معرفی و دانلود PDF کتاب مدل سازی و شبیه سازی عامل محور در مدیریت عملیات: معرفی و کاربرد نرم افزار آنی لاجیک

عکس جلد کتاب مدل سازی و شبیه سازی عامل محور در مدیریت عملیات: معرفی و کاربرد نرم افزار آنی لاجیک
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مدل سازی و شبیه سازی عامل محور در مدیریت عملیات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مدل سازی و شبیه سازی عامل محور در مدیریت عملیات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مدل سازی و شبیه سازی عامل محور در مدیریت عملیات: معرفی و کاربرد نرم افزار آنی لاجیک

کتاب مدل سازی و شبیه سازی عامل محور در مدیریت عملیات نوشته‌ی نگار جلیلیان و سید محمود زنجیرچی، به مباحثی چون مدل‌سازی سیستم‌های پیچیده، رویکرد عامل محور در مدل‌سازی و شبیه‌سازی، کاربرد پروتکل نمای کلی، مفاهیم طراحی و جزئیات در مدل‌سازی عامل محور، معرفی و کاربرد نرم‌افزار آنی لاجیک و ... می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب مدل سازی و شبیه سازی عامل محور در مدیریت عملیات:

در سال‌های اخیر، توسعه‌ی فضای ارتباطی و اطلاعاتی سبب شده است تا در هم تنیدگی فرآیندهای جاری در سیستم‌های اجتماعی و فنی بیش از گذشته افزایش یابد و سیستم‌ها در سطح بالاتری از پیچیدگی فعالیت کنند. وجود روابط پیچیده میان ابعاد ساختاری، رفتاری و عملکردی سیستم‌های پیچیده، درک و بهینه‌سازی آن‌ها را دشوار ساخته است. از این رو، امروزه تحلیل‌گران سیستم برای فائق آمدن بر این امر به طور گسترده در حوزه‌های مختلف علمی، از ابزارهای مدل‌سازی و شبیه‌سازی استفاده می‌کنند. در میان رویکردهای مدل‌سازی و شبیه‌سازی، رویکرد نوظهور مدل‌سازی و شبیه‌سازی عامل محور نسبت به سایر رویکردهای موجود، از منظر کاربرد با برقراری پیوند بین شواهد نظری و تجربی، سبب می‌شود تا درک عمیق‌تری از سیستم‌های پیچیده حاصل شود.

همچنین به منظور طراحی و مهندسی سیستم‌های اقتصادی و اجتماعی پیچیده، ابزار مناسبی را در اختیار تحلیل‌گران سیستم قرار می‌دهد. از منظر روش‌شناسی نیز، رویکرد مدل سازی و شبیه‌سازی عامل محور، به عنوان سومین روش علمی در کنار استقراء و قیاس قرار می‌گیرد. مدل سازی عامل محور با مجموعه‌ای از فرضیه‌های پایه آغاز شده (رویکرد استقرایی) و داده‌های شبیه‌سازی را برای تحلیل تولید می‌کند (رویکرد قیاسی). از این رو به باور برخی از صاحب نظران، لازم است تا به جای قرار دادن رویکرد عامل محور در گروه رویکردهای استقرایی و یا رویکردهای قیاسی، آن را در گروه جدیدی تحت عنوان «رویکردهای مولد» قرار داد.

ساختار کتاب مدل سازی و شبیه سازی عامل محور در مدیریت عملیات (Agent - Based Modeling and Simulation in Operations Management) در قالب پنج فصل تنظیم شده است: به این ترتیب که در فصل اول به تبیین مفاهیمی نظیر سیستم‌های پیچیده، مدل‌سازی و شبیه‌سازی پرداخته می‌شود. فصل دوم کتاب به معرفی رویکرد مدل‌سازی و شبیه‌سازی عامل محور و چرخه‌ی مدل سازی عامل محور اختصاص یافته است. در فصل سوم، تلاش می‌شود تا پروتکل مناسبی برای مدل‌سازی عامل محور بیان شود و با ارائه‌ی نمونه‌های کاربردی، نحوه‌ی تدوین آن برای شما تشریح شود. در فصل چهارم از کتاب حاضر، نرم افزار آنی لاجیک به عنوان یکی از پلتفرم‌های قوی در مدل‌سازی و شبیه‌سازی عامل محور معرفی شده است. فصل پنجم از کتاب نیز به آموزش نحوه‌ی استفاده از نرم افزار آنی لاجیک در مدل سازی و شبیه‌سازی عامل محور می‌پردازد.

