دانلود کتاب مجموعه مقالات نخستین همایش اندیشه سیاسی اجتماعی امام خمینی (ره) - جلد 3

  • ناشر: مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب مجموعه مقالات نخستین همایش اندیشه سیاسی اجتماعی امام خمینی (ره) - جلد 3 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مجموعه مقالات نخستین همایش اندیشه سیاسی اجتماعی امام خمینی (ره) - جلد 3 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مجموعه مقالات نخستین همایش اندیشه سیاسی اجتماعی امام خمینی (ره) - جلد 3

کتاب مجموعه مقالات نخستین همایش اندیشه سیاسی اجتماعی امام خمینی (ره) - جلد 3، از میان بیش از یکصد مقاله دریافتی، بر اساس معیارهای علمی، در مورد اندیشه سیاسی و اجتماعی امام خمینی (ره) عرضه می‌شود.

در این کتاب، نگارنده می‌کوشد به اندیشه‌های امام خمینی (ره) و اقبال لاهوری درباره اسلام ناب محمدی بپردازد. به‌ نظر وی، اسلام ناب محمدی و تفکیک آن از اسلام آمریکایی، ایده‌ای است که امام خمینی (ره) در عصر حاضر مطرح کردند، ولی این طرح به شکل‌های مختلف در اندیشه اقبال لاهوری نیز یافت می‌شود.

اقبال لاهوری در قبال اصطلاح اسلام آمریکایی، اصطلاح اسلام خانقاهی را به‌ کار می‌برد. اسلام آمریکایی و خانقاهی (دو شکل مختلف از اسلام غیر ناب)، هدف واحدی را دنبال می‌کنند که همان طرد اسلام ناب محمدی از متن زندگی بشریت است. بنابراین، امام و اقبال می‌کوشند اسلام ناب محمدی را در متن واقعیت تحقق بخشند. از این رو، توحید، سیره پیامبر (ص) و اهل بیت (علیهم‌السلام)، کتاب خدا و نیز جامعیت دین را مبنای اصلی اسلام ناب محمدی قرار می‌دهند و بر اساس آن، ویژگی‌های اسلام ناب و غیر ناب و نیز راه‌کارها و شیوه‌های رسیدن به آن را یادآوری می‌کنند. خداوندی که ذاتش از همه ناخالصی‌ها پاک است، یکتایی و همتایی ناب است، انسان را آفرید و برای رشد و تعالی معنوی و مادی‌اش توسط انبیا، برنامه جامع و کاملی به وی ارزانی کرد. این برنامه و آیین که اسلام نام داشت، به پیروان خویش حیاتی جدید بخشید و با حضور در عرصه‌های مختلف زندگی، رشد و پیشرفت امت مسلمان را رقم زد و در ابعاد گوناگون، مسلمانان را سربلند و سرافراز کرد.

آشکارترین مصداق مدعای ما، دوره صدر اسلام و تشکیل جامعه اسلامی به‌ وسیله شخص پیامبر اسلام (ص) بر اساس آموزه‌های اسلامی است. این همان اسلام ناب و خالص محمدی است. این آموزه‌ها و تعلیمات ناب الهی و انسانی که با فطرت بشر هماهنگی تام داشت، به هیچ‌ وجه با مذاق دشمنان دین و انسانیت سازگار نبود، چون بنیادی‌ترین هدف و غایت این اعتلای کلمه، توحید در سراسر عالم و رهایی بشر از وابستگی‌های غیر الهی بوده است.

در بخشی از کتاب مجموعه مقالات نخستین همایش اندیشه سیاسی اجتماعی امام خمینی (ره) - جلد 3 می‌خوانید:

امام، مهم‌ترین فلسفه تشکیل حکومت اسلامی از سوی پیامبر اسلام را ابلاغ اسلام ناب معرفی می‌کند: «قیام و حرکت پیامبر در تشکیل حکومت برای آن بود که بتواند اسلام را به مردم ابلاغ کند و آنان را به‌ سوی توحید دعوت کند».  بنابراین، ما هم به تبع از نبی اکرم قیام کردیم، برای این‌ که ملت محروم را به کمال لایق خودشان برسانیم و می‌خواهیم اسلام را، لااقل، حکومتش را به یک نحوی که به حکومت اسلام در صدر اسلام شباهت داشته باشد، اجرا بکنیم.

وی لزوم پای‌ بندی به اسلام را در اجرای دستورات اسلام ناب معتقد است: «ما که به ولایت معتقدیم باید به ضرورت تشکیل حکومت معتقد باشیم و باید کوشش کنیم که دستگاه اجرای احکام و اداره امور برقرار شود. مبارزه در راه تشکیل حکومت اسلامی لازمه اعتقاد به ولایت است. باید کوشش کنیم که دستگاه اجرای احکام و اداره امور برقرار شود.

 ۴۸۰ صفحه، ۸۴۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-195-403-3 

چاپ ۱۳۹۰: ۶۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

اسلام ناب محمدی در اندیشه امام خمینی (ره) و اقبال لاهوری
مبانی انسان‌شناسی اندیشه سیاسی امام خمینی (ره)
ویژگی‌های حکومت اسلامی و مسئولان آن در کلام امام خمینی (ره)
حول‌العرفان الإمامی عندالامام الخمینی (ره) والعارف أحمد محمد حیدر (ره) فی دراسه مقارنه
طلاق از دیدگاه امام خمینی (ره) (بررسی دیدگاه امام خمینی (ره) درباره اختیارات حکومت در حل معضلات خانوادگی)
جست‌وجوی حاکم آرمانی در فلسفه سیاسی افلاطون و امام خمینی (ره)
نظام سیاسی مطلوب از دیدگاه امام خمینی (ره)
نقش امام خمینی (ره) در مدیریت بحران‌های سیاسی و اجتماعی
نقش پیش‌فهم‌های امام خمینی (ره) بر تفسیر وی از چگونگی رابطه اخلاق و سیاست
آزادی سیاسی در اندیشه امام خمینی‌ (ره)
ویژگی‌ها و نوآوری‌های مکتب سیاسی امام خمینی (ره)
آزادی زن از منظر امام خمینی (ره) و شواهد تاریخی آن در اسلام
استراتژی امام خمینی (ره) برای ایجاد وحدت اسلامی
جمع‌بندی

راهنمای دانلود کتاب مجموعه مقالات نخستین همایش اندیشه سیاسی اجتماعی امام خمینی (ره) - جلد 3

برای دانلود کتاب مجموعه مقالات نخستین همایش اندیشه سیاسی اجتماعی امام خمینی (ره) - جلد 3 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مجموعه مقالات نخستین همایش اندیشه سیاسی اجتماعی امام خمینی (ره) - جلد 3

نظرات کتاب مجموعه مقالات نخستین همایش اندیشه سیاسی اجتماعی امام خمینی (ره) - جلد 3

سیاه مشق
۱۳۹۷/۵/۹
ممنون از کتابراه
خیلی حیف هست که کتابهای حضرت امام در کتابراه نیست. چهل حدیث و اداب الصلده و اسرار الصلوه و شرحی بر دعای سحر و... لطفا همه رو قرار بدید.
همینطور، کتابهای رهبر عزیز رو، شرح اسم و دیگر کتابهایشون رو
ممنونم
مشاهد همه نظرات (۱)