دانلود کتاب مجموعه قانون و مقررات و نشانی شوراهای حل اختلاف به همراه نشانی شعب

عکس جلد کتاب مجموعه قانون و مقررات و نشانی شوراهای حل اختلاف به همراه نشانی شعب
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه قانون و مقررات و نشانی شوراهای حل اختلاف به همراه نشانی شعب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مجموعه قانون و مقررات و نشانی شوراهای حل اختلاف به همراه نشانی شعب

کتاب مجموعه قانون و مقررات و نشانی شوراهای حل اختلاف به همراه نشانی شعب نوشته‌ی سعید استادزاده، به مواردی مانند صلاحیت شورا، ترتیب و هزینه رسیدگی در شورا، تجدید نظرخواهی، آیین‌نامه اجرایی و نشانی شعب می‌پردازد.

شورای حل اختلاف چه ساختار و وظایفی دارند؟

شورای حل اختلاف، یک نهاد مردمی و مفتخر جهت اصلاح جامعه و میانجیگری است. این شورا با هدف حاکمیت بخشیدن اراده مردم در رسیدگی به امور قضایی از سوی نمایندگانی از مردم تشکیل می‌شود. چیزی که همه مردم از شورای حل اختلاف انتظار دارند، هدایت مردم و تثبیت فرهنگ صلح و سازش است که همه این‌ها از فقه امامیه الهام می‌گیرد.

در بخشی از کتاب مجموعه قانون و مقررات و نشانی شوراهای حل اختلاف به همراه نشانی شعب می‌خوانیم:

ماده 7 اعضای اصلی و علی‌البدل شوراها توسط رئیس شوراهای شهرستان یا بخش از میان افراد واجد شرایط ماده 6 قانون به طریق مقرر در آیین‌نامه تعیین و به رئیس کل دادگستری استان معرفی می‌شوند تا وی پس از احراز صلاحیت و دارا بودن شرایط مقرر قانونی جهت صدور ابلاغ به رئیس مرکز اعلام نماید.

تبصره اعضای شورا پس از انتصاب، مطابق سوگندنامه مصوب رئیس قوه قضاییه در حضور رئیس کل دادگستری استان یا معاون ذی ربط وی سوگند یاد می‌کنند.

ماده 8 تعیین نحوه حضور اعضای اصلی و علی‌البدل شورا از لحاظ روزها و ساعاتی که باید در محل خدمت حاضر شوند با توجه به حجم کار و مراجعین حسب مورد به عهده رئیس شوراهای شهرستان یا بخش و با اطلاع رئیس شوراهای استان خواهد بود و در هر حال مدت حضور و فعالیت اعضاء و دبیران و سایر پرسنل کمتر از چهار ساعت در هر روز کاری نخواهد بود. چگونگی فعالیت شورا در هر حوزه قضایی به نحو مقتضی به اطلاع عموم می‌رسد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مجموعه قانون و مقررات و نشانی شوراهای حل اختلاف به همراه نشانی شعب
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات پندار قلم
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۶۱
زبانفارسی
شابک978-600-8783-15-2
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0€
افزودن به کتابخانه
موضوع کتابکتاب‌های حقوق عمومی و خصوصی