کتاب مدل سازی و شبیه سازی عامل محور در مدیریت عملیات مناسب چه کسانی است؟

کتاب حاضر با هدف ایجاد زمینه‌ی مناسب برای آشنایی هرچه بیشتر پژوهشگران، دانشجویان و علاقه‌مندان با رویکرد نوظهور مدل‌سازی عامل محور و با تمرکز بر حوزه‌ی مدیریت تولید و عملیات تدوین شده است.

در بخشی از کتاب مدل سازی و شبیه سازی عامل محور در مدیریت عملیات می‌خوانیم:

اخیراً مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی یک بیمارستان با مشکل رو به رو شده است. اتاق انتظار واحد وی همیشه مملو از بیمارانی است که در انتظار دریافت خدمات پزشکی هستند. بیماران به مرکز مراجعه می‌کنند، توسط واحد مربوطه پذیرش شده و سپس به اتاق انتظار هدایت می‌شوند تا پس از گذشت مدت زمانی، پرستار را ملاقات کنند. اگر وضعیت بیمار وخیم باشد، به محض ورود بیمار به مرکز، پرستار به سرعت برای خدمت رسانی به وی مراجعه خواهد کرد. پرستار شرح حال بیماران و سوابق پزشکی آن‌ها را ثبت کرده و در مورد بیمار با پزشک مربوطه صحبت می‌کند، سپس با توجه به نیاز درمانی بیمار، مجموعه‌ای از اقدامات درمانی را انجام داده و یا بیمار را برای انتقال به بخش‌های دیگر مرکز همراهی می‌کند.

مدیر چگونه می‌تواند زمان انتظار بیماران را برای ملاقات با پرستار کاهش دهد؟ آیا باید پرستاران بیشتری را استخدام کند؟ آیا پزشکان به تعداد کافی در دسترس هستند؟ آیا پرستاران باید در انتظار دریافت اطلاعات از سایر بخش‌های مرکز باشند؟ آیا تیم پذیرش از مهارت‌های لازم برخوردار است تا وضعیت بیماران را سریعتر ارزیابی کند؟ مدل‌سازی و شبیه‌سازی این امکان را برای مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فراهم می‌سازد تا برای مرکز خود یک مدل کامپیوتری قابل اطمینان و با روایی مناسب ایجاد کند تا بتواند به واسطه‌ی آن تحت شرایط متفاوت دلایل طولانی شدن زمان انتظار بیماران را شبیه سازی کرده و راهبردهایی را که با هدف بهبود خدمت رسانی به بیماران تدوین شده است در فضای شبیه سازی ارزیابی کند.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: مدل سازی سیستم‌های پیچیده
فصل دوم: رویکرد عامل محور در مدل سازی و شبیه سازی
فصل سوم: کاربرد پروتکل «نمای کلی، مفاهیم طراحی و جزئیات» در مدل سازی عامل محور
فصل چهارم: معرفی نرم افزار آنی لاجیک
فصل پنجم: مثال‌های عملیاتی
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مدل سازی و شبیه سازی عامل محور در مدیریت عملیات: معرفی و کاربرد نرم افزار آنی لاجیک
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات دانشگاه یزد
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات156
زبانفارسی
شابک978-622-7353-40-2
موضوع کتابکتاب‌های آموزش نرم افزارهای کاربردی، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مدل سازی و شبیه سازی عامل محور در مدیریت عملیات

سحر نظری نیا
۱۴۰۲/۴/۳۰
من واسه پایان نامه م از مطالبش استفاده کردم مفید بود. توصیه میکنم
سیدعلی نقوی
۱۴۰۱/۱/۲۲
کتاب عالی است و بهترین کتاب در این زمینه است
Zahra soudmand
۱۴۰۱/۴/۲۰
مثالهای بیشتری لازم بود
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب مدل سازی و شبیه سازی عامل محور در مدیریت عملیات

برای دریافت کتاب مدل سازی و شبیه سازی عامل محور در مدیریت عملیات و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.