتاز، نوشتۀ رضا سلیمی فامنین، طنز را یک نگرش مخصوص از زاویه‌ای ویژه به جامعه و روابط اجتماعی می‌داند که اغلب افراد به آن پناه می‌برند. وقتی یک دنیا تلخی و بدبختی روی کسی آوار می‌شود، اگر یأس و نومیدی زمینش نزند، یا سر از فلسفه در می‌آورد و یا به طنز و شوخی پناه می‌برد. (چاپلین)

گاهی طنز خطرات آینده را گوش زد می‌کند و گاه گذشته را نقد می‌کند اما تمام این‌ها فقط و فقط برای اندیشیدن بیشتر و در جهت اصلاح است. طنز قبل از اینکه اشخاص را مورد نقد قرار دهد، شخصیت‌ها را نقد می‌کند و همزمان با آن روابط میان آنها را زیر ذره بین می‌گذارد و بزرگ می‌کند. زوایایی را که از نگاه دیگران دور مانده با رنگ و لعاب و پیازداغ  بیشتر عیان و بیان می‌کند. از سوی دیگر محدودیت‌های اجتماعی نیز مزید بر علت است. اشارۀ نزدیک به رویداد طنز می‌تواند موجب رنجش بعضی از افراد جامعه شود. لذا باید مطلب طنز را بارها و بارها در لفافه پیچید. بارها و بارها شخصیت‌های آن را عوض کرد تا واقعیت در عمیق‌ترین بطن طنز قرار گیرد تا فقط دارای تأثیر مثبت فرهنگی باشد نه تخریب اجتماعی.

به نقل از رضا سلیمی: حرفۀ من طنز نویسی نیست، بلکه این طنز است که گاهی اوقات مرا می‌یابد و در ذهنم شکل می‌گیرد. به نظر من اجتماع پر از طنز است. فقط باید طنزبین بود. اما بیان آنچه که دیده می‌شود و نشان دادن آن به دیگران کار ساده‌ای نیست. هنری بالا و والا را می‌طلبد که مدعی داشتن آن نیستمُ و در این کتاب به طور مبتدی به طنز پرداخته‌ام.

 ۱۷۳ صفحه، ۷ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-8806-96-0 

چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
ای کاش جای تو بودم
شما قرار است دعوا کنید نه ما!
گلیم کوچک است!
خیرات
سفرنامه ی ناصر خسرو
بشنو ولی باور نکن !
علت العلل
تحول در آموزش و پرورش
خواستگاری
ازدواج  مجدد
نخست وزیر
لاک پشت ها پیشتازند
دوستان ناباب
مهتاز
مردان لحظه ها
حکایت مردن دانش آموز

راهنمای دانلود کتاب مجموعه طنز مهتاز‌

برای دانلود کتاب مجموعه طنز مهتاز‌ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مجموعه طنز مهتاز‌
علی واعظی
۱۳۹۷/۹/۱۴
عالی
غلامحسن بانشی
۱۳۹۶/۸/۱۸
کتاب جالبی بود از جناب اقای سلیمی و از سایت شما سپاسگذارم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)